ödeme yapmayan ptc sitesi. uzak durmanız tavsiye olur. neobux'ı tercih etmeniz daha güvenilirdir.
Para kazanma umuduyla üye olunup daha sonra hiçbir cacık yapamadığınız sitelerden biri.
kalpazanları gösteren site. herkes kendi linkini paylaşıyor ki parayı kırsınlar yemeyin sözlükdaşlar. gelmeyin bu şerefsizlerin oyununa.
ödeme yapan bir ptc sitesi bilgisayar başında çok zaman geçirenler için çok uygun bi site. harclık çıkarmak için birebirdir.
ref verdiğine göre inanmayın sikecek.
1 ayda tam 50 cent kazandığım inanılmaz ek gelir kaynağı site.

inanmayın arkadaşlar sokakta selpak satsanız daha çok kazanırsınız, en azından emeğinin karşılığını alırsın.
senede 2 kez tatil paramı kazandığım site.
dikkat! referanslı link: https://www.clixsense.com/?13505218

referanslı link verenlere olan tepkiyi anlayamadığım, ek gelir getiren site. yabancı forumlarda bu durum gayet normalken bizde sanki ayıp birşeymiş gibi görünüyor.

adamlar diyor ki, benim sitemi tanıt, bana sitemde çalışacak daha fazla adam getir, ben senin sırtından daha çok kazanayım (evet, düzen böyle), sana da birkaç kırıntı atayım.

bu durumu, emlakçıların havadan para kazandığını düşünüp emlakçılara kızgın olmaya benzetebiliriz ya da alış satış aracılığı yapıp komisyon alan insanlara. bu adamlar bir yerde hizmet satar, senin normalde bulamayacağın cazip, tam istediğin gibi olan bir evi ayağına getirir, alıcıyla satıcıyı buluşturur, bu ayıplanacak birşey değil, bu hizmet sektörüdür. (herkes internete ilan koymayı beceremeyebilir).

en kötü ihtimalle ayda 3-7 daire kiraya verip, 1-2 daire satan bir emlakçı olduğunuzu düşünün. kazanç her kiralanan ev başına bir aylık kira bedeli + her satılan daire başına alıcı ve satıcıdan alınan %2+2 komisyondur, tatlı para değil mi?

herneyse, şimdi gelelim asıl konuya. (bkz: #80510165) bu işe yeni başladığım zamandan bu yana 1,67 $ dan 16,99 $ a ulaştım. (https://eksiup.com/78406cba118) bu işten büyük paralar kazanamazsınız ama uzun vadeli düşününce gayet iyi bir ek gelir elde edebilirsiniz.

şimdiye kadar öğrendiklerim:

1. öncelikle clixaddon eklentisini tarayıcınıza kurarak gelen anket davetlerinden haberdar olabilirsiniz. alarm verir.

2. gelen anket davetlerinden çok ana sayfanızda çıkan "daily survey routers" lara gün içinde ara sıra tıklayarak anket bulabilirsiniz. her birine 20'şer kez tıklasanız 3'ünde denk gelir, bu iyi bir orandır.

3. ana sayfada yan taraftaki daily checklist bonus yazan yerdeki görevleri tamamlayarak, günlük kazancınız üzerinden belli yüzdelerde ek kazanç elde edersiniz.

4. taskların ücretleri düşüktür ama günlük bonusu almak için; o gün hiç anket cevaplamadıysanız 10 task, bir adet cevapladıysanız 5 task, 2 anket cevapladıysanız, 0 task çözerek bonusu hak edersiniz. ilk başlarda "draw boxes" tasklarına yönelmenizi tavsiye ederim, kolaydır ve 2-3 dk da bir görev biter.

5. offers kısmı pek verimli değil, ben uğraşmaya gerek duymadım.

