bugün

bugünkü ruh halim.
Değer eksikliği bir de "YALNIZLIK" bu ruh halini tetikliyor.
Bu ruh halinden ancak karşılıksız bir şekilde değer veren kişi çıkartır.Uzun zamandır düşünüyorum.Çıkış yolu bu.Başka türlü çok zor.Hem değer veriyorsa seviyordur zaten.Çünkü insanı mutlu eden tek şey "Değer"Onca zamandır çalkalandım.Yine de mutlu olmadım.Değer verenlerle çıkılır ancak bu halden.
görsel
Yarım saate kadar çok mutluydum. Yarım saat içinde bir şey olmamasına rağmen girdiğim ruh hali.

Ne poh yiyeceğiz şimdi.
Manik depresifin malum kutbu. Bakıyorum millet depresifken kitap babam kitap, ben normalde okumaya bayılırım ama depresifken okuyamıyorum arkadaş yok sanki zorluyorlarmış okumaya gibi hissediyorum, başına oturmamla kalkmam bir oluyor. Bir tek bende mi böyle?
lütfen doktora gitsinler.
etraflarındaki ışıkları da söndürmesinler.
can sıkmasınlar. canları da sıkılmasın. hayattan zevk almayı öğrensinler.
öf.
3 hafta önce sevgilisinden ayrılan birinin asosyal olarak günde 10-15 saat sözlükte takılmasıyla oluşan kötü durum.
tatile ve değişikliğe ihtiyacı vardır.
''bakın böyle oluyor'' diye ve tanıma da yardımcı olmak amacıyla kendi fotografımı koymak istediğim hedeli hödö... * *
http://galeri.uludagsozluk.com/28/depresif_15828.jpg
yalnızlığın bir sonra ki evresi müzmin yalnız bir insanın zamanla büründüğü ruh hali.
depresif günlerin
depresif gecelerinde,
depresif kalp kırılıkları...
depresif günlerin
depresif gecelerinde,
depresif davranışların
depresif bozuklukları...
melankoliğin diğer adıdır. birkaç gün evden çıkmayarak ve asosyal olarak rahatlıkla içine girilebilecek durumdur.
gözümü kapattığınız an neden karanlık oluyor, göz kapağım neden kapanıyor diye kendinizle kavga ediyorsanız acilen ya bir sevgili yada bir meşkale bulma vaktiniz gelmiştir.
bunları yapmıyorsanız depresyonun içindesiniz depresifliğiniz mübarek olsun.
başlıca sebebi yalnızlıktır. kabullenmemek gerekir, zamanla ruha saplanır, yapışır, kalır.
asla mutlu olamayacak, depresyonu kendine yaşam biçimi haline getirmiş, depresyon kurtulup mutlu olduğunda hayattan hiçbir beklentisinin kalmayacağına inandığı için sürekli depresyon takılan kişi...
depresifler mutluluğu aramazlar tersine mutluluktan kaçıp bu durumlarını devam ettirmeye çabalarlar. bu nedenle etraflarındakilere de mutluluk veremezler. "ben acıyı seviyorum, sebebi bu" hesabı...
sanki omuzlarına dünyaları yüklenmişcesine ağırlık taşıyan, daha doğrusu böyle hisseden kişidir.
kişinin yüz ifadesi çökmüş, karamsar bakışlarla hiçbir işi yapmak içinden gelmez. ve o aslında o kadar kötü bir kısırdöngüdür ki...
kişi birşeyler yapmadıkça ruh hali daha da çöker, ruh hali umutsuzlaştıkça birşey yapası hiç gelmez ve bu böyle sürüp gider, tedavi ise bu döngüyü biryerden kırmayı sağlamakla olur.
bursalı bir rock&blues grubu
muthi$ bir ruh hali olup edebi eser uretimini inanilmaz tetikler. mutsuzluk gidip yerini mutluluga biraktigi zamanlarda ister istemez ozlenebilir bazen, garip bir ruh hali i$te, yoklugunda ozlenebilir cins.
Vazgeçilmez, mazoşist bir ruh hali. insan zaman zaman depresif olmadığı halde kendini zorlar buna ve odaya kesif depresyon kokusu dolar. Çünkü zevk alır kimisi bu ruh halinden.
hep bir mutsuzluk hali vardır.. güzel bir espriye bile önce gülersin sonra ulan ben buna neden güldüm diye hayıflanırsın... artık çok fazla şeyin anlamı yoktur hayatında ... neden yaşıyorum bile dersin... hiç gitmecek gibidir.. yapışmışıtr ruhuna ... bıkkınlık verir. depresifdirsiniz ve hep öle kalıcaksınızdır... yalnızlık en önemli nedenlerindendir.
(bkz: manik depresif)
insanın; cevresindeki olup bitenlerden ve yakın iliskili oldugu insanlardan sıkılma durumu.
depresyon belirtileri gösteren, ya depresyona girmiş ya da girmek üzere olan kişi ve depresyonvari hareketler bütünü.