bugün

transilvanian hunger albumleriyle harikalar yaratan black metal grubu.
norveçde bir dag evinde nordik hayati surduren fenriz ve nocturno culto ile yollarina devam eden black metal grubu.son albümleriyle 40'larına merdiven dayamalarına rğman bangır bangır black metal yapmaya devam eden grup son albümlerinde daha olgunlastiklarini gosterirler.son albümleri too old too cold'da punk öğeleri kullanan grup bu albümle beraber birde home video klip cekerler.kendilerinin 1 adet konseri 2 adet el kamerası cekimi video klipleri vardır.bunun yanında grup bir cok kez almanyadaki wacken open air ve diger festivallere bir cok kez headliner olarak cagrilmistir fakat cikamamistir.yanlizca 2004 yilin grubun vokalisti nocturno culto satyricon'la beraber wackena cikmistir.grup her röportajda bathory,celtic frost ve venom'a (oldschool) olan hayranlıklarını dile getirir.
Çok kalitesiz şarkılar yapan bir grup. Azıcık müzikten anlayan, müzikle aktif olarak ilgilenen hiçkimse bu adamların dolu dolu müzik yaptığını söyleyemez. Bazı müzikler basitliğine karşı güzeldir ama bu adamların müziği hem basit hem de kötü.

istisna : (bkz: natassja in eternal sleep)
günümüzde cayır cayır eski günleri hatırlatan tonlarıyla black metal yapan nadir gruplardandır. black metal dünyasının gelmi$ geçmi$ en büyük grubudur. karizma ötesi bir gruptur. poser black metal grubu değildir.**
Soulside Journey, A Blaze In The Northern Sky, Transilvanian Hunger, Goatlord, Total Death, The Roots Of Evilness albümleriyle black metal alanında fırtınalar estiren, dünyadan uzaklaştıran grup.
Albümler

1991 - Soulside Journey
1992 - A Blaze In The Northern Sky
1992 - Crossing The Triangle Of Flames
1993 - Under A Funeral Moon
1994 - Transylvanian Hunger
1995 - Panzerfaust
1996 - Total Death
1997 - Goatlord
1999 - Ravishing Grimness
2000 - Preparing For War
2001 - Plaguewielder
2003 - Hate Them
2004 - Sardonic Wrath
2006 - The Cult Is Alive
2006 - Too Old, Too Cold
black metal grubu olarak büyük ün yapmış, bu ünü yaparken müzik yapmayı unutmuş olan, yaydığı imaj neticesinde dilden dile efsane olarak dolaşmış ve aslında müzik adına hicbi halt yiyememis, kafa şişirici, norveçli grup.
vokalinin punk hayranı olmasıyla beni deli eden grup.
ölümüne underground...
panzerfaust albumleri harika olan black metal grubu.
http://www.darkthrone.com adresinden oynanabilen online rpg.
(bkz: fenriz)
(bkz: nocturno culto)

black metalin bathory ve venom gibi isimlerden etkilenerek en iyi halini almasını sağlayan gruplardandır. under a funeral moon albümü özeldir. "old school norwegian black metal" denince akla gelen ilk isimlerdendir.
26 saatlik bir calisma sonucunda hate them 'i cikaran gruptur.
(bkz: rust)
anlayamıyorum bu grubu. böğür böğür, ver üstüne distortionı, tekdüze riffler yaz, underground takılacağız diye boktan bok kayıtlar yap... black metal bu mudur yani? tabi böylesine bir müziğin güzelliğini yakalayabilmek de büyük başarıdır. *
şarkılarındaki davulları duyabilmek için özel çaba harcatan bilek metal grubu. yoksa davul değil mi lan o duyduklarım?
norveç black metal'inin en önemli temsilcilerinden biridir. Pure black metal'in soğuk gitar riflerini ve açık scream vokallerinin neredeyse tüm albümlerinde aynı lezzette bulmak mümkündür.
(bkz: soğuk gitar riffi)
(bkz: açık scream vokal)
gibi terimleri müzik dünyasına kazandırmış kvlt fanlara sahip olan kara metal grubu.
yayın hayatına death metal ile giriş yapıp, black metal ile devam etmiş grup. şimdilerde çok tırt.
şimdilerde (aslında 7 senedir) crost punk tarzında sikko sikko işlere imza atan, black metal demeye utandığım rezil grup.

ulan dalyarraklar, madem punk işlerine bulaşıcaksınız, gidin farklı isimde yeni grup kurun. darkthrone adını kullanmak ne lan.
şarkı listemden sildiğim grup.

lan ne güzel röyyskop dinliyorum sonra bu gavatlar ortaya çıkıyor.anam yaşlandım ben kafa kaldırmıyor.
''the only heat is warm blood'' sözleriyle tüylerimi diken diken eden eski black metal grubu. saygılar bizden!
death metalle başladılar, black metalle ortalığın amına koydular, punk/heavy ile de devam ediyorlar. ne tarz yaparlarsa yapsınlar aslanlar gibi icra eden en sevdiğim gruplardan bir tanesi. fenriz domal dese önünde domalırım o derece.
underground falan diyorlar ya darkthrone'a de siktirin gidin amına koyim. saygı gösteririz ilklerdendir eyvallah ama sonrası parlak değildir benim için. punk, heavy metal, neo-nordic olaylarına karşıyım. pure satanic holocaust.
death'n roll misali black'n roll sularindaki halleri oldukca cekici olan bir grup.
(bkz: fenriz) ve (bkz: nocturno culto) tarafından kurulan undergrand takılan efsanevi ve en sevdiğim black metal grubudur.Ayrıca bana black metali dinleten gruptur. Black metalden önce heavy metal ve thrash metal dinleyen biriydim ama bazı gruplardan black metali dinlemeyi calışsam da haz alamamıştım. Daha sonra bir gün bu manyakların under a funeral moon diye bi şarkısını dinledim. Hoşuma gitti de tabi hem de baya, sonra bunun albümünü full dinledim bazıları hariç genel olarak çok haz almıştım. Daha sonra transilvallian hunger albümünü de dinleyince benim black metal dinlememi sağlattılar. Hem de sadece bi gunde. O gün bugün black metal dinliyorum.
güncel Önemli Başlıklar