1. 11.
  http://www.serenadaschizophrana.com
  ... electro
 2. 12.
  batman ve batman returns icin yaptigi "theme " ler ile bile, insanin aklini basindan alabilen, gotik - soguk havaya da muzikleri cuk oturmus besteci. hans zimmer ile birlikte favoridir. bu arada evil dead serisinin deli muziklerini de, joseph loduca abimiz icra etmistir.
  ... faidelibilgi
 3. 13.
  tarzının belirginliğinden dolayı izlediğiniz filmin ya da dizinin müziklerinin onun elinden çıktığını hemen anladığınız müzisyen.
  (bkz: desperate housewives)
  1 ... psychozen
 4. 14.
  (bkz: little things)
  ... yavuzchetin
 5. 15.
  (bkz: the piano duet)
  (bkz: tim burton s corpse bride ost)

  başlıbaşına bir esermişçesine dinlediğim..
  1 ... sweet leaf
 6. 16.
  (bkz: Angelina Jolie), Morgan Freeman ve James Mcavoy un başrollerini paylaştığı bence hoş film olan Wanted ın soundtrack lerini yapan bestecidir kendileri.
  2 ... vegetable
 7. 17.
  etkilendigi bestecilerin prokofiev, stravinsky, shostakovich, ravel ve bartok oldugunu söyleyen,kesinlikle tim burton un mezesi olmaktan öteye geçmiş ve filmlerin etkisine diğer meslektaşlarından çok daha fazla hissiyat kattığını düşündüren aşmış insan.
  ... import module
 8. 18.
  süper ötesi bir bestecidir.

  https://www.youtube.com/watch?v=leJAPiaCx2c+.
  1 ... thinktwicer
 9. 19.
  (d. 29 Mayıs 1953), Yahudi asıllıdır. 1985 yapımı Pee-wee's Big Adventure filminden beri yaygın olarak film müzikleri, özellikle Tim Burton'ın filmlerinin şarkılarını ve "The Simpsons Theme"i besteleyen, ayrıca rock grubu Oingo Boingo'da 1976'dan grubun dağılma tarihi 1995'e kadar şarkı yazarı ve solist olarak görev yapan ünlü Amerikan müzisyen. Üç kere Akademi Ödülleri'ne aday olmuş ve Tim Burton'ın Batman filmiyle Grammy, Desperate Housewives dizisine yaptığı müzik teması ile Emmy kazanmıştır. Elfman ayrıca Fable adlı video oyununun müziklerini yapmıştır.

  https://tr.wikipedia.org/wiki/Danny_Elfman
  ... hasmet ibriktaroglu