bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  sözde solcuların (kürt faşistleri) ısrarla varlığını idda ettikleri katliam.
  şeyh sait isyanı nasıl bir isyansa ve nasıl bastırılmışsa aynı şekilde bir şeyh ünvanı kullanarak modern cumhuriyete isyan eden ve gayesi daha demokratik daha özgürlükçü bir toplumdan ziyade dine dayalı bağımsız bir devlet olan kişilerin isyanıdır.
  yani bir dini isyan. başında bir şeyh var.
  sosyalist bir mücadele değil dindar bir ayaklanma.
  daha iyi bir toplum değil daha kötü bir durum hedefliyor. cumhuriyetten şeriata.
  sırf kürtler yaptı diye güzel diyecek değiliz.
  yeter artık bu kürt sözde solunun türkiye soluna verdikleri zararları.
  faşistsiniz.
  sıçsanız bizim bokumuz soldur diyeceksiniz.
  69 -59 ... kediyiyenpisikopatfare
 2. 2.
  atam yapmışsa yakışır diyenleri var bu katliamın.ne diyek.
  25 -34 ... kendim
 3. 3.
  Katliam olduğunu kabul etmekle birlikte hümanist takılıp demogoji yapan arkadaşlara sesleniyorum. Bir devlet adamı açısından düşünün. Kim ne derse desin kürtler şu anda en ufak bir fırsatta bizi boğazlayabilecek ve de bu fırsatı dört gözle bekleyen bir halk. O fırsat ellerine geçtiği zaman katliamın allahını yapacak bir millet. Tabii ki kastettiğim halk kürtlerin büyük çoğunluğunu oluşturan pkk sempatizanları yani o zamanın şeyh saitçileri . Sayıları milyonları bulan bi tehlike karşısında ne yapacaksın başka? Şunu da soruyorum hangi devlet hangi otorite ülkesinde çıkan bi isyanı barışçıl çözümlerle bastırmış? Tabii ki katliamı çocukların ölmesini falan savunmuyorum yanlış anlaşılmasın ama bir devlet adamı açısından düşünüldüğünde yapılması gereken tek şey budur. Katliam asimile ne derseniz deyin. Yok çocuklar ölmüş yok yaşılar ölmüş diye bik bikleyen arkadaşlara da şunu hatırlatayım. Şu anda senin askerini şehit eden canlı bomba olup insanımızı katleden terörist de 5 sene önce çocuktu. Keni insanına bu kadar üzüldün mü? Sen onu öldürmezsen yarın o gelip seni öldürecek. Barış deyip açılım yapılan zamanları da gördük. Velhasıl kelam bölücüye ceketini versen yarın pantolonunu ister. Böyle düşünülünce ben ulu önderin politikasını pek haksız görmüyorum. Elde başka çare olmayınca...
  28 -24 ... oscar alan halk stari
 4. 4.
  çoğunluğu alevi ve kürt olan dersim halkının katledildiği katliam. öldürülen sadece isyancılar değil, aynı zamanda çatışmalardan kaçıp mağaralara ve dağlara sığınan dersimli binlerce kadın, çocuk, genç insan katledilmiştir. ailesi katledilen binlerce dersimli çocuk katliama doğrudan ya da dolaylı olarak katılan kişilere evlatlık olarak verilmiştir. katliamın ardından sağ kalan dersimliler ise batı illerine sürülmüşlerdir. yani 1935- 1939 arasında dersim de uygulanan tam bir katliam ve asimilasyon politikasıdır.
  21 -14 ... 1977
 5. 5.
  dersim halkından olan binlerce kişinin katliama maruz kaldığı olay.
  9 -5 ... orikor
 6. 6.
  cemal süreya bu katliamın mağdurlarındandır.
  8 -2 ... voicesofthedead
 7. 7.
  kimilerine göre 35 bin kimilerine göre 70 bin kişinin öldürüldüğü olay.
  7 -2 ... recomax
 8. 8.
  dersimde yapılan büyük katliam.
  alevi ve kürt olan halkın başına bombalar yağdıran kadını onurla anıyor milletimiz...
  (bkz: sabiha gökçen)
  20 -24 ... legend atk
 9. 9.
  ortada bir katliam olup olmadığı zaten bolca tartışılıyor onu geçtim de çoğunluğunun kürt olduğunun iddia edilerek özellikle vurgulanılmaya çalışılmasının amacı bellidir.

  aynen demokratik özerklik saçmalığına benziyor bu hareketler.
  5 -9 ... fistandantilus
 10. 10.
  ileride yabancı ülkelerin parlamentolarında soykırım kabul edilmesine neden olabilecek katliam.
  3 ... recomax