bugün

7 yıl boyunca kenan doğulunun vokalistliğini yapan sıla isimli bayanın kendi ismini taşıyan albümünün kıpır kıpır çıkış şarkısı.

sözü o yazmış. besteyi ozan doğulu yapmış. vokalde de kenan doğulu var.

o değil de bu nasıl zamanlama? yaz bitti tam bir yaz şarkısı geldi.
yazdan sonra gelen şarkı.
klip, şarkı, kenan doğulu, ozan doğulu hepsi dehşet bir uyum yakalamışlar. olmuş vesselam.
sevgili sevgipitircii ile kopmamızı sağlayan şarkı..

süper şarkı; *
soldan kalktim bu sabah olamaz mi
terslendim bakkala çakkala olamaz mi
kudurtular belki beter oldum
hiç uyutmadi belki hayatimin sen gerçeği

tek tarafli olur mu yani bu işler
yüzde elli haksizlik payin
hababam dürter
yok rahat uyku
mecbur kalkip yakican bir sigara
koyucan takkeyi tam ortaya

kendine güvenen söyle gelsin
biraksin inadi dile gelsin
sözünden dönen namert çiksin
bizde böyle bundan sonra

kafayi düzelttim senden sonra
kendime yararim bundan sonra
ister gelirim ister gelmem
hesap mi vericez bundan sonra!

evet gözümün üstünde kaşim var
hiç utanmiyorsun dimi
kavganin da adabi var
zerre kesmez seni
bu düz ayak sevmeler
sende aksiyonsuz yaşanmiyor aşklar

kendine '(..........) ' güvenen söyle gelsin
biraksin inadi dile gelsin
sözünden dönen namert çiksin
bizde böyle bundan sonra
kafayi düzelttim senden sonra
kendime yararim bundan sonra
ister gelirim ister gelmem
hesap mi vericez bundan sonra

bir : hayat senin hayatin
iki : vahsi biraz tabiatin
sert lugatin şiddetli tavrin
huzur istedin ama yine bulamadin
gül her son bir başlangiç
güle güle , güle güle
kolay ilişki gelmez işine
biliyorum seni
kaderin ellerinde sakin üzülme
tuttum, cok da anlami olmasa da kipir kipir, muzigi ile kendini sevdiren bir sarki olmus. klibi ayri olay. zaten kenan'in olusu yetiyor. full karizma oldu adam cakkidi'dan sonra.
sila hanimi ilk gordugumde deniz arcak'a benzettim, sonra klibinde ki hali ile de annie lennox'a. hmm.
son günlerde dinlediğim en eğlenceli parça.
sıla gençoğlu isimli şarkıcının seslendirdiği son günlerin popüler ve oynak şarkısı. elektronik ağırlıklı bir şey duydum sanki.

video klibi şöyle bir şey:

http://www.youtube.com/watch?v=HRcOYqK9YVA
robbie williams 'n rudebox şarkısına acaip benzemekte lakin klip de kızda hos

bu yıla damgasını vuracagını tahmin etmekteyim
dinlenebilir yani..

ayrica klip te 1:24 dakikasında (bkz: Götüne güvenen söyle gelsin) * derken orta parmagını kaldırıyor havaya * dikkat eylemek lazim

ayriytetten kenan dogulu olmasaymıs daha güzel olacakmıs dedittiriyor.
kenan dogulu'nun kendi capinda rap yaptigi, kiytirik parca!

ulan nedir su beceriksiz kisilerin rap ve hiphop yapma istegi! önüne gelen sadece sözlere biraz ritim katip, lambur lumbur okuyunca rap yaptigini saniyor!

herkes becerdigi isi yapsa, daha kaliteli isler cikar! sonucta biz de ceza'dan veya sagopa'dan, türkü ya da sarki söylemesini istemiyoruz!
kenan doğulu araya girene kadar fena olmayan, yeni bir çakkıdı vakası. murat bozun maximum şarkısını andırır nakarat olmayan yerleri.
sözünden dönen namert çiksin ?

diyen şarkı.

hakkı devrim dedeme sormak istiyorum, hakkı dede; namert çıkılmaz di mi, namert olunur!

kıvrak şarkı. tam tepişmelik.
Kenan doğulunun vokalistliğini yapmış, yurt dışından eğitim görmüş Sıla adlı bayanın çıkış sarkısı.

