bugün

seçimlere kadar miting derdine beyin kanaması falan geçirecek diye düşündüğüm kişi.
açıkça söylemek gerekirse saygı nedir bilmeyen bir insan.

ülkede bir akım var hani biliyorsunuz, yok kurtlar vadisiymiş(delikanlılık!), gençlermiş(yazık), dünya türk olsunmuş (ideolojik!). iştedediğim bütün bu fantastik gelişmeler(anladın) her 2-3 ayda bir farklı şekillerde bana her yansıdığında kafama yansıyan ilk suratın sahibidir.
an itibari ile nevşehir'de -yüz metre ötemde- miting vermekte olan insan.
tv kanallarında mitinglerinden kesitlerin gece yarısından sonra verilmesi gereken siyasi parti lideri..komşunun 4 yaşında çocuğu var, o sesi duyunca ki tv nin sesi de biraz açıktı, koştu kanepenin arkasına gizlendi. evet burdan rtük'e sesleniyorum, çocuklarımızın psikolojik gelişimi için böyle bir güzellik yapsanız? bir de +13 falan ibaresi de şart ama yine de siz bilirsiniz..
her gördüğümde aklıma osman durmuş a götüren kişi. ısıtıp ısıtıp sunulan onlarca liderden bir başkası, biraz fazla haşin ama.

(bkz: anladın sen)
ülkücü hareketin yani mhp nin şansızlığıdır. bu adam çıkıp chp ile koalisyon yapmayacağız dese, sağa sola ip fırlatmasa, tc başbakanına terörist demese, 2 satır kelamı kağıda bakmadan okuyabilse mhp en az %10 daha fazla oy alabilekken, nasıl ki deniz baykal yüzünden chp oy vermeyen insanlar varsa, bu adam yüzünden de mhp ye oy veremeyen seçmen sayısı çok fazladır.
yaşadığı ülkenin başbakanına hiç utanmadan vatan haini şeklinde iftira eden bu büyük türk'ün(!) kibar ve sakin hayatı an itibariyle ntv'de...
an itibariyle, (an itibariyle)

kendisinin hayat hikayesi ntv de verilmektedir. can dündar ın seside tuz biber olmuş.

diğer liderlerin aksine söylemlerinde beni korkutan kısmı ise şudur, diğerleri atıp tutarken bu adam ciddi ciddi düşündüğünü söyler. ki söyledikleri ne kadar ülke yararına gibi dursa da maalesef işte korkutucudur. ne diyeyim kimse başımıza vermesin.
devlet vasfını benliğinde güvenilir derecede taşıyan, türkiye'ye gelmiş ender siyasetçilerden biridir.
'neden yanlış sayın(!) bahçeli, neden gerçek, edimsel; icraat milliyetçisi olan insanlar ona itibar etmemeli' diye kısa bir düşününce; özünde yanlış milliyetçilik yaptığı için; retoriksel, uygulanırlıktan yoksun 'şeyler' söylediği için; heyecanlı tavırları ile kahverhane zihniyetine oynadığı için vd. vd.... şeklinde cevap alınması olası şahıs...
"sıra bizde" sloganıyla 2007 seçimlerinde çok büyük bir başarı elde edeceği bir gerçektir.

edit: kardeşim neden kötülüyosun benmi seçtiriyorum adamı sanki.
"mhp eğer ki çok oyalırsadevlet bahçeli yüzünden değil, çok oy alacaklar diyenler yüzündendir." sözüne kıs kıs gülen bir kişidir.
star tv'deki konuşmasıyla tam puan almış kişidir.
Seçim öncesi akp li kişilerin sürekli saldırısına uğrayan kişidir.

Tamam anladık tırsıyorsunuz size göre retorik erotik hatta fantazik bir kişilik ama iki güne birde iki kelime öğrenip gelip sayın devlet bahçeli hakkında anlamsız cümleler kurmayın be kardeşim. Gidin akp nin icraatlarını anlatın belki iki üç tane o beğenmediğiniz kahvede oturan ve yaklaşık türkiyenin %40 ını oluşturan kişilerin aklını çeler de oy verecekleri onlara hitap eden bahçeliden oy kaparsınız korkunuz bir işe yarar.
idamı tekrar getirecekmiş. basiretsizliğini bilmesem ben de dönücem.
sağa sola bakmadan (abd ab yi) aldırmadan kuzey ırak'a dalmalıyız düşüncesine sahip mitinglerde bile kağıttan okuma yapan siyasetçi.*
hangi özellikleri ile mhp nin başında olduğunu merak ettiğim siyasetçi. adamda karizma desen yok, o kadar zeki birine de benzemiyor, hitabet kabileyite de yok hani ağzı laf yapıyor diyelim. anlamadım gitti. adından diyorum yok lan o da olmaz. sanırım işin sırrı bahçede. bahçeli devlet.

(bkz: bahçeli devlet)
hakkındaki kimi detaylara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.milliyet.com/2007/07/12/yazar/dundar.html
muhalefetteyken kurt kesilen, iktidarda koyuna bürünen parti lideri.
gün itibari ile antalya'da miting düzenleyen mhp'nin genel başkanıdır. ayrıca, antalya'da akp mitingine gelen kişiden fazla kişi toplamıştır. ah bir de konuşabilse, çok büyük başarı sağlayacak...
idamın kaldırılması görüşmelerinde meclisten çekilerek erken seçime gitseydi muhtemelen tek başına iktidar yapacaktı partisini ancak ne idamın kaldırılmasına engel olabildi, ne de o karambol dönemden pay çıkaran akp nin iktidara gelmesini!
seçim afişlerinde pamuk gibi çıkan siyasetçidir.tek bir kırışıklığı yoktur.
şeker gibi adamdır. insanın oy veresi geliyor.
2002 secimleri neticesinde siyaseti biraktigini aciklamis ammavelakin birzaman sonra geri dönmüş olan kişidir.
halen bekar olan tek parti başkanıdır..
güncel Önemli Başlıklar