bugün

çok kısa olmuş diyen arkadaşlar easy'de oynamış sanırım. imkanı yok 1-2 günde oyunu bitirmek. hayır oyun gurmesi olsanız bile bitmez. illa ki belirli yerlerde beklemek lazım, ortaya direk dalarsanız saniyesinde ölürsünüz.
single player'da en sevmediğim yön oyunun sadece new york civarlarında geçmesi. ne bileyim new yorktan mısır'a, ordan kanada'ya, ordan kuzey kutuplarına falan gitseydik.
dandik çıkmıştır. ve her dandik çıkan über grafikli fps gibi oyun dergilerince , sitelerince tam not almıştır. ne de olsa ambalajı iyi , parası iyi. kötü puan veripde gerçekleri söylemenin ne gereği var değil mi?

böyle olacağı daha aylar önce "modern warfare 1-2 nin senaryosu çok kötü" diye coşan yapımcılarından belli olmuştu. ne zaman ki bir yapımcı , alemin kralı olan modern warfare e çamur atmaya laf atmaya başlar işte o zaman bilinki üzerinde çalıştığı oyun vasatın altındadır.
killzone 3 dede böyle oldu , crysis 2 dede medal of honor dada.

abanın siz anca grafiğe , eğlence faktörünü boşverin gitsin öyle değilmi sayın amatör yapımcılar?
bir kaç map içeren harita pakedi 10 dolara satılan oyun.
windowsa geri döndüğümde çalışmayan oyun.
gün itibarı ile 1.8 patch gelmiştir efendim. buyrun özellikleri;

yeni özellikler
-gelişmiş grafik seçenekleri eklendi.
-atma oylaması için f1 tuşu atandı.
rütbeli sunucularda maçın başlayabilmesi için yeterli sayıda oyuncu sunucuya katılana kadar oyuncuların haritada özgürce dolaşabilmesi ve
savaşabilmesi sağlandı.
-kaza alanı modundaki skor limiti 150’den 175’e,
-takım hızlı aksiyonu modundaki skor limiti 50’den 75’e,
-ani harekat modundaki skor limiti de 25’ten 30’a çıkarıldı.
düzeltmeler
-bazı karakterlerin isminde bulunması yüzünden bazı oyuncular hakkında atma oylaması başlatamama sorunu düzeltildi.
-sunucu ararken çoğu sunucunun 1000 ping’li gözükmesi sorunu giderildi.
-haritada bazı yerlerin siyah olarak render’lanma sorunu giderildi.
-tek oyuncu modunda oyunu kaydedip çıktıktan sonra oyunda kazanılan nano
-katalizör puanlarının kaybolması sorunu giderildi. (var olan kayıt dosyaları için geçerli değildir.)
-hud’un altında gözüken under-barrel eklentisinin yanlış gözükmesi düzeltildi.
-bir çıkıntının yanında dururken öldürülme sorunu giderildi.
-bazı yapay zekâ sorunları düzeltildi.
-tek oyuncu modundaki bazı çökme sorunları giderildi.
-semper fi bölümündeki ses takılması sorunu giderildi.
-dlc mağazasındaki “satın alma geçmişi” sekmesinde satın alma geçmişini görüntüleyememe sorunu giderildi. oyuncular artık bu sekmeye
erişebilecek, ayrıca indirdikleri dlc’yi otomatik olarak yükleme şansına sahip olacaklar.
-dlc mağazasında bazı görsel geliştirmeler yapıldı.
-yetenek geliştirmeleri bölümünde hafif pompalı eklentisinin seviye atlamaması sorunu giderildi.
-oyun içindeki diyaloglar, daha çok içerik eklenerek artırıldı.
-sunucuya bağlı değilken açılan gizli künyeler, bundan sonra açılmış kalacak.
denge değişiklikleri
-jaw roketinin hızı ve hasar seviyesi düşürüldü.
-pompalı silahın etkisi düşürüldü.
-hmg ile çömelerek oynandığında verilen ek puan silindi.
-k-volt’un verdiği hasar artırıldı.
-nişan alma etkisi yükseltildi.
-taşınabilirlik oranı düşürüldü.
-maksimum giysi’nin zırh seviyesi düşürüldü.
-oyuncunun kafasına atılan mermilerin hasar oranı kat sayısı 1.8x’ten 1.5x’e düşürüldü.
hikaye açısından birinci oyundan bariz olarak üstündür. tabi bunda oyun hikayesinin ödüllü yazar richard morgan tarafından yazılması büyük bir etkendir.
candır canandır. çok daha iyi yerlerde olması gereken bir seridir. cevat yerli'nin yapmış olması ve bizi de unutmayarak türkçe dil desteğiyle çıkarmış olması çocuklar gibi şen olma sebebidir.
sabahtan beri oynayıp sahil yolundan labarotuvara ulaşamadığım oyunudur aynı bölümü 6 kez oynadım aq.
oyunu çok da beğendiğimi söyleyemem ama en başta "a cevat yerli game" yazısını görünce bir enteresan oldum be sözlük. alışık değilim ondan, ama bunu oynayacağıma gidip splinter cell modern warfare falan oynuyorum yine, aynı hamam aynı tas.
gün itibariyle 1.9 patch'i, directX 11 ultra upgrade patch'i, high resolution texture pack'i yayınlanan Crytek oyunudur.
son bölümdeki o dev kapıdan içeriye girmeden önce 4 tane görünmezliğe erişen uzaylıyı indirmeden kapı açılmıyordu. bir de utanmadan yüzde 25 felan diye ses çıkıyor iyi mi. ne alaka amk? o yere kadar oyunun her şeyi dört dörtlükken, tam sonunda sıçılı mı amk?

