bugün

hayır benim anlamadığım olay şu, neden bizim korku filmlerimiz, testere, halka, çığlık tarzı filmler değil de inli cinli filmler.. bu insanlar sadece cinlerden mi korkuyolar, mesela birinin sizi kaçırıp, kolunuzu bacağınızı kesmezseniz buradan kurtulamazsınız tarzı konuları yok da tuvalette çıkan inek kafaları, ölü bebekler var. hele pilav yediği sırada aslında o pilavın bir tabak böceğe dönüştüğünü farkedip tabağın içine kusan büyü yaptırmış kadını saymıyorum bile. (sanırım bu film dabbe değildi) (kör kıza musallat olan cinli filmden bahsediyorum)

edit; siccin miş o film.
(bkz: türk usulü sikimsonik filmler).
Bi bok anlamadım filmden.

2 bucuk saatim bosuna gitti amk.
2 kere izleyip sonunu yine anlayamadığım filmdir, bir büyüler falan dönüyor birşeyler oluyor ama kim kimi koparıyor hâlâ meçhul.

izlenir mi derseniz tabiki izlenir sonuçta hasan karacadağ faktörü var ama şöyle de birşey var, serinin (2 hariç) diğer filmlerinden silik olmuş.
senaryo biraz daha orijinal olsa iyi olabilirdi. dabbe serisinin tüm filmleri küçüklüğümüzdeki 99999 in 1 atari kasetleri gibi geliyor bana konular çok benzer ve izlemediğim bir filmini izlerken acaba ben bunu izlemiş miydim lan hissine kapılıyorum.

gelelim filme ;

--spoiler--

öncelikle içine cin kaçan kız ayla çok tatlıydı film esnasında cinli minli ben bunu sikerim diye düşünmeden edemedim bazen filme odaklanamadım o derece, sonra zeren de tatlı sayılırdı, en son olarak şu adamın çaktığı sarışın hatun en fenaysıydı.

oyyş.

filmin sonunu anlayamadım çok karışıktı ama bu sarışının çok ateşli olduğu gerçeğini değiştirmez.

--spoiler--

umarım dabbe 7 filminde daha ateşli çıtırlar rol alır.
dabbe serisinin, en kötü ikinci filmidir. en iyileri;
(bkz: dabbe 3)
(bkz: dabbe 4)
(bkz: dabbe 5) ek olarak ise;
(bkz: magi)
boş zamanında izlemiştim çok garip bir film ne oluyor belli değil. hele bir yerinde Inception a bağladı çok garipti.
Hayret bu filmin ismini "15 temmuz şehitleri dabbe girişimi" olarak değiştirmemişler daha.
sanırsam olmayan film idir.
sevişgen cinlerin anlatıldığı film.
Yönetmenin mesaj kaygısına düştüğü film. Firdevs taheri cin kızıymış. Ve gizliden gizliye bu cinsler insanlarla evleniyorlarmış diyor yönetmen kısaca.
az önce izleyip bitirdiğim film.

153 dk olması çok uzun ve sıkıcı olmasına sebep olmuş, ayrıca aniden hızlı ve ne olduğu belli olmayan karmaşık görüntüler eşliğinde cazır cuzur bağırış çığırış sesleriyle korku filmi yapmaya çalışmışlar, tabiki olmamış. fazlasıyla kalitesiz bir filmdi.

dabbe 3 ve 4'te zirveye çıkan çıtayı 5 ve 6 ile düşürmeye devam etmişler.
Buraya sıcağı sıcağına 'olmamış' eleştirisi yapmak için gelmiştim ki 'kahkaha attım, komedi filmi' gibi skimsonik yorumlar üzerine farklı bir noktaya dikkat çekmeye karar verdim.

'kahkaha attım' diyen Kardeş sen mal mısın yoksa hafif yumuşak mısın önce bu soruya cevap ver. Korku filmi korkunç olmayabilir, ama komik de değildir. Korku filmine güldüm dediğin zaman da kızlar 'ay ne cesur bir erkek' deyip kollarına atlamaz. Tamam, 15-16 yaşlarında bir ergensin, biraz anlayabiliyorum ama yaptığın yanlış. Yaşın daha büyükse yaptığın değil sen toptan yanlışsın.

