bugün

Halk arasında erkek üreme organı olan testis'in argo soylemdir. Gayet komik ve ağız dolduran bir laftır.
(bkz: taşak)
altı okkası makbuldür. ne de olsa daşş yerinde ağırdır...
(bkz: başşak)
lafı geçen, sözü dinlenen, ağır abiler için de kullanılan türevlere sahip kelime. "adam daşşaklı oğlum yapacak bir şey yok" tarzı cümlelerde kullanılır.
çıktım taş üzerine
açtım bacaklarımı
altımdan geçen cimbom *
yesin daşşaklarımı

şeklinde bir tezahürat taraftar literatüründe mevcuttur.

tassak.forumup.com
adamın hasında 6 okka bulunan, yerlere sürttü mü kıvılcımlar çıkartan üreme organıdır.
çok küçükken yaşadığım bir olayı hatırlattı bana. olay dediysem sandığınız gibi değil. ** ben çok küçükken bi akrabamız yeni doğum yapmıştı ve biz de annemle bebek görmeye gitmiştik. annesi, bebeğin altını değiştirirken gözüm yabancısadığım bir organa takıldı ve bebeğin annesine elimle adı geçen organı işaret edip "bu neee?" gibi bi soru sorma gafletinde bulundum. annesinden "daşşşaaa" diye bi yanıt almıştım ki hala kulaklarımda çınlamaktadır. beni derinden etkiledi o diyalog.* hala arkadaşlarıma anlatıp gülerim, ama bi de burdan okunduğu gibi değil o daşşşaaa söylemini bi de benden duymanız lazım.* şimdi o çocuk eşek kadar herif oldu. **
halk arasında çükün altında sallanan torbalara veirlen ad.
en büyüğünün resmi için:
http://fotogaleri.hurriye...d=12325&p=6&rid=2
(bkz: ta$$ak)
taşak kelimesinin vurgulu söyleniş şekli.
Çok torpilli,nüfuzlu veya harbiden güçlü,gözü kara kişiler için söylenen bir kelime.Şöyle ki - Eleman harbiden daşşaklıymış lem.
her anlamıyla önemli olan organdır.
söz geçirebilirliktir.

adamın beş kilo daşşağı var gibi.
erkeğin en önemli uzuvlarından biridir.zira bu olmaz veya eksik olursa erkek gerçek erkek olamaz.
olur da işinize yarar: böyle bir organ yoktur.
Birisinin daşşak kısmı büyükse dokunmayın o adama üzülebilirsiniz. Yani bu adam torpillidir. Aranızı iyi tutun.
taşak, yumurtalık, testis kelimelerinin en hayvani söyleniş biçimidir ve kulağa oldukça itici gelir.
(bkz: Berdan Mardini nin Çenesi)
sevişme yarıda kesilir ve boşalamazsa er kişi daşşakları ağrır.
türk kültürüne özgü hareket bildiren bir organın adıdır.
geçilesi durumdur.
Ş'leri daha baskılı soylemek lazım.
galatasaray'da olandır.
(bkz: billur)