bugün

ergenekon'u savunmak gibidir olsa olsa. terbiyesizliktir. bir suçluyu kötü göstermek için öbürünü aklamak kadar aşağılık değildir ancak.
-ben bu deniz feneri derneği tokatçılarının te a.q mamut.
+abi neden öyle söylüyosun?
-sen de mi mahmut?
+e ama abi sen değil miydin, "denizden babam çıksa yerim" diyen?
-mamut bi kaybol ya. bi fak of ya. yürüüü!
hepi topu 5 şerefsiz yöneticisi için koca derneğin bugüne kadar yaptıklarını sikip atmamaktır. deniz feneri derneği kızılaydan daha çok yardım götürmüştür memleketim insanına. milli yardım kuruluşumuz kızılay tibette budist rahiplere tapınak inşa ederken deniz feneri derneği fakire, garibana maaş bağlamıştır. bunu oy için yaptılar diyene de "keşke sende oy için , yandaş toplamak için aç insanları doyursan" derim.

bir ekmek parası bulamayanlara, çalışacak halde olmayanlara, kışın soğuktan hastalanıp hayatta kalma savaşı verenlere yardım etmiş olan bu derneği "ben" savunurum. bir kaç tane orospu çocuğu hortumlamış diye memleketin en çok yardım ulaştıran derneğini çöpe atamam.
konu çetrefil gibi gözüksede aslında öyle degildir.

baykal ın sesini büzerek, söyledigi bir konu varsa kesin yalandır, türm türk milleti, önce bakar chp ne diyor mesele karsısında he chp sahip çıkıyporsa türk milleti bırakır o konuyu, ciddiye almaz, türk insanı sag görüşlü felan degildir, türk insanı chp karşıtıdır, chp iktidara gelemsin de kim olursa artık diye oy verir, bu meselede de ayını konu yine gündemededir, aydın doganm ın kurtarılması gerekmektedir baykal için, aydın dogan a stratejik destek vermektedir.

yedilerse de önemli degil, onu ancak mahkeme bilir, bu konuyu baykal dan dinlemek midemizi bulandırıyor, iftiradan desiseden korkmayan bir insan, dili hertürlü mevzuya dönüyor, iftiranın bini bi para, hani nerde konusmuyorsun, şişli belediyesi senin belediyen, aydın dogan ın hilton düzenlemesini yapmışlar şişlide büyük şehirde akparti engel olmus. neden susuyorsun baykal konusmuyorsun bu konuda.

aydın dogan ın şıracısı, toptan ergenekon sizi.
çürümüş olanın yanında olmaktır. şimdi bu basit cümlenin anlamını defalarca kez ekrana bakmasına rağmen anlamayacaklar olacaktır. halkın paralarının bu ilk iç edilişi değildir ama son da olmayacaktır. sen buna tepki göstermez ve iktidar yalakalığı yaparsan bil ki bu onursuzlukta seninde payın var demektir. "olur canım öyle şeyler 8-10 milyon dolar yemekle bir şey olmaz" demek turgut özal'ın "anayasa bir kaç kez delinse n'olur?" sözünün kokuşmuşluğunu hatırlatmaktadır. yolsuzluklarla iç içe geçmiş bir hükümetin geçmiş şu ya da bu hükümetten farkı yok. fakat artık görülüyor ki türkiye toplumunun çok az kısmı bu onursuzluğa karşı çıkıp, hakkını savunabilmektedir. tıpkı kaçak kuran kurslarında ölen küçük kızın babasının dediği sözler gibi. türkiye ciddi bir dönemden geçiyor. toplumu çürüten 12 eylül faşizminin çocukları bugün iktidarda, toplumun ruhuna ise fatiha okunuyor.
en iyi savunma saldırıdır mantığıyla hareket edenlerin yaptığı eylemdir.

bir kişi görmedim ki hayır efendim o paraların hepsi fakir fukaraya dağıtıldı gibi bir savunma yapsın. belki 2 ay önce yaparlardı ama alman savcılarının mükemmel çalışması sayesinde böyle bir savunmanın aciz kalacağının farkındalar.

o zaman nasıl savunulabilir bu şerefsizliği yapmış olan müslümanlar? tabi ki ağız dolusu salya ile saldırarak. toplumu kutuplaştırıp sizin de ergenekonunuz var diyerek. hayır efendim ergenekon benim değil. veli küçük de cezalandırılsın zahid akman da.