Biraz filme değinmek istiyorum

Dabbe serisinin ilk filmi bu seride izlediğim tek filmdi ve bence rezaletti. Sırf korkmak için evde ışıkları kapatıp tek başıma izledim, sonuç tam bir hayal kırıklığı... Neyse dün tesadüfen karşıma Dab6e çıkınca 'yuh, adam 5 tane daha film çekmiş, kesin işi baya ilerletmiştir' diyerek izlemeye koyuldum. Gecenin 1'i, karanlık bir odada tek başıma. ilk sahnelerde kolejli ağzıyla konuşan cinci hoca aslında hiçbir şeyin değişmediğinin ilk işaretiydi. Abuk subuk sesler, iğrenç şeyleri ön plana çıkaran çekim planları Yine korku atmosferinin baharatı yapılmaya çalışılmış ama bunlar korkutma kaygısıyla çok abartılmış. Film böyle dansöz gibi şıkır şıkır kıpraşmak yerine Biraz daha ağır, oturaklı çekilseymiş kat kat iyi olurmuş. izlerken Bir süre sonra 'al işte yine ağzından kan, et falan çıkacak' demeye başlıyorsun.
Bunların dışında senaryonun çok orjinal bir fikir üzerinden ilerlediğini kabul etmekle birlikte karakterlerin yeterince derinleşememesi benim gözümde büyük sıkıntı. doktor kadının bahsettiği, cinlere inandığı için bilim dünyasından dışlanan bir adamın son dönem yerli aşk dizilerinin jönleri kıvamında biri çıkması büyük hayal kırıklığıydı. çok güzel bir fikrin berbat şekilde işlenmesiydi bu karakter. Gözünün önünde onca şey oluyor 'kahretsin yine beni kandırdı' falan diyor. inansam mı inanmasam mı ben de bilemiyorum diyor... Tam sövmelik. Onun dışında cinler neden bu kadar sinirli, dertleri ne çok belli değil. Biri büyü yaptırmış tamam da bu öfkenin bir temeli yok, filmin havada kalan yanlarından biri.

Oyunculuk açısından özellikle ayla karakteri öne çıkıyor bence. Çok zor bir rolü mükemmel bir şekilde canlandırdığını düşünüyorum.

Tüm bunlar filme parça parça bir bakış ama işin özünde baştan sona izlerken ne hissettiğimi soracak olursanız korktuğumu söyleyebilirim ama film bitince izlediğime pişman oldum. Hani böyle çok korkup da 'ulan ben şimdi nasıl uyuyacağım ödüm b.kuma karıştı keşke izlemeseydim' gibi değil de, bu zamanı game of thrones'un yeni bölümüne harcasaydım şeklinde bir pişmanlıktı bu.

Yani yine de korku filmi sevenler için izlenebilir diyor ve game of thrones izlemek üzere aranızdan ayrılıyorum. See you.
bir boku beceremedik gitti...
Tıpkı tüm dabbe serisi ve diğer korku filmleri gibi komedi Amaçlı olarak izlediğim film.
Korku hariç her şeyi barındıran film. Dijital ve aşırı kalitesiz efektleri hesaba katmıyorum dahi.

Dabbe ' nin adı kalmış ve adam hala adından yürümeye çalışıyor. 4. Filmden sonrası çöp. Hasan karacadağ gelsin beni bulsun.sahiden sağlam tüyolar vereceğim ,maksat türk korku filmlerinin kalitesini yükseltmek.
Son derece mükemmel yapılmış film. Arkadaşları eve çağırdım beraber izledik. Suan hepsi tir tir titriyor. Koca adamlar hepsi badicj adamlar.

Ne diyeyim kurgu çok güzel yapılmış Tebrikler.
birtakım çıkmazları olsa da, sesi ve görüntüsüyle değil ama senaryosuyla gerçekten ürkütmüş film.
sinemada izlediğim hasan karacadağ filmidir. hiç izlemeyin daha iyi. cin çarpması zirveydi karacadağ için.
korsana özendirmek gibi olmasın ama 720p seçeneğiyle internete düşmüş filmdir.
her zamanki gibi bol bağırış çağırışlı, bol kanlı...

