bugün

it. ile.
ing. convention kelimesinin kısaltmasıdır. (geleneksel) toplantı/kongre anlamına gelir.

(bkz: comic-con)
(bkz: ulu-con)
Dos uzerinde con kodu confugirate anlamina geldigi icin acilamayan klasor.
windowsta oluşturulabilmesi mümkün klasör ismi. Cep telefonundan con isimli klasör oluşturup bilgisayara kopyalanır. Bu kadar ama silmesi daha zordur.
argoda bozuk para anlamına gelen söz.
rivayete göre çok mühim..

http://www.facebook.com/v...182991403891&comments
"con" windows'a ait bir aygıt dosyasıdır. bundan dolayı con isimli dosya ismi verilmez fakat vermenin 2 yolu vardır.
1. yol
Masaüstünde bir boş text dosyası yaratın.sonra bunu açın.içine...
mkdir \\.\c:\con

yazın.sonra dosyanın uzantısını con.bat oalrak kaydedin. Sonra bunu çalıştırın.C sürücünüzün içinde olacaktır.Silmek için dosyayını içine

rd /s /q \\.\c:\con yazın ve çalıştırın.

2. yol

con yazdıktan sonra alt+255 yazıp enterlersen dosyayı oluşturursun.
bill gates'in eski lakabıdır.
contorium adlı sözde elementin sembolü(!) * **
ispanyolca'daki tam karşlığı "with", yani "ve, ile, beraber" olan kelime.
windows isletim sisteminde acilamayan dosya ismidir.
con isimli dosyanın neden açılmadığını sebebini bill amca'nın bile bilmediği hadise. halbuki isim bill neden bilmiyor bilinmez...
(bkz: çok önemli not)
ing. dolap çevirme , dalavere , üç kagıt yapma anlamında kullanılan kelime.
it:ile.
it. birlikte.
windowsların registration adaptörü olan klasördür. bir sürümün source olarak orijinal, yani microsoft yazılımcıları tarafından yazılıp yazılmadığını anlamak için konulmuş bir control panel klasörüdür. dos tabanında çalışan herhangi bir windows işletim sistemi için bu klasör zaten var ve açık durumda olduğundan hiçbir windows işletim sisteminde bu isime sahip bir klasör açamaz, oluşturamaz ya da işlem yapamazsınız.
Kıbrıs'ta çok tüketilen bir kahve markası.
(bkz: bakkalınızdan ısrarla con kahvesi isteyiniz)
bu isimde bi dosya windows ta açılamamaktadır. nedenini bill gates bile bilmemekte.
NUL
AUX
CON
COM1
COM2
COM3
COM4
LPT1
LPT2
LPT3
PRN

bunlarla da klasör oluşturulamıyo..
bunlar dos'taki aygıt sürücüleridir. Prn dosyası açamazsınız, çünkü zaten vardır. Prn dosyasına kopyalanan bir dosya, yazıcıya gönderilmiş demektir mesela. Zaten com'lar ve lpt'ler bağlantı noktaları oluyor.

Dos tabanlı bir işletim sistemi kullandığınızın kanıtıdır bu.
(bkz: conan)
(bkz: con air)
windows'ta oluşturulamayan dosya ismi.