6. bunların dışında referansınızla üye olanların kazancında %20 komisyon alırsınız. ben üye olurken, bu başlığa hiç bakmadan, direkt siteden kimsenin linkine tıklamadan üye oldum. buradan bir kişinin linkiyle üye olsaydım o kişi şu ana kadar benim sayemde, 16,99 $ lık kazancımdan 3,39 dolar kazanmış olacaktı, keşke öyle yapmış olsaydım, sizden herhangi birşey eksilmez, birine para kazandırmış olursunuz, çünkü siz de birilerinden para kazanacaksınız. bu saadet zinciri değildir, siteye yeni bir çalışan kazandırdığınız için sitenin size verdiği komisyondur. yukarıda da dediğim gibi bir hizmet karşılığında komisyon almak kötü birşey değildir, bu herhangi bir hizmet olabilir.

son olarak site ana sayfasında yazılana göre 2007 yılından bu yana üyelerine $34.047.818 dağıtmıştır. neden bir on bir yıl daha faal olmasındır.

bu noktada hesaplayan adamları devreye soktuğumuzda, (bkz: hesaplayan adamlar), günde 1,5$ dan (ki bu rakamın azaldığı günler olsa da uzun vadede artacaktır, sebebini anlarsınız) yılda 547,50 $, on yılda 5.475 $'a tekabül eder. biriktikçe çekip hiç dokunmadan dolar hesabınıza atarsanız, on yıl sonra bugünkü kurla, 35.970,75 tl paranız olur. çocuğunuza alacağınız evin peşinatını ödersiniz. * bu söylediğimin gerçekleşmesi olasılık dahilindedir. yarın birgün site çöküp, yasaklanabilir vb. herşey olabilir, bu sebeple belli miktarlara ulaştıkça paranın hesabınıza çekilmesi tavsiye olunur.

