bugün

entry'ler (156)

sözlük yazarlarının itirafları

Eskiden iyi bir arkadaştım, artık değilim.

yazarların akıl sağlığını koruma yöntemleri

Ortada bir akıl sağlığı olsaydı var olması muhtemel olacak olan ama çünkü fakat yine de olmadığı için varlığından söz edemeyeceğimiz yöntemlerdir.

güvenmemeyi nasıl öğrendin

Güvenerek.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Yapmayacağımı zannettiğim bir şey yaptım ne yapacağımı bilmiyorum.

Az önce bir itirafta bulundum. Ellerim, ayaklarım titriyor, karnıma dehşet sancılar giriyor, kalbim her an yerinden fırlayabilir gibi hissediyorum. itirafta bulunmuştan çok anksiyete geçiriyormuşum gibi geldi bana ama neyse. Şuan bunu paylaşmaya ihtiyacım varmış gibi hissettim. Bu kadar

kara çarşafla spor yapan kadınlar

Büyük ihtimalle çarşafla yapmıyorlardır zaten. Çekim yapılacağı için giyinmişlerdir. (sağlıklı değil diyenlere ithafen)

düş kesiği

Güray Süngü'nün gerçekle kurguyu müthiş bir şekilde harmanlayışını seyrettiğimiz romanı. Romanı bitirdiğinizde taşlar bir bir yerine oturuyor olsa da kafanızda soru işaretleri bırakmaktan da geri durmuyor.

Ne yapmak istediğimi bilmiyorum ya da ne yapmam gerektiğini. Tek bildiğim bir karar vermem gerektiği.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Sorunlarımla yüzleşmek yerine yemek yiyorum.

yazarların zengin olduklarında yapacakları şeyler

Büyük bir ev alıp bağıra bağıra ağlamak.

en son alınan kitap

Edebiyatın sırça kulesi, Cemal Şakar

sözlük yazarlarının çektiği fotoğraflar

görsel

sözlük yazarlarının süper güçleri

istanbul'da ayakkabımın bağcığını bağlarken telefonumu yere bırakabiliyorum.

yazarların söylemek istedikleri

Sudoku kitabı arıyorum lakin bulamıyorum. Bu kadar.

psikiyatri ilaçlarının yan etkileri

Baş ağrısı, esneme, mide bulantısı, huzursuz bacak sendromu vs. gibi yan etkilerdir.

Yeniden başlayabilirim sandım. Yaşayabilirim yani bunun üstesinden gelebilirim sandım. Normal bir insan olabilirim içimdeki bu garip hissi bastırıp yoluma devam edebilirim zannettim. Olmadı! Olmuyor yani zannettiğimden daha da güçsüzmüşüm meğer. Ufak tefek sorunlarla küçük sıkıntılarla baş edebileceğimi sanıyordum hiç yoktan lakin bir sıkıntı bir sorun olmadığı halde yapamıyorum hiçbir şey. Yapmak istediğim onca şeyden vazgeçmiş olamam herhalde bilmiyorum. Sorsalar anlatırdım onca şey şimdi istemiyorum. Sorun şu ki neti istemediğimi de bilmiyorum. Unuttum. Ne istiyorum? Neyden vazgeçtim? Bilmiyorum her şey koca bir boşluk.

yarayla alay eder yaralanmamış olan

Şubat dizisini hatırlatır.

gözlük kullanmayı sevmeyen gözlüklü insanlar

Belki de çevçevesiz gözlük yakışmayan insanlardır. Her güzel şey herkese yakışmayabilir sonuçta.

bir şehri terk etmek

Bazen olması gerekendir.

kitabı altını çizerek okumak

Ne kadar çok istesem de yapamadığım eylemdir.