bugün

bir gecede ilk dört seriyi izledim. sabahında sıkıntıdan nabzım düştü akşama kadar hastanede kaldım. hint dizisi izlemiş gibiydim bu ne kalitesizliktir.
hayır benim anlamadığım olay şu, neden bizim korku filmlerimiz, testere, halka, çığlık tarzı filmler değil de inli cinli filmler.. bu insanlar sadece cinlerden mi korkuyolar, mesela birinin sizi kaçırıp, kolunuzu bacağınızı kesmezseniz buradan kurtulamazsınız tarzı konuları yok da tuvalette çıkan inek kafaları, ölü bebekler var. hele pilav yediği sırada aslında o pilavın bir tabak böceğe dönüştüğünü farkedip tabağın içine kusan büyü yaptırmış kadını saymıyorum bile. (sanırım bu film dabbe değildi) (kör kıza musallat olan cinli filmden bahsediyorum)

edit; siccin miş o film.
(bkz: türk usulü sikimsonik filmler).
Bi bok anlamadım filmden.

2 bucuk saatim bosuna gitti amk.
2 kere izleyip sonunu yine anlayamadığım filmdir, bir büyüler falan dönüyor birşeyler oluyor ama kim kimi koparıyor hâlâ meçhul.

izlenir mi derseniz tabiki izlenir sonuçta hasan karacadağ faktörü var ama şöyle de birşey var, serinin (2 hariç) diğer filmlerinden silik olmuş.
senaryo biraz daha orijinal olsa iyi olabilirdi. dabbe serisinin tüm filmleri küçüklüğümüzdeki 99999 in 1 atari kasetleri gibi geliyor bana konular çok benzer ve izlemediğim bir filmini izlerken acaba ben bunu izlemiş miydim lan hissine kapılıyorum.

gelelim filme ;

--spoiler--

öncelikle içine cin kaçan kız ayla çok tatlıydı film esnasında cinli minli ben bunu sikerim diye düşünmeden edemedim bazen filme odaklanamadım o derece, sonra zeren de tatlı sayılırdı, en son olarak şu adamın çaktığı sarışın hatun en fenaysıydı.

oyyş.

filmin sonunu anlayamadım çok karışıktı ama bu sarışının çok ateşli olduğu gerçeğini değiştirmez.

--spoiler--

umarım dabbe 7 filminde daha ateşli çıtırlar rol alır.
dabbe serisinin, en kötü ikinci filmidir. en iyileri;
(bkz: dabbe 3)
(bkz: dabbe 4)
(bkz: dabbe 5) ek olarak ise;
(bkz: magi)
boş zamanında izlemiştim çok garip bir film ne oluyor belli değil. hele bir yerinde Inception a bağladı çok garipti.
Hayret bu filmin ismini "15 temmuz şehitleri dabbe girişimi" olarak değiştirmemişler daha.
sanırsam olmayan film idir.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.