bu da üye olma linkidir: https://www.clixsense.com/?13505218

her türlü eleştiri, soru, tavsiye veya yorumlar itinayla dikkate alınır.
sponsorluk linkim: https://www.clixsense.com/?11763471
üye olup ayda 250 dolar falan kazanmayı bekliyorsanız hiç zahmet etmeyin zaten ama burda girilenlerin aksine ayda 30-40 dolar ek gelir kazanmak için oldukça ideal bir yer.
kur farkı dolayısıyla günde 25-30 tl kazanma şansınız var. anketler ve görevler için kuracağınız clixaddon adlı uzantıyla siteye düşen anket ve görevlerden anında haberdar olabilirsiniz. bu önemli çünkü bütün görev ve anketler sınırlı sayıda erişime açık. ayrıca surveys sekmesinden 'survey profile' ınızı doldururken anketörlerin ilgisini çekebilecek şekilde doldurun. bomboş bir profil tutarlı bilgilerle de girilimiş olsa dikkat çekmeyecektir. sonrasında her iki ayda bir profil bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. yapmamanız gereken en önemli şey anket esnasında profil bilgilerinizle uyuşmayan seçenekleri işaretlemeniz. dürüst ve faydalı olursanız size doğrudan maille bile ulaşıp anketlerini çözmelerini isteyebilirler. misal bana geçen '' daha önce çözdüğünüz bir akette x marka arabaya sahip olduğunuzu söylediniz. bu marka hakkındaki anketimize katılmak ister misiniz?'' şeklinde bir mail geldi ve ankete doğrudan katıldım.
görevler(task) konusunda da şöyle bir bilgi vereyim her tamamladığınız görev level atlama istatistiğine yazılmıyor. o yüzden bunda düşük yaptım ama başka görevde toparlarım durumu mantığında olmayın sakın. zor gelen, anlayamadığınız ve sizi muallakta bırakan görevleri kesinlikle yapmayın ki üst seviyelere çıkabilin. görevlerin avantajını üst seviyelerde görebilirsiniz.
https://www.clixsense.com/?11763471 bu linkten üye olursanız sponsorunuz olurum ve sormak istediğiniz her şeyi doğrudan bana site üzerinden de sorabilirsiniz.
özellikle görevler konusunda anlamadığınız bir şey olursa seve seve yardımcı olurum.
bir kere "ptc" siteleri arasında en güvenilir, ödeme konusunda bu zamana kadar hiç sıkıntı yaşatmayan ve yer yer keyif alınan bir nevi internet işçiliği yaptığınız sitedir. sistem çok basit; anket şirketlerinin, reklamların, sponsorların menfaati doğrultusunda anket yaparak, görevler yaparak, teklifleri değerlendirerek, oyunlar oynayarak hatta bonuslar ve yarışmalar ile para kazanılan bir platform. sürüyle türk üyesi var. doların yükseldiği bu dönemler de tekrar kendisi ile haşır neşir olduğum ilk göz ağrım. her işin zorluğu var derler ya, evet bu işin de zorlukları var ama taş da taşımıyorsunuz sonuçta. bu siteden kazanılmaz diyenlerin olası özellikleri lisan zayıflığı (hâlbuki içerikler türkçe, tasklar hariç), ön yargı, maymun iştahlılık veya sabırsız, dirayetsiz biri ki, zaten böyle biriyseniz size göre hiç degil bunu bir kere belirteyim. öte yandan buradan kazanırsınız ama aylık maks. 50 dolar kasarsın öyle ayda 250 dolar kazanamazsın diyenlere de kulak asmayın. ha aylık 50 dolar kazanmak isterseniz sadece günde 15-20 dakikanızı ayırıp, anket çözersiniz, bu da işin güzel tarafı baktığınız da. ben buradan nasıl maksimum verim alınır onu anlatacağım.
1- tasks (görevler)
efendim burası ganimetin olduğu kısım. nedir bunlar; video izleyerek yapılan görevler , ürünleri araştırıp kare içine alma, resimde ki ürünün markasını, rengini, cismini bilgileri kutucuklara girme gibi gibi bir sürü anlamlı anlamsız görevler bütünü diyebilirim. bu görevler 0.01-0.03-0.05-0.07-0.10 dolar bandında olur. verdiği para çok azdır anketlere gore ama belli bir aşamaya gelindiğinde ankete ayırdığınız zamanla ve sürekli olmasıyla katma değeri çok daha fazladır. leveller de 0-1-2-3-4 diye gider. level kasmak çok önemli, kolay level atlanmıyor, en az yüzde 75 doğruluk oranı ile aşağı yukarı 100 tane çözmemiz gerekiyor. başlar da dikkatli yapın, yanlış yapmamaya gayret edin. zaten belli bir aşamadan sonra hızlandıkça 1-2 dakika da bitiriveriyorsunuz. Bu tasklardan günde 500 belki 1000 tane oluyor. bende ki mevcut tasklardan bir önizleme için;
https://i.hizliresim.com/oVLMY7.png
şimdi bunlardan kabaca bir hesap yapalım, başlar da olan o acemiliği attınız, eliniz baya ısındı, internetten task isimlerini araştırdınız, doğruluk oranınızı arşa çıkardınız, artık taskları daha açmadan ne yapacağımızı ezberlemiş, internet köylüsü değilseniz belli bir yerden sonra robotik bir seviye de görevleri 2-3 dakikada bir bitiriyosunuz. e şöyle ki günde 2-3 saatinizi tasklara ayırdınız ve 150 tane gömdünüz, en kötü ihtimalle günlük kazancınız 4.5 dolar olacaktır. bu rakam 5-6 da olabilir. aylık kazancınız 135 dolar sadece tasklardan. Bu kazanç en kötü ihtimalle hesapladığım için ayıracağınız vakte, task değerlerine, el hızına ve göstereceğiniz dirayete çok bakar bu miktar 150-250 dolar bandına çok rahat çekilebilir. Hele hele eğer bir androidseniz bu miktar arşa çıkarabilir. günün androidleri için;
https://i.hizliresim.com/r1qbMN.png
liste de türkler eksik olmaz genelde. Haftalık androidler için;
https://i.hizliresim.com/k62PvA.png
Daha buna anketlerden ve offers kısmından gelecek olan para var, gerisini sen düşün. ha ben bu kadar uğraşmam amele gibi diyorsan git inşaatta amelelik yap ama birilerin altında ezilerek, bütün günün beyinini kullanmadan malak gibi çalışırsın, belki daha çok kazanırsın daha az kazanırsın bilemem ama kimse 3-4 saat için evinde çalışarak sana aylık 200 dolar vermez, hiç bir iş kolay değil. sabır ve dirayet çok önemlidir burada. ev geçinderemezsin belki bu parayla ama belli bir sınırdaysan yaşadığını hissetirecek kadar kazandırır. e bir üç saatte baska birşeyle ugraşırsın elin armut toplamıyor ya.

