bugün

Cinn ecinni cenin mecnun gibi kullanım türevleri vardır. Gizli, gizlenen, örtülü, görünmeyen gibi anlamlar taşır. Arap kültüründe ve islam inancında varlığı kabul görür. Işıksız ve dumansız ateşten yaratılmışlardır. Farklı bir evrende oldukları için varsa bile bilinemezler. Korkmanızı gerektirecek herhangi bir durum yoktur. Çünkü size zarar veremezler. Ama siz yine de her türlü zararlı şeyin şerrinden Allah'a sığınmayı ihmal etmeyin.
Arap efsaneleridir. Islamdan once de her toplumda olduğu gibi doğayı anlamadikca insan büyülü güçler uydurmuş. Avrupanin trolleri, turklerin tinleri, yunanin minatorlari ve çok daha fazlası.
ooo splinter usta da cinmiş meğer.
Buna benziyorlar boyları 100 cm kadar.

görsel
Harbi bana benziyorlar mk...
görsel
görsel
görsel
görsel
Felak nas okuyunca kaçarlar.
queen uyanınca sözü ele alır.
Kuşkusuz çok sıkıcılar. intikam şakası olarak musallat oldum, hocaya falan gitmişler.
birileri bana bunlardan musallat mı etti hia, 2 gecedir aile yakınlarımın öldürüldüğünü görüp duruyorum.
görsel
Bir çok markası olsada içim olarak en sevdiğim markası "Opihr" dir.
islam’a göre cinler akıl, idrak, irade ve şuur sahibi varlıklardır.

insanlardan önce dünya da yaşayan varlık.

saf ateşten, yani, dumansız ateş alevinden ve havadan yaratılmış ruhani varlıklardır.

Ayakları terstir.

Ve havada ve su da yaşıyorlardı.

Aslında Allah'a ibadet etmek için yaratılmışlardır.

Cinler, erkeklik ve dişilikleri olan, ve Kur’an-ı Kerim’de, cinsel yönlerine işaret edildiğine göre de, insanlar gibi nikah yoluyla evlenen,insanlar gibi üreyip çoğalan, doğup büyüyen ve ölen varlıklardır.Ancak ne var ki ömürleri insanlarınkinden çok daha fazla uzundur. Bu konuda cinlerin 1000 ila 1500 seneye kadar yaşayabilecekleri söylenmektedir. Çünkü cinler farklı bir zaman boyutunda yaşamaktadırlar. Orada zamanın akışı da farklıdır. Buna bağlı olarak, cinler yoluyla alındığı iddia edilen haberlerin gaybi bilgiler değil, yaşa ve tecrübeye dayanan bilgiler olduğu ortadadır. Zira bize kapalı olan gayb alemi onlara da kapalıdır.
(islam inanışına göre görünmez anlaşılmaz yani akıl ve 5 duyu ile algılanamaz âlem.)

Mümin, münafık ve kafirleri bulunan cinlerin, kafirlerine şeytan denilmektedir.Cinler de bu dünyada imtihan olmak ve ahirette hesaba çekilip, cennete ya da cehenneme gidebileceklerdir. insanlar da olduğu gibi, iman edip salih amel yapan, hayırlı işler işleyenler cennete, inkar edip kafir olanlar, iman ve tövbe etmeden ölenler de cehenneme gidecekler ve ceza göreceklerdir. Nitekim Kur’an-ı Kerim’de şöyle buyurulmaktadır:

“Andolsun ki, Cehennem için de birçok cin ve insan yarattık. Onların kalpleri vardır ama anlamazlar, gözleri vardır görmezler, kulakları vardır ama işitmezler. işte bunlar hayvanlar gibi, hatta yol bakımından daha sapıktırlar. işte bunlar gafillerin ta kendileridir.”Başka bir ayet de şöyledir: “Allah hepsini bir araya topladığı gün, Ey cin topluluğu! insanlardan birçoğunu yoldan çıkardınız’ der.insanlardan onlara uymuş olanlar, ‘Rabbimiz! Bir kısmımız bir kısmımızdan yararlandık ve bize tayin ettiğin sürenin sonuna ulaştık’ derler. Allah da buyurur ki:‘Cehennem Allah’ın dilemesine bağlı olarak, temelli kalacağınız durağınızdır.

yinede bunları düşünmeyin bence dua edin yatın uyuyun.
insanlarla beraber imtihanda olduğu söylenen varlık.
Şu almancı cahile iyonun ne olduğunu mu anlatsak, yoksa ateşin ne olduğunu mu?

Temel fizik bilgin bile yok, kalkmış burada ahkam kesiyorsun a cahil. Seni Gymnasium'a filan almadıkları apaçık ortada.

Bunların babaları, dedeleri Avrupa'ya gitti ama Avrupa'nın gücü bile, değil kendilerinin, evlatlarının cehaletini almaya yetmedi. Bizim cahiller yeterince sorun yaratmıyormuş gibi, bunlar da sorun yaratmayı başarıyor ta oralarda yaşadıkları halde.

Bu memleketin derdi kendine yeter, nerede yaşıyorsanız oraya bela olun.
iyonlar da ateşten değil midir?
ateṣten yaratılmıṣlar yani ateṣler. demek ki oksijenini kestin mi ölürler. uzayda var olmaları imkansızdır. acaba biz de ateṣteniz de farkında değil miyiz. bizimde oksijenimizi kesince ölüyoruz. çok tuhaf amk.
“cinni ise hâlis ateşten yarattı.” (s. ateş; s. yıldırım)
“cinni yalın/dumansız ateşten yarattı.” (tefhimu’l-kur’an)
“cinleri de saf bir ateşten yarattı.” (ü. şimşek)
“cini de ateşin dumansızından yarattı.” (y. n. öztürk)
Enerjik varlıklar.
cinler ve dudaklar şimdi ne kadar acı ve gizli.
Eski bir aşkı anlatır,
cinler ve dudaklar şimdi...
birisi insan kılığında sürekli televizyonda boy gösteriyor, bilin bakalım kim?
Aga sabah bi uyandım avucumda turuncu bir leke var hemen internetten bakayım dedim gece cinler düğüne götürmüş yazıyor.
görsel
akıllarınca birilerini gece korkutmaya çalışmak için bu tarz başlıkları açanlar oluyor ama ben sizleri bilgilendirmek için bu entry yi giriyorum. arkadaşlar kurana göre cinlerin kafirine şeytan denir ve yine kurana göre şeytan insanlara fiziksel anlamda bir şey yapamaz. onun size yapabileceği en fazla şey vesvese olacaktır. cinlere inanmayanlara diyecek bir şeyim yok ama cinlere inanıp kurana ve allaha inanmayanlara diyecek tek şeyim var. bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.(şaka şaka) arkadaşlar bu güne kadar cin saldırısından ölen hiçbir adam duydunuz mu? inanmayın böyle şeylere.
lazer epilasyon yaptırsınlar hangi devirde yaşıyorlar.