Galiba bir ömür bu acıyı tatmaya hazırmısın demek gibi birşey.
Yapan kişiyi ne kadar sevdiğinize bağlı olarak;
- angutluk,
- kız eğleniyor işte, iki yudum kahveyi mi içemeyeceğim onun hatırına,

Biçiminde nitelendirilecek olay..

Kafanızdan geçen biri vardır, tuzu az olmuş diye üstüne sen eklersin, yeter ki iki saniye daha gülsün, diye..
senin elinden çok afedersiniz...
görsel
Sinirli bir pezevenk ile ömür boyu uğraşılmaz dur şunu bir sınayalım demişler.
bulmuşlar safı çırpıyorlar işte.
Amacına uygun davranmak gerekir bence

Oldu o zaman biz kalkalım kızın gönlü yok galiba diyerekten ortam terk edilmeli ehehe.
Sen evlenmeden öncede kırarsın zalım qarizma.
Geleneklere karşı değilim eğer kimseye bi zararı yoksa uygulamak için çok da anlamı ve bi amacı olmasının gereği yok.

Ama asıl amaçlarının sorgulanması gereken tayfa kahve içen damadı 10 farklı açıdan kaydedip sosyal mecralarda paylaşan tayfadır. Sokayim sizin teşhirciliğinize..
ne kadar icerse o kadar cok seviyor testidir.

ben bundan ne kadar az atarsan beni o kadar cok seviyorsundur, seklinde bir kontra atakla icilebilir seviyede bir kahveyle karsilanmistim.
ona kalsa hic atmayacakti, tuzdan degil kiz kardes, hemcinsi kuzenlerden korkun beyler.
Başka yazar arkadaşlar da defalarca yazmış ama Evvel zaman içinde görücü usulü istemelerde kızın, istemeye gelen er kişiye 'seni istemiyorum, gönlüm yok' mesajı vermesi geleneğidir tuzlu kahve.

Günümüz kezoları da bunu eğlenceye döküyor. Yüzyılların geleneğini şımarıklıklarına kurban ediyorlar.

Bana yapılırsa aynısı karşı tarafı rencide etmemek için ses etmem ama gereksiz bir seremoni.
oğlan salak mı diye . içerse salak.
Amacı “Benim için zehir içer misin?” Demenin farklı bir yoludur. Ne kadar sevdiğinin ıspatı gibi bir şey.
Damada bak biz ne kadar mal aileyiz böyle adetlerimiz var ona göre demektir. Sizin bağlılığınızı test ederler bu mallıklara dayanabilir mi ki bu oğlan derler yaptırmayın arkadaş net .
Onu bunu geçinde bana göre tek bir anlamı var balık baştan kokar ebeni belliycem evlenince demek daha en başından belli ediyor kız kendini sonradan niye bunlar benim başıma geldi.
ergenlik böyle şey tabe

bilmezler, kahveye bulaşık deterjanı döker

tükürür.

neyse herifi beğenmediyse

sen ufaktan 2 le, kıyı kıyı

mesajı vermek içindir.
Kız isteme olayina eglence katar bi erkek olarak pek sıkıntı etmedigim durumdur aksine hoş bi anı bırakır *
Eve girerken damadi dovenler var bide. Neyse ben bisey demicem ya sikeyim beyninizi.
Bir arkadaşım damadin kahvesine istemeye geldiklerinde tuz karabiber pul biber kekik fesleğen tarçın hardal köri atmış.

Bence çocuk o kahveden sonra sağ kaldiysa allah yardımcısı olsun.
Bi amacı yok sırf piçlik bence. Nitekim damat bey evlenirken başına bir tek iguana saldırısı gelmediği kalıyor. Yok ayakkabı saklama yok sandık üstüne oturmuyor yok makas kesmiyor bazı yörelerde * hele kına gecesi kına yakılırken o zavallı damata neler yaparlar.
liseli ergenler tarafından fütursuzca saldırılan gelenektir.
5 karış havada gezen o ergen beyinlerinize...
tuzlu kahve dökülsün.
Fazla ileri gidip damada gün yüzü göstermeden ölmesine sebebiyet verecek türden eski bir gelenek.
bu daha başlangıç demek evlendiğin de bunun nicelerini göreceksin.
Damat adayının sabrını ve sinirlerinin dayanıklılığını test etmek için uygulanan bir gelenek.
Ne idüğünü bilmediğimiz Starbucks kahveye bir tomar para ödeyerek içiyorsanız bunu da içiverin bir zahmet.
Kezban adeti değil kimliğini kaybetmiş zamane veletleri.
(bkz: kezoluk)
sadece damada değil ilanı aşk edilmek istenip de utanılan er kişiye de yapıldığından amaç mutlu bi yuva kurmaktır.lakin bu adetten haberi olmayan gençler treni fena kaçırır,yanlışlıkla yapıldı sanır.burda babalara mühim görevler düşer,hatta müfredata bile girmesi gereken bi konudur.