Dert sende derman bende.
Ev arkadaşlarım da dahil hiçbir şekilde kimseye iç dökememek.

Çok bunaldim sözlük. Artık alkol bile anlam ifade etmiyor, su gibi geliyor.
bomboş insanlar olduğunuzun kanıtıdır. etrafında dertleşecek kaliteli arkadaşı olmayan insan kendi adamlığını sorgulasın
insan bazen sorunların üzerinden gelemez ve bu sorunlarını başkalarına anlatarak yükünü hafifletmeye çalışır zinhar buradaki herkes sizi dinler anlar ama en güzel şey inanca sahip biriyseniz bu mübarek günde Allahla konuşmaktır yani dua etmektir ruhen hafiflemek için.
Demek ki dert ortağı olacak yeriiniz de yokmuş. Benimle dertleşmeye gerek Yok bakan otomatik rahatlıyor.
derdimden anlamayacaksa bırak olmasın zaten.
Derdini anlatacak insan bulamamakta ayrı dert vallahi. Sende haklısın. Seni o kadar iyi anlıyorum ki.
içinde bulunduğum durumdur. ama sanırım bu benim anlatamayışımla alakalı. neyse.
nefes alan bi kız için imkansızdır.
dertleşecek insan bulamamak konusunda özdemir asafne demiş kulak verelim:

"kim sana yalnızlığını sevme derse
ya döv onu, ya ona
yalnızlığını sevme de

anlarsan ölür anladığın
istersen anla da gör
o ölmeyi isterse

kim anlıyor musun derse
ona sor
anlıyor musun

kimin söylemesi önünden giderse
beklersen olmasını görürsün
biriniz çıkıp biriniz inerse.

boş kalırsa adına adım
boş kalırsa ne demek
yaşıyor musun, bakalım.

kim sana merhaba kaptan derse
ona merhaba yolcu de
istemediği olsun."
Fraksiyonlar arası ıslanma probleminizin olduğunu gösterir.
cok sıkılırsanız ve konuşacak arkadaşınız yoksa alın bir kağıt kalem oturun bir parka yada sakin bir yere dökün içinizi.
(bkz: züğürt terapisi).
yazmak birine anlatmaktan daha iyi gelir bazen.
Olum berbat bi durum bu. Sözde hepsi arkadaş ama dertleşmeye ihtiyacınız olduğunda arayacak kimseyi bulamıyorsunuz.
derdinizi paylaşmak istediniz de "hayır, beni ilgilendirmiyor"mu dedim. yapmayın lütfen herkesi aynı kefeye koymayın.
Diyanete yaz, fetva olarak geri dönüş yaparlar. Hem gönlün huzurla dolar.
derdiniz insanlarla paylaşılacak kadar basit olabilir ama Siz derdinizi anlatacak kadar basit olmayın, pişman olursunuz. ego kasarlar yazacakları 2 klişe söz ile onlara minnet etmenizi beklerler, yapmayın etmeyin kendinize yazık.
Çünkü herkes kendi derdine düşmüş. Dertleşecebilecegin kimseyi bulamiyorsun.
gelin bana anlatın.
tecrübem dahilindeyse çözüm bulurum.
Çünkü çaylak olmak...

Arkadaşlar beni çaylak yaptılar yazık. Çayı da sevmiyodum anlamadım...
kusmayı deneyin.
Sık sık yaşadığım durum.
Gelin lan bana anlatın.
çok da önemli olmayan bir hadisedir.

Hele derdin yoksa hiç bir önemi yoktur ama insanın bazen öyle bir sıkılır ya canı, konuşacak bir insan arar.

bazen öyle sadece arıyor insan işte, arıyor ama bulamıyor.

Sıkıntı acıyı doğuruyor sanki kendi içinde.
bir survivor yarışmasıdır. biriktikçe birikir, biriktikçe ağırlaşır. bıraksan elenirsin, bırakmazsan ezilirsin, rezil olursun.
insanın içinden çıkamadığı durumlarda dertleşmek , aslında o müzdarip durumdan kurtulmak için başkasından akıl alması değil midir?

Yada istediklerini duyma ihtiyacı mıdır ?

Her ne olursa olsun senin dertlerin ile kimse ilgilenmiyor arkadaşım , herkes geçiştirmelik cevaplar verip , sonuca götürmeyen hedefler koyuyor sana , bu kadar yalan ve sahte insanlara o içini kavurup yakan derdini açmak neden ?

Olması gereken bir ufak rakı eşliğinde dertlerin ile başbaşa kalmaktır bence , çünkü seni senden iyi anlayan biri yok , olamazda.