bugün

kıtır kıtır yenen, yağlı, genellikle patatesten yapılan, süper sağlıksız, göt göbek şişirici, yedikçe eroinman gibi insanın daha da yiyesi gelen bir çeşit yiyecek. patito var bir de bim'de satılan, ona dokunmayın bile derim ben, rafılz var pringılz var doritos var, patitoya dokunmayın derim ben, yine de siz bilirsiniz. ben bir aralar ucuz diye kıtlıktan çıkar gibi almıştım ama sonra aşırı dozda patitodan hastanede uyandım, tehlikeli bir yiyecek. ama konumuz cips patito değil. artık cips yemiyorum, çünkü cips yemek biraz yavşakçana bir iş.
mısırdan yapılanları da mevcuttur.
ingilizcesi crisps'tir. ingilizler bu kelimeyi söyleyemeyenlerle dalga geçerler.
bilimum yiyecek şeyin yanında güzel giden ve çeşit çeşit malzemeden yapılan yağlı madde.
biranın yanına giden en iyi mezelerdendir.
son zamanlarda bazı fütürsüzların patates kızartmasına verdikleri isim.
iki çeşittir. mısır cipsi,patates cipsi. evet.
alkol yanına en ucuz meze.
sivilce üreteci.
eğer counter strike 1.6 oynuyorsanız elinizde de awp* varsa pusuda beklerken yalnızlığınızı paylaşan yiyecek...
içerisinde bol miktarda bulunan yağ çeşidi ise
(bkz: trans yağ)
(bkz: frito lay)
her kızarmış yiyecek gibi kanser riskine sahiptir. özellikle patatesten olanları çok daha fazla risk taşıyor. yağda kızartma işlemi patatesteki (ve diğer besinlerdeki) kanserojen akrilamid maddesini ortaya çıkarıyor ya da miktarını önemli ölçüde arttırıyor. insanlar üzerindeki etkisi ve bu etkiyi sağlayan miktarı şu anda tam olarak bilinmese de lab hayvanlarında yapılan deneylerde akrilamidin doğrudan kanserle ilgisi olduğu bilim insanları tarafından ortaya konulmuş bir gerçek. özellikle çocukların çok severek tükettikleri bu yiyecekleri onlara almadan önce iki kez düşünün derim.
mastürbasyon ile beraber lise öğrencilerinin suratlarında sivilce çıkmasının ana müsebbibi. devletlerin bunun tüketimini bir şekilde yasaklaması gerek, kimse göz zevkimi bozmamalı.
sıkıntı geçirmek için bir araç olabilir.
partilerin vazgeçilmezi.
son zamanlarda kanser tehlikesi olduğu iddia edilen en büyük eğlence ve tatmin kaynağım,hayattan aldığım zevki artıran yegane yiyecek.

yahu sigaraya öldürür, tohumlarını azaltır,seni gectık cevrendekilere bile zarar verir, gece mala vuruken malafat sonuk kalır turu seyler yazdınız da ne oldu kac kişi bu uyarılar sayesınde bıraktı sıgarayı. sasırdım hocam hem de cok.
oldu olacak fasulyenın üstüne de osurtur yazın olsun bitsin yazın eminim daha cok etkisi olur.
günde bir paket cips yemek, yılda beş şişe sıvı yağ içmenize bedeldir.
sevgiliden ayrınıldığı zaman evde tüm gün kendinizle başbaşaysanız bu cips te sizin yakanızı bırakmayan zararlılardan olacaktır. evde kucağınızda laptop, akabinde ara ara hüzünlenmeler, sonra vurdumduymazlıklar. ve cips. hem kilo aldırıyor hem de iyice mutsuz ediyor. anlık mutlulukların hangisi faydalı olmuştur ki?
her bir tanesi bir kaşık margarine eşit olan zararlımı zararlı benim için kuruyemişlerin önüne geçemeyen gereksiz bir yiyecek türü...
doritos bu işin babasıdır. Lays falan halt yemiştir. hepsi fritolay denilen şirketindir ama, doritos baharatı iyi kullanılır. partilerde 10-15 paket açınca çok güzel olur.

Partiye bak...
salatalık soyacağıyla patatesleri ince ince dilimleyip* kızgın yağa attığınızda türevleri arasında en sağlıklısını midenize indirebileceğiniz muzur besin.*
kimi zaman bildiğimiz cheetos, doritos'tur. bazı ortamlarda önünüze tabak içerisinde fındık, fıstık, leblebi olarak sunulur.

(bkz: bu ne perhiz bu ne lahana turşusu)
patos acılı türleriyle yeyince kendimden geçtiğim çok fazla kızartıldığından dolayı kurumuş patates dilimleridir.
yağlı gevrek. zamanında poşet poşet biriktirdiğim tasoların hatrına susuyodum ama söylicem artık. taso devri de kapandı zaten. pok püsür atıcağınıza o paketlerin içine bi ıslak mendil koyuversenize be ya. bi de çitosun fıstıklısı birayla iyi gidiyor.
hele de belirli bir yaştan sonra, en az sigara kadar zararlı olandır.