ayrıca yokedici diyosun, cüsseli robot diyosun. ama bölüm sonunda sik gibi 4 tane uzaylı veriyosun ya. ne diyeyim sana ben.

ama keşke daha uzun olaymış.
konu itibari ile güzel ama oldukça uzun bir oyundur. ilk oyuna göre oldukça mesafe almış. alcadraz karakteri çok başarılı. çok daha güzel bir sonu hakediyordu. saçma bitti ama cevat yerli oyunu türkçe çıkararak bizi mutlu etmiştir. oyun gereken ilgiyi görmezse türkçe dil seçeneği olmayacağı cevat yerli tarafından açıklanmıştır.
ge force gtx 590 ekran kartına sahip bilgisayarın full özelliklerde 90fps'de çalıştırdığı oyun. Bilgisayarı ortama verdiği sıcaklıkla kalorifer niyetine kullanabilirsiniz.
call of duty modern warfare 3'ün de, battlefield 3'ün de, pes2012'nin de eline veren oyundur. pes2012 alakasız oldu biraz ama gerekirse onun da eline verir. sağlam oyundur vesselam.
grafik açısından bana kalırsa açık ara en iyi fps ayrıca senaryosu da kaliteli yazılmış. üstelik türkçe versiyonundaki laz adam beni benden aldı.
türkçesi, grafikleri, senaryosu ile bence dünyanın en fps oyunu. üstelik bir türk yapımı oyun olması nedeniyle iki kez daha çok sevdiğim oyun.

karadeniz şivesi ile argo çok iyi oturmuş. bravo cevat yerli ve kardeşlerine.
müthiş grafiklere sahip fps tarzı oyun, aynı zamanda laptopta belli bir süre oynadıktan sonra soğuk bir odada ısınmanızı da sağlayabilir.*
"advanced graphics" diye bi halt indirip düşük grafiklerde oynayabilirsiniz, oldukça yararlı bi programcıktır, aşşağıdan indirilebilir.
http://www.incrysis.com/f...ms/viewtopic.php?id=33008
senaryosu bariz derecede 1. oyundan vasat olan , ea nın bir diğar balonu.
lan ortada bir senaryo yok bir kere.

-alcatraz hemen buraya gel benimle buluşmalısın.
alcatraz:tamamdır...
(daracık koridorlardan oluşan bir yol boyunca bir yığın gerizekalı öldürülür ki bunların öldürülmesinin tek nedeni bizi aramaları. yani masum memur öldürüyoruz lan)
alcatraz:tamam geldim. nerdesin?
-ya orada olaylar oldu ayrılmam gerekti sen buraya gel başka yerdeyim.
alcatraz:e peki madem...
(gene bir yığın anlamsız , özensiz yaratık kesilir)
alcatraz:geldim gene yoksun?
-ya alcatraz benim hatun aradı tamammı. şimdi bunun eski sevgilisi rahatsız etmiş bende dövmeye gittim orada değilim yani sen buraya gel en iyisi.
alcatraz:...sokarım lan senin yapacağın işe?!?!?
-anlamadım?
alcatraz:sus lan! geliyorum oğlum dur sen...
(yine yeni yeniden aynı hikaye)
alcatraz:geldim lan nerdesin?
-alcatraz şimdi bik bik bik (bommm!) e hadi alcatraz askerler geldi sen en iyisi git.
alcatraz:e öldürürüm? 1000 tanesini kestim zaten?
-yok sen git en iyisi olmaz artık.
alcatraz:ne oluyor oğlum? oyunun yarısında peşinden koşturdun ne bu tavır?
-ya gitsene oğlum? hayret bişe.
alcatraz:kız atçan dimi eve?
-ya ne alakası var...
alcatraz:parfüm falanda sıkmışın.
-oğlum git uzaylılar falan filan.
alcatraz:şerefsiiiiz...

