1. 1.
  transilvanian hunger albumleriyle harikalar yaratan black metal grubu.
  3 ... hexagram
 2. 2.
  norveçde bir dag evinde nordik hayati surduren fenriz ve nocturno culto ile yollarina devam eden black metal grubu.son albümleriyle 40'larına merdiven dayamalarına rğman bangır bangır black metal yapmaya devam eden grup son albümlerinde daha olgunlastiklarini gosterirler.son albümleri too old too cold'da punk öğeleri kullanan grup bu albümle beraber birde home video klip cekerler.kendilerinin 1 adet konseri 2 adet el kamerası cekimi video klipleri vardır.bunun yanında grup bir cok kez almanyadaki wacken open air ve diger festivallere bir cok kez headliner olarak cagrilmistir fakat cikamamistir.yanlizca 2004 yilin grubun vokalisti nocturno culto satyricon'la beraber wackena cikmistir.grup her röportajda bathory,celtic frost ve venom'a (oldschool) olan hayranlıklarını dile getirir.
  2 ... vandalkepceoperatoru
 3. 3.
  Çok kalitesiz şarkılar yapan bir grup. Azıcık müzikten anlayan, müzikle aktif olarak ilgilenen hiçkimse bu adamların dolu dolu müzik yaptığını söyleyemez. Bazı müzikler basitliğine karşı güzeldir ama bu adamların müziği hem basit hem de kötü.

  istisna : (bkz: natassja in eternal sleep)
  1 -8 ... baybars
 4. 4.
  günümüzde cayır cayır eski günleri hatırlatan tonlarıyla black metal yapan nadir gruplardandır. black metal dünyasının gelmi$ geçmi$ en büyük grubudur. karizma ötesi bir gruptur. poser black metal grubu değildir.**
  4 ... randy
 5. 5.
  Soulside Journey, A Blaze In The Northern Sky, Transilvanian Hunger, Goatlord, Total Death, The Roots Of Evilness albümleriyle black metal alanında fırtınalar estiren, dünyadan uzaklaştıran grup.
  2 ... asiti kaçmış kola
 6. 6.
  Albümler

  1991 - Soulside Journey
  1992 - A Blaze In The Northern Sky
  1992 - Crossing The Triangle Of Flames
  1993 - Under A Funeral Moon
  1994 - Transylvanian Hunger
  1995 - Panzerfaust
  1996 - Total Death
  1997 - Goatlord
  1999 - Ravishing Grimness
  2000 - Preparing For War
  2001 - Plaguewielder
  2003 - Hate Them
  2004 - Sardonic Wrath
  2006 - The Cult Is Alive
  2006 - Too Old, Too Cold
  1 ... dave mustaine
 7. 7.
  black metal grubu olarak büyük ün yapmış, bu ünü yaparken müzik yapmayı unutmuş olan, yaydığı imaj neticesinde dilden dile efsane olarak dolaşmış ve aslında müzik adına hicbi halt yiyememis, kafa şişirici, norveçli grup.
  1 -3 ... soulsuicide
 8. 8.
  vokalinin punk hayranı olmasıyla beni deli eden grup.
  1 -2 ... dave mustaine
 9. 9.
  ölümüne underground...
  2 ... angelripper
 10. 10.
  panzerfaust albumleri harika olan black metal grubu.
  ... fhmer