1. 1.
  edmondo de amicis in romanı.
  3 ... cyranox
 2. 2.
  türkçe öğretmeninin bütün kitabın özetini istemesiyle kabusum olmuş, çekilebilirliği okuma aşamasına kadar olan, ajitasyonu fazla, hele çocuk kalbi* için dayanılmaz olabilen kitaptır.
  3 ... oylumunelumune
 3. 3.
  zorla okutulmak istenen cocuk kitaplarından biri.gercektende sahsım olark zevk almamıştım bu kitabı okurken ki birçok arkadasımda aynı fikirdeydi.neyseki okkeş serisi ve şimdiki cocuklar harikasevdiğimiz kitaplar arasına girmeyi başarmıştı.
  3 ... boş yazar
 4. 4.
  kesinlikle bir hocanın sevdiği bir öğrencisine verdiği kitaptır. ilkokulda ısrarla okunması istenir ve kitabın ön yüzünde sanki kendi yazmış kitabı edasıyla '' daha iyi bir gelecek için öğretmenin x'' gibi saçma cümleler kurulur ve kitabı alan kişinin sevinmesi beklenir.
  1 ... kacak kelebek
 5. 5.
  Okuma sevgisini aşıladığı ileri sürülen ama nedense bir çok insana * küçükken bile sıradan gelen bir kitap.
  3 ... fehimsiz ekmek
 6. 6.
  ilkokulda öğretmenimiz vermişti bize bu kitabı okumamız için. hatırladıklarım mavi bir kapağı oluşu, saman kağıda basılı olması, o yaşlar için çok kalın oluşu ve o kitabı okumadığımdır.
  ... metin oktay
 7. 7.
  it. kalp.
  2 ... kasgarli tost
 8. 8.
  ilkokulda zorla okutulan sıkıcı ötesi kitap. ben kitap okumayı çok sevdiğim halde ilk sayfalarını sıkılarak okuduktan sonra, ilerideki sayfalarda düzelir umuduyla sonraki sayfalara göz gezdirdiğimde de aynı zırvalarla karşılaşınca "böeeeh bu ne laan" diyerek bırakmışımdır.
  1 ... olimbera
 9. 9.
  allah belasını versindir bir kitaptır. her sayfasında ayrı bir ağlatır, hele o prekosi aklımdan çıkmıyor. babası dövüyordu sürekli. bir de garrone vardı annesi ölmüştü. kolu sakat bir çocuk vardı, alay ediyorlardı bu ağlıyodu. yeter ulan!! küçüçük çocukların dünyasını daha fazla altüst etmeyin bu kitapla, mümkünse toplatılsın ve yakılsın.
  2 ... sosyalpenguen
 10. 10.
  ilkokul yillarina damgasini vuran iki-üc kitaptan birisidir. kalin olmasiyla orantili olarak bir kisim ögrenci tarafindan pek tasvip edilmese de, sahsim adina son derece keyif aldigim ve kisiye cocuklugunu hatirlatan özel bir kitaptir.
  digerleri icin;
  (bkz: charli nin cikolata fabrikasi)
  (bkz: pal sokagi socuklari)
  1 ... rosie dunne