dominant karakterli oldugu tavırlarından ve ses tonundan az buçuk anlasılan bir bayanın, dominant bayanlar tarafından cılgınalarca çoskuyla söylenmesine sebep olacak sarkı.
Cok hos bır sarkı, dinlenilmesi tavsiye olunur.
lost-hatch'teki "4 dakika kaldı" uyarısının 2 kez duyulduğu şarkı.
böyle çakkıdı havası var,mirkelamın elma değil ayvası gibi gımıl gımıl,sözler biraz garip "mecbur kalkip yakican bir sigara,koyucan takkeyi tam ortaya",güzel güzel sevdim ben bu parçayı, artık bundan sonrası (söz:sezen aksu,müzik:tiesto)
klibini ağzım açık izlediğim şarkı. bir de powerturk'ün alt yazı servisi uygulamasındaki kullandığı türkçe de ağzımı feci derecede açtı. yok, 'vericez'ler yok, dimi'ler. tamam da birader şarkı söylerken vericez dersin. ama yazarken yapamazsın. bir de hanım kızımız zaten, ''biiippp 'ne güvenen şöyle gelsin'' diyor. ne lan bu? orada da ağzım fena açıldı gözlerime inanamadım anasını satıyım. başımıza taş yağıcak valla. dil de terbiye sınırları da çoktan aşıldı. popüler kültürün ta mınakoyim ben tamam mı. şimdi buralara bunla ilgili sayfalarca yazardım ama değmez. yazsam sanki engel olunabilecek popülaritesine.

edit: (bkz: bu da olur mu lan bakışı)

etsin küfür arkadaş. küfrün hayatta yeri var ben de entryimde küfrediyorum. ama biz yeri geldiğinde antiemperyalisttiz yeri geldiğinde pop artçıyız. anlamadım neyiz ulan biz? yine bu popüler kültürün ta mınakoyim. kitle kültürü ve geleneksel kültür anlayışlarının sonudur bu. ohaa.
kim ne derse desin başarılı parça. küfürlere takılan arkadaşlar için, kafanızı sallaya sallaya 50 cent dinlemeyi biliyorsunuz ama demek ki küfrettiğini bilmiyorsunuz. madonna, robbie williams vs. seviyorsunuz, fakat yaptıkları bazı şarkıların sözlerinin ne kadar manasız olduğunu bilmiyorsunuz. sıla, hande yener gibi insanlar bu işin özünü kavradılar artık. sözler ikinci planda, club müzik yapıyorsun yahu ne önemi var sözlerin. ben reina'larda laila'larda dans ederken, sözleri kötü dansetmem mi diyeceğim? müziğe bakacağım sadece. aşın artık bu kültür saçmalıklarını, sezar ın hakkını sezar a verin..
müziği, sözleri bir ilginç olan ama ne hikmetse kendini sevdiren şarkı. sırıtan tek bölümü, sonundaki kenan doğulu'nun rap yapamdığı bölümdür.
(bkz: insanın diline dolanan şarkılar)*
an itibariyle fox tv'de aldığı * ödülü için teşekkür eden sıla adlı şarkıcının hiç hoşlanmadığım şarkısı.
sıla hanım kızımızın daha ilk karesinde elinde çakma molotof kokteyli ile göründüğü, sonrasında ise psikopat triplerine girdiği gayet korkutucu klibe sahip tipik türk pop müziği eseri...
sürekli ertelenen anların dillerde (bkz: pelesenk) olmuş hali.yarından sonra*
klibinde kenan doğulunun pigme rolünü oynadığı şarkı. o ne tiptir ya. elle kalp işareti yapmalar, hızlandırılmış yürümeler. ara kendini lütfen kenan.
(bkz: in got we trust)
beyazıt öztürk'ün programda reklam arasındayken Sıla'ya 'bu kısımda götüne güvenen şöyle gelsin mi dediniz' diye sorduğunda Sıla'nın çok komik bir ifadeye bürünüp şok olduğu bir parçadır.
sıla'nın asi şarkılarından biri.

"ister gelirim ister gelmem
hesap mı vericez bundan sonra?"

http://www.youtube.com/watch?v=p6H_bpi8MUE