bugün

80 li yillarin acayip sarkisidir. komancero kelimesi defalarca yinelenmektedir. turk filmlerinde diskotek sahnelerinde calar genelde. banu alkan saclarini savurur.
80'lerde genç olmuş her insandan ki özellikle babanızdan bir kere duyacağınız şarkıdır. "komançeeerroooo" nidasıyla banyodan çıktığında şaşırmayın. yelesinden okşayın geçer. yele mi ne yelesi diyen klibini izlemek zorundadır diye buyrulmuştur.

http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=5LayJd5RiGw
7 temmuz uludag sozluk makina ya gidiyoruz zirvesi/#1880458 entrysi ile haftanın en beğenilen entrylerinde kendine yer bulan yazar.

her bakımdan gol attığımız bir zirvedir.*

hani reklamın iyisi kötüsü olmaz denir de, bu kadar da cepten yenmez ki.
ayda yılda bir adamlar çağırmış bizi programa, ortaya kimin çıkacağı bile
belli deği. (bilmeden konuşmacılık) "(okan geldi ve rastgele seçti çıkacakları)"

rastgele çıkan iki bayan yazar da birbirlerine sürtüne sürtüne oturmalarına rağmen tanışmamışlar. (b.k atıyorizm) ( birinin henüz ilk zirvesi, program esnasında mı konuşup tanışacaklardı? can ciğer kuzu sarması olacaklardı ? )

yazarlar arasında o kadar boy farkı vardı ki, görüntüde kayma var sandık. (ayıp)
( insanlarin fiziksel ozellikleriyle alay etmek başlığında bundan bahsedilmiş )

"vıdı vıdı derslerim var da sözlüğe giremiyorum", ne işin var o zaman
orada... ( doğruculuk ) ( okan ne dedi ; "gayet normal") ( sözlük karın doyurmuyor ) *sorumluları tebrik ediyor ve kutluyorum...

(bkz: tebrik)

akşama doğru zoraki edit: bir daha seninle ve entrylerinle aynı ortamda bulunmak istemiyorum, hele en beğenilen entryden sonra. gidiyorum diyeceğim sanma, senden gitmeni rica ediyorum...

seni allah' a havale ediyorum, zall kim lan?...
zamanının en kötü şarkılarından biridir.
'Apaçi dansı' konseptinin atasıdır.
türk filmlerinde de kendine yer bulmuş, sanırım 1985'in parçası idi. zamanın ilk heavy metalcileri olarak ne eğlenirdik bu parçayla yau. komikti.
aylardır dillere pelesenk olan ama youtube'un büyüsüne kapılmış gidilirken karşımıza çıkan şarkı. hey amk hey.
daha çernobil patlamamışken, 80'li yılların ilk yarısında meşhur olmuş, popüler şarkıdır. o zamanlar herkes bu şarkıyı söylerdi, çok çocuktuk. hey gidi günler, yaşlanıyor muyuz ne?

(bkz: (vid #39883)&feature=share)
benim için her zaman ismi komançero olacak şarkıdır. yaşar alptekinli şarkılardan biridir.
mukemmel.
1980 lerde çıkan onlarca iyi şarkı arasında böyle kötü bir şarkı nasıl çıkmış diye düşündürü insanı.
http://www.youtube.com/watch?v=110k5hsSTjo
şuanda dinlediğim şarkı. ve eskiler başkaymış hakikaten.
Bir kültüre ait öğelerle birleştirilmiş müzikler için güzel bir örnek: Hem müziği hem de klibi.. nedense bu gün 80 ler taklılıyorum..

https://www.youtube.com/watch?v=n_pLleIU41A
kötü bir şarkıdır tamam. Ama çoğu seksen dönemi şarkısı gibi tuhaf bir şeytan tüyü olduğuda kaçınılmazdır.

Ayrıca bakınız komançero dansı.
dün gece uyur uyku rüyamda sesli olarak söylediğimi fark ederek uyandığım şarkıdır.
hatunun da akabinde uyanarak bana kahkahalarla gülmesine sebep olmuştur.
ne alakası var, nerden aklıma geldi bilmiyorum. 80'li yılların hitlerinden biri olduğunu hatırlıyorum sadece. zihnimde bu kadar yer ettiğini hiç farketmemiştim doğrusu.