bugün

Onslaught isimli bölümde doyasıya tank savaşı yapabildiğim, efsane fps oyundur.
Senaryo, grafik ve oyun içi çeşitliliklerle bambaşka bir seviyededir kendisi.
Remastered versiyonu çıkış yapmıştır ve yine herkesin eline vermiştir.
(bkz: can it run crysis)
benım gıbı fps oyun sevmeyen bırını bıle bılgısayar karşısına kıtlemıs efsanevı grafıklere ve senaryoya sahıp oyun
bunu gece karanlıkta kendınızı kaptırarak oynarsanız bı aksıyon fılmı ızlemekten onu yoneltmekten hıc bı fark olmadını goruceksınız o zamanlara gore cok ıyı grafıklere sahıp ama hıc bı bılgısayar bu oyunu maxımum grafıklerde rahatca oynatmayı başaramazdı o zamanlar sımdıkılerdekı gıbı 10 15 bın lık ekran kartları yoktu en fazla 1 gb ekran kartı vardı.
Far cry ile milli gurumuz

Şimdi 4. Çıkacak diyorlar ama 3 de efso düşüşe geçmişti birini unutuldu gitti diğerinin anasını ubisoft sikmekte.
Bir dönemin en iyi oyunlarındandı, sonra o da unutuldu gidildi be.
https://twitter.com/crysi.../1249714251360501761?s=21

13 sene sonra yeniden !
11 yıl önce piyasaya bomba gibi düşmüş olan, hepimizin merakla beklemiş olduğu bir Cevat Yerli yapımıydı.

Oyun odaklı bilgisayarlarda ekran kartının iyi olması zorunluluğunu getirmiş olan öncü oyunlardan birisidir.
Oyun sonu getirdiğim anı ve hazzı hatırladım birden başlığı görünce...

Gururlu bir şekilde ayağa kalkıp uzaklara bir bakış atmıştım.
Çok sevdiğim oyunlardan biriydi ama nedense tek hatırladığım ormanlarda yürümek. Bu beni çok üzüyor. zamanında delice oynayıp oyuna dair ormanları hatırlamak...

T: zamanının iyilerindendi.
Efsanedir oynayın oynattırın.
artıları
+ grafikleri günümüze göre gayet iyi. bu oyuna 2011 de çıkmış deseler şaşırmazdım(2007 çıkışlı)
+ suit işi gayet mantıklı ve kullanışlı. normalde karakterler 10 tane mermi yeseler bile üstü başı kan olur ama ölmezler burada bence kılıfına iyi uydurmuşlar.
+ vura vura yada isterseniz suitin görünmezlik özelliğini kullanarak sneaky gitme özgürlünün tanınması(ben normal de bitirdim zor yada daha zor da belki bu iş daha kısıtlıdır bilemiyorum)
+ oyunun koreli dövmeyi bırakıp uzaylılarla savaşma olduğu kısıma geçişle beraber daha güzelleşiyor.
+ oyunda anti tank yada makineli ile makinelere sıkarken şu sahnede ki gibi hissettirmesi de benim açımdan pozitif yanı
http://www.youtube.com/watch?v=5q5rsQJpGV0
+ yapımcı şirket crytek in sahiplerinin türk olması ve kendi oyun motorlarını kullanmaları.

eksileri
- hikayeye çok odaklanılmamış biraz daha ayrıntılı olabilirdi.
- düşmanlara sanki plastik mermi sıkıyormuşçasına belli mesafeden yarım yada bir şarjörde ölmeleri.
- yan görevler eklenebilirdi.

indirimlerle beraber baya düşüyordu steam de alıp oynayabileceğiniz hoş bir oyun
Türkçe dublaj değil oyun zaten türkçe.
inanılmaz bir reklamla başlayan, daha sonrasında yavaş yavaş çöpe yuvarlanan seri.