perinçek'in partisine de haksız para akmış. araştırılsın cezalandırılsın. ama bunları öne süren de yimpaş'ın sahibiyle yanyana namaz kılan liderlerine iki laf söylesin. tabandan şöyle bi tepki gelsin.

yok kardeşim onlara göre iman ayağına götürene ilişilmesin, araştırılmasın. yapana da şantaj yapılsın.

gerçek müslüman yetim hakkı yiyenin sonu yüce divan olsun diye dua edendir.

bunu bir savaş zannedenler ve peygamberin savaşta hile yapılabileceğini söylediği için hile yapanlar var. bu bir savaş değildir. bu; hak, hukuk, adalet arayışıdır.
kaypakliktir.

cemaatleri, siyasi gorusleri, amaclari benzer olanlarin birbirlerinin bokunu gizleme calismasidir. bunu yapmak icin de o boku kaldirip baska yerlere atmak yontemini seciyorlar.
çalık a verilen krediyi savunmak kadar kötüdür.

tabiki bu amaçla kurulmuş bir dernek değildir. bir çok içinde temiz insan vardır ama yaptıkları vicdansızlığı değiştirmez.
Efendime söyleyeyim bu derneğin Almanyadaki dernekle bağlantısı yokmuş. Hacı hoca kısmının Almanyayla diyaloğunu bilmekteyiz. Almanyadaki hacı hoca kesimini de bilmekteyiz. Orda bu derneğe yardım edenler muhakkak türkiyedeki derneğe yardım ettiklerini düşünüyorlardır. Bu çağ da bu kadar parayı "deniz feneri" adı altında toplayacaklar ve buradaki deniz feneri bilmeyecek. imkanı yok böyle birşeyin. Ha ulaşamadığım bilgi bu deniz fenerinin daha önceden almanyadaki için almanyadaki vatandaşları uyarıcı, veya makamlara şikayet edici birşeyler yapıp yapmamasıdır. Onun dışında organik bir bağın bulunmaması tezgahı kurmuşlar gibi bi izlenim vermektedir.
bağnazlıktır efenim.

insan körü körüne neye bağlanırsa bu bağnazlıktır. burada mantık aranmaz. aransa da bulunamaz.

yani burada konuşacaklarımız ile havanda su dövmenin dışında hiç bir faide elde edilemez. mümkün değildir.

biz buna bişi diyoruz tabi.
--spoiler--
KEMAL DOĞAN'ın haberi

Deniz Feneri’nin yurt dışında şubesi yok

içişleri Bakanlığı'nın, Deniz Feneri Derneği’nin yurt dışında şubesinin bulunmadığını kamuoyuna bundan iki yıl önce açıkladığı belirlendi..

Dönemin içişleri Bakanı Abdulkadir Aksu, CHP’li Yücel Artantaş’ın soru önergesine verdiği yanıtta, derneğin yurt dışında şubesinin bulunmadığını açıkladı..
--spoiler--

türkiyedeki deniz feneri ise doğru bir savunmadır.
" eceklerle, acaklarla " düzenlenmiş, yüzde 90'ının fasarya olduğunu *** ilkokul çocuğunun bile anladığı ama at gözlüklülerin bir türlü anlamadığı ve çoğunun özel, kişisel ve kanunsuz biçimde dinlenen telefon konuşmalarına dayandığı ergenekon iddianamesi ve davası hakkında - gözü kapalı olarak - sonuna kadar gidilsin diyen lümpen liberallerin, her tarafından somut delillerin fışkırdığı ve ucu bugünkü hükümete kadar dayanan deniz feneri derneği davası ile ilgili kendilerinden bekleneni yapmalarıdır.
"ama deniz feneri derneği o kadar fakirin karnını doyurdu bir kaç kişinin yaptığını tüm derneğe mal etmeyin" işte can alıcı cümle.Çünkü deniz feneri derneğinin acil durumlarda canımını kırınız yazan acil durum kutusunun içinden çıkan kağıtta yazan cümledir bu. Deniz feneri derneği bir paravan dernektir. Milletin parasını ortada bir yardım yokken toplayamazlardı ya. Tabiki yardım edecekler. Ha evet yardımların ulaştırılması safhasında bunları bilmeyip gönüllü çalışan bir çok insan olabilir ama suçlananlar onlar değilki zaten yada para veren insanlar yada bu yardımları alan insanlar. suçlananlar bu derneği bu amaç için kuran tüm paraları ve hesapları yöneten kişiler, yöneticiler ve bunlara ortam hazırlayan hükümet partisinin üst düzey insanlarıdır.