2-anketler (surveys)
burada çok temel bilgiler vermeyeceğim, bunlar zaten yazılmış, çizilmiş hepsi. ben dikkat edilmesi gereken yerleri anlatacağım. öncelikle sitenin genel anket profili ve anket şirketlerinin ayrı ayrı anket profilleri oluyor. burada verilen bilgilerin hepsinin birebir tutarlı olması birinci şart. Mesela yıllık geliriniz bir yerde 100.000 dolar iken bir yerde aylık 2.000 dolar kazanıyorum demeniz, sitenin anket profilinin de girilen çocukların yaşı ile anket şirketlerininkin de girilen yaş (gün-ay-yıl) değerlerinin aynı olmaması gibi durumlar olursa anket şirketlerinin kara listesine girer ve bir daha cok zor anket alırsınız. Buna oldukça önem gösterin. Mesela bir adet falanca marka-model arabanız var, bütün anketlerde aynı model ve markayı girin bu tarz şeylere anket şirketleri çok dikkat ediyor. bir başka detay kesinlikle siz ve bir yakınınız pazarlama, reklam, insan kaynakları departmanların da çalışmıyor. size ait ozel bir şirket veya yoneticisi olduğunuz bir özel veya kamu şirketi veya kamu da tam zamanlı çalışan memur hatta c level bir yönetici olun hiç farketmez. 18 yaşın altında 2 çocuğu, 18 yaş üstünde 1 çocuğu olan bir tüketim manyağı iş kadını olun veya 28 yaşında karısı yeni hamile olan bir baba adayı olun veya 24 yaşında baba parası yiyen (kız-erkek farketmez) sürekli oyun oyanayan, abur cubur tüketen özel üniversiteli bir öğrenci olun. seçim tamamen size ait. çünkü moda, mücevher, araba(sık gelir), ev ,sigorta, banka, cips, kola, bebek bezi , video oyunları ile ilgili anketler ile tamamen örtüşür ve anket sıklığını artırır. işin özünü anladınız siz. onun dışında tuzak anket soruları oluyor. mesela "hayatınız da hiç sağ birini gördünüz mü?" diye bir soru gelirse çevrim hatası diye düşünüp sakın ola sayı değeri olan şıkkı seçmeyin. aksi halde anket şirketi kalite puanınızı düşürüyor. bu tarz anlamsız sorulara "bu soruyu geçmek istiyorum" "bilmiyorum" gibi cevaplar vermelisiniz, bunlar yoksa bile 0 şıkkı seçilmeli.
3- teklifler (offers)
burada 8-9 tane markanın ayrı ayrı 5-10 dakikalık mini anket routerları, uygulama indirme, oyun oynama, şu siteden alışveriş yap gibi teklifleri olur ve bu şartları yerine getirirseniz "clixcents" kazanırsınız. 50 clixcents= 0.5 dolar. burada günde bir iki defa anket routerlarını girin, birkaç anket düşerse 1-2 dolar buradan kasabilirsin. öte yandan diğer uygulama ve oyun teklifleri kazanç-zaman açısından uygun olanları da değerlendirin. çok fazla zamanınızı harcayan ve şu siteden şunu al gibi tekliflere bulaşmayın, görmezden gelin.
4- ödemeler
ödemeler ile ilgili aklınızda bir tutam şüphe olmasın. ptc siteleri arasında açık ara en guveniliri bu konuda. ben bu zamana kadar hiç sorun yaşamadım. zaten sitenin forum kısmında sorunsuzca ödemesini almış yüzlerce screenshot görebilirsiniz. ödemeyi alacağınız tek hesap kesinlikle payoneer olmalı. Diğerleri çok uğraştır, özellikle skrill. neyse ödemenizi clixsence den payoneer a alıyoruz. işlem süresi 3-5 gün arası değişir. 2 günde bile alan oluyor. ben genelde 3. veya 4. iş günü ödememi aldım. 5. güne ve daha sonrasına sarkması için haftasonunun araya girmesi, anerikan ulusal bayramları, şirket içi zorunlu aksaklıklar olması gerekir. mesela geçenler de clixsense colarado şirketine yakın bir yerde hortumun çıkmasıyla beraber elektrikler gün boyu kesik kalmıştı.
paranızı payoneer a çektiniz. daha sonra parayı türk bankalarına aktarmak kalıyor. bu işin en kolay tarafı. paranız hesabınıza eft saatleri içinde ise aynı gün, değilse ertesi gün yatar. payoneer dan hesabınıza para aktarma bedeli 2 dolardır ve en az 50 dolar çekebilirsiniz yani clixsense den payoneer a para çekerken en az 52 dolar çekmelisiniz. en önemlisi de banka hesap bilgileriniz ile payoneer hesap bilgileriniz tutarlı olmalı, özellikle isim soyisim kısmı, sakın ola size ait olan bir başka hesaba çekim yapmayın. yoksa kimliğinizi önlü arkalı resmini göndermenizi istiyorlar, daha sonra onaylanıyor. bu işlem de çok uzun sürüyor. akbankı önermiyorum gecen sene 200 tl para hesabıma yatarken 40 tl kesinti yapmışlardı. şu an da düzeldi mi bu durum bilemem ama ziraat ve kuveyt türk de çok minik bir kesinti oluyor, neredeyse olmuyor.

