1. 1.
  bir 10 yıl önce bodrum'da kurulup marmaris'e taşınan, barlar sokağının marina tarafında bulunan marmaris'in neredeyse tek rock barı. yazları amatör grupların sahne almasıyla renklenir. cumartesileri en güzel olduğu gündür. ama adam gibi yerlerle karşılaştırıldığında vasatı aşamayan bir yerdir.

  (bkz: davy jones locker)
  1 ... lurgee
 2. 2.
  Karayip Korsanları filminin vazgeçilmez karakterlerinden birisidir. Serinin ikinci filmi olan Ölü Adamın Sandığı ile karşımıza çıkmıştır. Bill Nighy bu rolde oynamış ve eşşiz teknikler kullanılarak ürkütücü bir karakter haline getirilmiştir. Denizde aklını aldığı gemilerin tayfalarını ya öldüren ya da hayat boyu kendine bağlayan kaptandır.
  1 ... jacksparrow
 3. 3.
  dün akşam farkedilmiştir ki, orada bilardo oynarken 1 oyun yarım saat sürmekteymiş. masanın temiz olmaması mı, sesten yerin titremesi mi nedir anlayamadık olayı.
  ... euphrates
 4. 4.
  denizde batan herseyin davy jonesin hazinesine gittigi var sayilir. bu hazinenin kasasinin icinde ise davy jones un kalbi vardir.
  -1 ... marcus antonius
 5. 5.
  karayip korsanları dünyanın sonu filminin soundtrack'inde yer alan en baba parca.
  2 ... akrep insani
 6. 6.
  POTC'da en çok sevdiğim,beğendiğim,hasta olduğum ve filmde ölümüne bayaa üzüldüğüm kötü görünen ama çok iyi biri olan efsane denizci.
  Do you fear death ??
  1 ... strenght
 7. 7.
  karayip korsaları parçaları arasında en iyisi bu parçayı piyano'da çalmak ayrı bir keyif.
  özellikle müziğin hızlandığı yerde aşırı derecede kime olduğu belli olmayan bir intikam ateşiyle doluyorsunuz...
  1 ... death
 8. 8.
  sinema dünyasının en iyi kötü adamıdır kanımca...ölümü üzmüştür.

  (bkz: r i p davy jones)
  1 ... cifthasekipasa
 9. 9.
  "dou you fear death" repliği ile hafızalara kazınan, aşık, ihanete uğramış, acımasız, cesur, karizmatik karakter. en sevdiğim potc karakteri. ayrıca 2 film ile sınırlandırılmaması gereken karakter. bu karakterin merkezde olduğu bir filmin yapılması biz davy jones hayranlarını çok mutlu eder doğrusu.

  https://video.uludagsozluk.com/v/davy-jones-24158/

  ... ledzep
 10. 10.
  4. filmin sönük geçmesinin en büyük nedeni bu adam karizmasında bir kötü karakter eksikliğiydi.o nasıl bir karizma aşık gururlu kalbi kırık ve kötü bir adam davy jones.

  filmde piano'da çaldığı efsane parça için:

  https://video.uludagsozluk.com/v/davy-jones-24252/

  1 ... alexander birtoveregan