Bir zamanlar yeşil sermayenin üst düzey zeki yöneticileri gurbetçilerimizden paralarını toplarken bir yerde patlayacaklarını biliyorlardı ve devamında başka bir yol bulmaları gerekiyordu. Bir yardım derneği kurup bu dernek üzerinden para toplamak en mantıklı yoldu. Çünkü kimse yardım derneğini suçlayamazdı. Hem insanların hayır dualarını alacaklardı hem paraları cukka edeceklerdi. Bu plan doğrultusunda Kanal 7 de prime time saatlerinde deniz feneri adı altında bir programla derneğin propagandasını yapmaya başladılar ve belki kendilerinin bile beklemediği düzeyde insanları etkilediler. Gerçi bu insanlar türk insanının duygularını nasıl kabartıp etkileyebileceklerini çok iyi biliyorladı. Daha uzatmaya gerek zaten gerisini biliyorsunuz.

beklediğiniz lider geldi' nin dediği gibi konu çetrefil gibi gözüksede aslında öyle degildir. Ortada bir kumpas vardır ve kumpasa gelen yardım sever hayır sever türk milletidir.

Evet tüm söylediklerim varsayımdır ancak unutulmamalıdır ki daha önce gördüğümüz filmlerin benzer bir senaryosudur ve mahkeme sonunda varsayım olmaktan çıkma ihtimali yüksektir.

Tüm bunlar göz önüne alındığında deniz feneri dernegini savunmak , aşağılıktır, acizliktir, saflıktır, gözlerin kör olmasıdır, fanatikliktir, yalakalıktır yada götü kurtarmaya çalışmaktır.
masonların bu ülkeye yaptığı en son 'oyunu' savunmamaktır deniz feneri derneği'ni savunmak.... en ağır ibnelikleri, pardon 'oyunları' ise hilafetin ve osmanlı ruhunun ilgâsını sağlayan o türk-islam duruşu ve duyuşu düşmanı işbirlikçi gerçek hain zihniyeti bu ülkenin 100 yıldır hakimi kılmaları, bu aziz milleti parya etmeleridir...
http://www.haber7.com/hab...Yahudi-parmagi-var-mi.php
iftiracılar karşısında yapılan normal bir savunmadır şöyle ki burada laga luga yapan arkadaşların Türkiye deniz feneri derneği'nin Almanyadaki dosya kapsamında olmadığını bildikleri halde karalamaya devam etmeleri manidardır. Bu kurum (Türkiye DF derneği) zamanında türkiyenin gururu olmuş dünya çapında organizasyonlarda bulunmuştur ve hakkında herhangi bir suçlama yoktur. ee burdakiler ne diyo zaman ? baykalın yaptığı taktik tabiiki "türkiye deniz feneri derneğine iftira atıp" 1 milyonluk manevi tazminat karşısında mahkemede "ben almanyadaki derneği kastetmiştim demesi işi kısaca özetliyor zaten.

ayrıca alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste

(bkz: önder sav)
(bkz: deniz baykal)

sırada kim var söyleyeyim.

(bkz: muharrem ince)
(bkz: kemal kılıçdaroğlu)

son olarak;

adalet yerini bulur, her zaman, iftira atan karalayan siz yine yanılırsınız lakin ders almassınız.
anti robin hood anlayışı savunmaktır.
aymazlıktır. deniz feneri e.v. ve deniz feneri aynı derneklerdir. hatta kanal 7'de uğur arslan deniz feneri programını yaparken alttan bol bol almanya deniz feneri'nin reklamıda geçerdi. zaten kanal 7, deniz feneri ve deniz feneri e.v. arasındaki eleman sirkülasyonu bağı gösteriyor. deniz feneri ev davasından almanya da ceza alan mehmet gürhan her nasılsa almanya'da hapisteyken istanbul'daki bir noterlikten zekeriya karaman'a vekaletname vermiş. biri bunu bir anlatsın nasıl oluyor.
ergenekonu savunmaktan daha mantıklı iştir.
O paralarla Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinin ünlü samba grubunu izlemek için harcadıkları dernektir. insanların bütçelerinden kısıp yardım amaçlı verdikleri yardımları Rio Karnavalın da kızların iç çamaşırlarına takmak için kullandıkları Yardım Kuruluşuna Deniz Fener'i denir.
iki nedeni vardır;
birincisi: sahiden kişinin kendi çıkarı vardır.
ikincisi : kişi sahiden salaktır nokta