son olarak sitenin türkçe forum kısmı bulunuyor. daha fazla detayı oradan elde edebilirsiniz. referans olayına gelince, sitenin account details kısmında size ait bir referans linki bulunur. bu referans linki ile üye olanların kazancının ilk etapta yuzde 20 si referans üyenin bakiyesinden eksilmeksizin sizin olur. belli seviyelere ulaşıldığın da bu miktar yüzde 25, yüzde 30 diye artar. bazıları buna tepki göstererek, referanssız direk kayıt oluyor ve benim hiç anlamadığım bir durum bu. elin rusları, ukraynalıları, filipinlileri birbirinin referans linkinden üye olarak kolektif kazanç sağlarken biz de bazıları direk kayıt olmayı seçiyor. bende zamanın da bir referans linkten kayıt olmuştum. sizde isterseniz bu linkten; https://www.clixsense.com/?13813331 kayıt olun. beraber kazanalım. bir nevi sponsorunuz olmuş oluyorum. site içinden istediğiniz zaman mesaj atabilirsiniz. yardımcı olurum. esen kalın.
2008'de faaliyet göstermeye başlayan ve benim de 2011'den beri üyesi olduğum internetten para kazanma sitesi. bu sene prodege, llc bünyesine katılarak ismi değişmiştir.

site üzerinden anket, görev, referans sistemi ve tekliflere katılarak para kazanmanız mümkün. günlük olarak en fazla gördüğüm anket sayısı 7 ve ödedikleri tutarlar 0.25-2.50$ arası değişiyor. görevler'de ise ücretlendirme sistemi biraz daha farklı.

günlük kazancım $2-$10 arası değişiklik gösteriyor. ayırdığınız zaman, anket ve görevlere göre bu tutar artış gösteriyor. kur bu seviyedeyken aslında tatmin edici rakamlar kazanmak oldukça mümkün.