sonra sokuk bir prof çıkar. oyunun ilk başında yardım etmeye çalışır bu amca. sonra bir klişe olarak kötü olduğunu giysimizi almak istediğini öğreniriz. e alsın soksun bir tarafına... neyse. esas komedi bundan sonra başlar. herifin odasına kadar tüm adamlarını kese kese gideriz. ve odasına vardığımız anda adam hulusi kentmen edasıyla bize yardım etmeye başlar tekrardan... e ne oluyor arkadaşım? daha 10 saniye önce öldürtmeye çalışıyordun bizi? tüm adamlarını niye öldürtüyorsun mal. neyse sonrada her nedense bir subayın peşine düşer onu öldürürüz. niye öldürüyoruz o herifi? uzaylı istilası ile ne alakası var? boşverip doğrudan ana gemiye gitsek ya? neyse efendim sonra bu eleman son saniyede iyi olmaz nedense hulusi kentmen e dönüşen amcayı dinleyip öldürürüz. sonra da işte bütün uzaylıları öldürme düğmesinin olduğu yere gideriz. meğerse uzaylıların böyle bir düğmesi varmış. spor mpor hastalık falan geçiniz. en kral virüs bile öyle nano saniyede tüm uzaylıları patlatmaz. en sondaki gübidik kabin="uzaylıların hepsini öldürüp dünyayı kurtarma butonu"
uzaylı tasarımları zaten saçma sapan. ilk oyunda deniz anası kıvamlı şeylerdi bunlar. şimdi ayaklı aptal robotlara dönmüşler. o da güzel. hasar sistemi diye bir şey yok zaten. yaratığı vurdunmu incitebildinmi hala belli değil.hala diyorum zira ilk oyundada böyleydi bu. neyse.
3/10
1-2 sene evvel bitirdiğim oyunun incelemesini de şimdi yapıyorum. o derece sallamadım kendisini.3. yü duyunca aklıma geldi.
türkçe diye de yalamaya kalkmayın yaladığınızla kalırsınız. zira oyun 2 milyonu anca geçebilmiş... bir de dergilere bakın. ne kadarda şefkatle emiyorlar ea nın pipisini. canlarım benim. 90 küsür puan vermişer kapak falan yapmışlar. eskiden para veriyordm bir de bunlara. çocukluk işte 10 küsür yaşlarındayken hayata bakışınız farklı oluyor tabi.
ps3 de oynuyorsanız oyunun içinde neler olduğunu başından kalkınca anlayacağınız oyundur.
senaryosu dandik ötesi ancak grafikleri, sesleri ve vasatın üzerinde bir türkçe seslendirmeye sahip olması sebebiyle oynanabilecek oyun. hayır bak bu oyunun ingilizcesini de oynadım ben, türkçesinde öyle acayip çeviri hataları var ki sanki cevat yerli hiç bakmamış bile son türkçe diyaloglara çok ilginç.
aslında efsane olabilecek bir oyunu, yapay zekadaki gerizekalılık ile batırmışlar. her şeye rağmen oyuna başladığımda; türkçe diyalogları duyduğumda, tüylerim diken diken olmadı değil. "işte" dedim; "bu günleri görmek de varmış". oyunda vuruş hissi, grafikler, sesler, atmosfer güzel. yapay zekanın dışında sinir olduğum bir başka konu ise, gould'un bütün oyun boyunca bize gel pisi pisi çekmesidir. lan bir yerinde dur allahsız. yok şuradayım, yok buradayım, yok olmadı ben kaçıyorum sende gelirsin. adam ol 2 dakika gould.
Dün akşam başladım oyunu oynamaya fakat en zor seviyede 5-6 saat içinde bitebilecek oyun gibi gözükmüyor.
ilk oyun adada iyiydi yapımcıda tecrübeliydi bu konuda ama 2.oyunda şehir ve apokoliptik havasını veremeyince sıvadılar şimdide, etrafa iki, üç tane yıkık bina ekleyip aynı oyunu sıvamayı çalaşacaklar demedi demiyin.

Edit:
--spoiler--
Şimdi aklıma geldi prophet öldükten sonra yerden tabancıyı alırken zevke geldiğim oyundur hans zimmer'e sefam olsun.
--spoiler--
ya ben bunu oynamayı hiç becerememiştim arkadaş.

böcekli möcekli bir bölüm vardı, yer altında bir yerdeydik sanırım..
yerde böcekler var ama bana yanaşmıyorlardı, sonra bir an ekranı yere indirdim ulan yeşil bir şey var sıkıyorum sıkıyorum ölmüyor.

kaçıyorum, peşimde.. zaten mermi bulmak zor boşalttım şarjörleri.. hala ölmedi..

yaklaşık 5 dk içinde jeton düştü.

şarjörü bitirdiğim böcek sandığım şey meğersem benim ayağımmış.

(bkz: sözlük yazarlarının yaptığı aptallıklar)
afedersiniz bir boka benzemeyen oyun. yoklukta gider diyip bir sure oynadim ama gitmedi. simdi bedava verseler oynamam. ki zaten ps plus'ta bedava. oynamiyorum.