http://gunlukfilm.com/dab6e-dabbe-6-izle.html
bugün internete düşecek film heyecanla bekliyoruz.
Gittiğime de gideceğime de pişmanımdır. Hasan karacadağ bu filmle benim için bitmiştir.
bende başta bir bok anlamadım. sonra anlamış gibi oldum yine olmadım.
Sayın yazar emeğine sağlık öncelikle bir film bu kadar güzel eleştirilir. Ve sonra kendi düşüncem bu film hala seriyi devam ettiriyor mu aq.
abi film tam anlamıyla fiyasko. ara ara spoiler vereceğim. istemeyenler şimdiden okumasın. he ama bence öyle "aman heyecanı kaçmasın, spoiler yemeyelim" tarzı bir film değil. tek kelimeyle açılımı 'yarrak' olan film.

öncelikle film büyü ile başlıyor. bu noktada herhangi bir sıkıntı yok. ortalama bir klişe zaten. eyvallah. peki devamına gelelim. film tam manasıyla böğürtülerle, iniltilerle başlıyor. "voaaa uuuu boaaa böööeeee" deyince korkunç olmuyorsun hasan. hayır kamerayı da sağa sola sallıyor, kulak sikiyor; eviriyor çeviriyor saçma salak hareketler... sana gösterdiği ne korkunç bir cin betimlemesi var ortada, ne de onu hissettirecek herhangi bir obje. kamerayı sağa sola sallayıp, sik kırığı gibi kulaktan kan getirmekten ibaret.

bunun dışında olayın birde inception versiyonu var ki, aman allahım. abi yarım saat boyunca rüya içinde rüya, rüya içinde rüya. neyin rüya, neyin gerçek olduğu ayrımı yapılmamış, bütünlük yok. tamamen birbirinden kopuk sahneler kültleştirilme adına rezil rüsva edilmiş. yarım saat boyunca "bu da mı gerçek değil ta mk!" diyorsun. illallah ettiriyor.

filmin içindeki hikayenin bokluğu da var bunun yanında. abi adam cinlere inanmıyor, cin çıkartıyor. agnostik, bir psikolog-hoca tanımlaması var. bu da ayrı bir ironi. hayır, serinin daha önceki filmlerinde hiç yoktan deneyimi olan insanlar ve teolojik birikimler biraz daha öndeydi. tamam onlarda ölüyordu falan belki ama, en azından olayın belli realite tabanı oluşuyordu. sonuç olarak birbiriyle ilintili kavram ve kişilerin mücadelesi vardı. abi burda adamda temel yok, inanç dahi kesin değil; ama onu yenmeye çalışıyor. hayır uçan kaçan şeyler var, evde cinler +9 sinsi atak çekiyor, her şey oluyor adam hala ağzını gerip; "cinlere inanmaya çok yaklaştım baba yeaa" diyor. daha ne bekliyon amcık; dünyayı ikiye mi yarsınlar?

hikayede ekstrem bir sikiklik daha var. artık şu saniyeye kadar spoiler yemekten çekinmediysen, burayı da oku bari; tam olsun. aga doktor zeren, firdevs taherinin kızı çıkıyor sonunda. bu ne sikimden bir hikayedir amk? ulan firdevsin çocuğu olmuyor ki?! hadi diyelim bi hikmet gizli saklı oldu. ulan nasıl mukaddere kendi çocuğuymuş gibi olduğunu yutturacaksınız? bu ne sikik bir hikaye? hepsini geçtim, firdevsin komplosunun ortaya çıkışındaki temel psikolog cemalle ilintili. e cemali zaten şansa bala atiye sayesinde öğrendi zerende. firdevs 1980'lerde hd kamerayı nerden bulduysa ona nasıl fısıldadı caferi?

son olarak; zerenle aylanın diyarbakır otogarda görünmesi ne alaka amına koyim? ne yani kandile mi çıkacaklar aq?

diğer dabbe serilerine göre, görüntü kalitesi ve film başlarındaki ufak hikayeler bazında bariz üstünlük sağlamış. hele ki başlangıçtaki şeytan ve ölen kız arasındaki "allah"ın büyüklüğüne işaret eden diyalog tüylerimi diken diken etti. fakat gerisindeki tüm kurgusal olaylar silsilesi tam manasıyla fiyasko. kulaklığı takın, son ses brutal kasın daha iyi. tavsiyem hayko. *
güncel Önemli Başlıklar