Advertisement

 1. 1.
  harika romanların sahibi,kitaplarında genellikle deniz,denizaltı,ada temalarını bol miktarda kullanan,dirk pitt gibi bir efsaneyi yaratmış,konuları süper bağlayan yazar.
  2 ... elendil
 2. 2.
  valhalla'nın yükselişi adlı romanını okuduğum ve beni kendine hayran bırakan yazar
  2 ... robert langdon
 3. 3.
  Dirk Pitt karakteri yıllar boyunca kullandıktan sonra karakterin yaşlanmış olduğunu düşünmüş olmalı ki Summer (kızı) ve kendi ile aynı ismi taşıyan Dirk (oğlu) ile yeni açılımlar içine giren olağanüstü bir yazar.
  2 ... iluvatar
 4. 4.
  hazine, girdap, titanik gib kitapların başarılı yazarı. birçok kitabında dirk pitt adlı karekteri kullanmıştır. yazarın araba koleksiyonu ve batık gemileri araştırma merkezi bulunmaktadır.
  2 ... maxime chattam1905
 5. 5.
  Kitapları 40 dile çevirilerek, 100'den fazla ülkede yayımlandı ve
  150 milyonluk bir kemik okuyucu kitlesi kazandı.
  Clive Cussler bugün 76 yaşında ve aralıksız çalışmayı sürdürmekte... *http://www.radikal.com.tr...p?ek=ktp&haberno=6447
  3 ... meister writer
 6. 6.
  okuduğum her kitabında beni denizlere mağaralara vb. macera dolu yerlere götüren, dirk pitt gibi bir fenomeni yaratmış, 76 yaşında olmasına rağmen bu yıl cengiz hanın hazinesi'ni yazmış, ülkemizde de geniş bir okuyucu kitlesi olan yazar. ayrıca bugün gördüm kendisi iskelet sahili isimli bir kitap daha patlatmış.
  2 ... sokullu
 7. 7.
  romanları çok rahat amerikan filmi klişelerine uydurulabilen amerikalı yazar. bir de dirk pitt isimli kahramanı vardır ki adamın ömrünü yer, iyi kalpli,kötülerin düşmanı,becerikli..her şey dirk pitt'te anasını satayım...
  2 ... pezzo-soprano
 8. 8.
  antika araba koleksiyonuna sahip harika yazar.
  2 ... konforlu tabut
 9. 9.
  1931 yılı temmuz ayında kaliforniya'da doğdu.

  amerikalı en iyi macera romancıları arasındadır.

  en iyilik alanında wilbur smith, robert ludlum ve dan brown ile yarışır.

  tabii biz günümüz gençleri dan brown'u çok sevmekteyiz ve macera romanı olarak 4 kitabı da belki yuttuk bu türün hayranı olarak...

  ama gel gör ki dan brown üretken bir insan değil ve film olayına şu anda kendini kaptırmış durumda. melekler ve şeytanların sinemaya aktarılması ile uğraşıyor...

  ama clive cussler böyle değil...

  yaş 77 ama yazmaya, üretmeye devam ediyor...

  nisan ayında yeni kitabının çıkması bekleniyor...

  bir dirk pitt macerası...

  türkiye'ye ne zaman gelir bilinmez...

  benim en beğendiğim kitapları:

  (bkz: hazine)

  (bkz: cengiz han ın hazinesi)

  (bkz: titanik)

  (bkz: batık)

  (bkz: kördalış)

  (bkz: kükreyen deniz).

  hepsi önerilir efendim...
  2 ... sokullu
 10. 10.
  gençliğinde Amerika adına sualtı projelerinde dalgıç lideri olarak görev almış ve emekliliğinden itibaren de sualtıyla ilgili eşsiz bilgilerini (batık gemilerden balık sürülerine kadar)romanlarında okuyucularıyla paylaşmış, ilerleyen yaşına rağmen hala paylaşmaya devam eden ünlü yazar. Romanlarının çok büyük bir yüzdesinde olaylar, Dirk Pitt adlı efsane karakterin etrafında gelişir. Dirk Pitt'in olmadığı romanlarında da Kurt Austin ve Joe Zavala ikilisi okuyucularla buluşur. Eşi benzeri olmayan bir klasik otomobil koleksiyonu vardır. Bu koleksiyona romanlarda Dirk Pitt sahiptir. Her romanında mutlaka bu koleksiyonda yer alan bir araba Dirk Pitt tarafından kullanılır.
  1 ... chewbacca