Bu seri hiç bir zaman storysi ile öne çıkmadı. Zaten öyle bir niyetleri de yoktu, açık açık yeni Call of Duty, Battlefield olma amacıyla çıkmıştı zamanında da. Pek o tahta geçemedi ama.

ilk oyun değişik mekanikleri, kendisi için ok olan bir senaryo ile falan baya öne çıkmıştı. Ama rezalet optimizasyonu ile baya bıkkınlık vermişti. Ardından Warhead çıktı, o ilk oyunun baya baya toparlanmış haliydi. Artık adam akıllı oynanabiliyor, fakat bu sefer de dublaj yerlerdeydi. Açıkcası bu aralar elimde 2. oyun var, fena değil. ilk iki oyundan hatta çok çok daha nitelikli bir iş çıkartmışlar ortaya. Muhtemelen kısa ve çok bir yere gitmeyen hikayesi yüzünden pek sallanmadı. 3. oyun ise tam bir fiyasko.
çıktıktan 8 sonra bile pclerde kasıyorsa bir yazılım rezaleti olmasıyla eleştirilerin en ağırını hakeden programdır..
Çok güzel seriydi gerçekten. Crysis 4 çıkacak ama başka bir isimle. Bu aralar bende ilk oyunu tekrar oynamak istiyorum vizeler başlamadan.
CRYSIS Türkleri teknolojik alanda yaptığı en iyi işlerder biri olmuştur.
crysis 2 oyunundan etkilenmeyen adam ılıktır amk diyebilirim.
4.sü çıkması gereken seri.

crysis 3 bok gibiydi. hep karanlıktı.
Türkçe olmasıyla beni kendine bağlayan efsane parçası. Oynarken yaşıyorsunuz remen. Oynayacaklara tavsiyemdir.
Devamını beklediğimiz kaliteli fps oyunlardandır.
ilk oyunu nasıl uğraşmadan indirir yüklerim diye aklıma düşmüş oyundur bu aralar ama beceremedim anlayan birilerini mesaj kutuma beklerim.
Oyun çıktıktan 2 sene sonra yeni bilgisayarimi almamla tanışmış olduğum ama tabiiki o zamanın şartlarına göre bilgisayarimin kaldırmadığı oyun. o zamanlar videolarini izler izler mest olurdum. camide evde tuvalette dışarıda. rüyalarıma bile girmişti. daha oyunu oynamama rağmen. düşünün artık bendeki psikolojiyi. hatta ben ramazanda camideyim bi gün teravih namazinda yine crysis düşünüyorum tabi, sonra biranda şiddetli bi deprem oldu çok korkmuştum Allah ben böyle yaptığım için mi böyle cezalandırdi filan demiştim kendi kendime. cocukluk ışte daha 14 15 yaşlarındayım lise 1 im. gittim bi heves oynadım internet kafede. akşama kadar. gittim eve sonraki gün yine gel, yine gel derken bi baktım sıkılmışım, ha bu zamana kadarda hiç bitiremedim oyunu ne crysis ne de c. warhead 2 ve 3 ü bitirdik ama o günlerin havası başkaydı be. daha bi zevk alıyorduk oyunlardan. atmosferin içine hemen giriveriyorduk. (bkz: ) cod2. ama şu an oynasam aynı etkiyi yaratmıyor bende sarmıyor artık. çok yapay gibi geliyor. yinede zamanına göre klas oyundur. crysis reis candır vesselam.
çok güzel bir oyun serisi. Oyun dunyasına getirdiği yeniliklerle ün yaptı baya.
Nomad in ölmediğini öğrendikten sonra crysis 4 ün çıkması için dua etmişliğim var.

O derece bağlanmıştım.

Ama bilgisayarımın sistem gereksinimleri yetmediği için 3. Sünü üniversitede bitirmeyi planlıyorum.

Canım sıkıldığında yükleyip tekrar tekrar oynarım.
türkçeye çevrilmiş versiyonundaki küfürleri çok güldüren oyundur.
6 yıl sonra bugün tekrar başladığım oyun. heyecanlıyım swh
güncel Önemli Başlıklar