bugün

Hayal dünyası oldukça geniş tiptir.
müslümansa inanması şarttır. gaybe iman da imanın şartlarındandır. ayrıca kur'anda bu konuda ayet vardır.
insansa inanması şarttır. inanması için müslümanlığa gerek yoktur. çünkü onlar her yaşam alanımızda mevcuttur.

(bkz: #13395622)

not:elhamdülillah müslümanım.
kafasının yerinde boş teneke olan tiptir.
müslümandır ve inanması normaldir.
Eğer bir büyü ile karşı karşıya geldiyseniz, inanmanız kaçınılmazdır. Neticede büyü cinlerden yardım alıp onları kullanarak yapılan bir şeydir.
Düşünme yeteneğini köreltmiş tiptir. Gülümsetir.
Ciddi ciddi vardır bu yüzden inanılır.
Kimin ne olduğunu sıfatından okuyandır.

(bkz: gözüyle görmüyor diye var olan şeyi inkar eden)
(bkz: alkarısı)

inanmayan tiplere musallat olduğunda yüz ifadesini ciddi merak ettiğim tiplerin iğretiyle yaklaştigi tiptir.
var ki inaniyos herhade.
hayaletlere de inanması gerekir. aralarında bir fark yok.

kafasının yerinde saksı olan tiptir. düşünmez okumaz. cahildir.
cinlerden muhtelif çıkarları olan tiptir.
(bkz: gıcık olunan kişiye cin musallat etmek)
Zombilere inanan insanlarla yarışır kafasızlıkta. Boş beleş tip.
(bkz: eti cin)
Kurana inanan müslüman tiptir. "insanları ve cinleri yalnız bana iman etsinler diye yarattım."
Müslümandır.

aksi takdirde inkar edilirse dinden çıkılır.
tedirgindir.
hayaletlere inanan çocuklarla yarışan tiptir.
aynı ciddiyetle allaha da inanır ki bu daha da gariptir.
dindardır.

(bkz: dindar kesim deki mantık hatası)
inanmayanları bir kaç gün gece yattıkları yerin altına ekmek kırıntıları dökmeye davet ediyorum.
hastadır.
aksini yaşayan kişi uzaydaki diğer canlılara da inanmaz büyük ihtimal. koskoca evren sadece kıytırık götünü bir yere koysun diye yaratılmıştır bu kişinin gözünde.

not: biz de yokuz aslında. teksin sen. hayal gücünüz biz senin.

not2: 7:30'da uzunçayır metrobüs durağına beklerim.
Müslümanlıkta imanın şartlarından birinin içeriğinde vardır. ve inanılmaz ise Kişi Müslüman olmuş olmaz. bakara suresi 8. ayet “Biz Allah'a ve ahiret gününe (hayatta iken ruhun Allah'a ulaşacağı güne) îmân ettik.” Ve onlar mü'min değillerdir demekte. 21. ayette de Ey insanlar! Rabbinize kul olun ki O, sizi ve sizden öncekileri yarattı. Umulur ki böylece siz, takva sahibi olursunuz. burada insandan önce bir yaratılış söz konusu. ve 30. ayette de Ve Rabbin meleklere: “Muhakkak ki Ben yeryüzünde bir halife kılacağım.” demişti. (Melekler de): “Orada fesat çıkaracak ve kan dökecek birisini mi yaratacaksın? Biz Seni, hamd ile tesbih ve seni takdis ediyoruz.” dediler. (Rabbin de): “Muhakkak ki ben, sizin bilmediklerinizi bilirim.” buyurdu. yani yer yüzünün ilk sahipleri bizler değil cinlerdir. cinlerin kuranda zikr edildiği bir ayeti daha paylaşayım. Neml suresi 39. ayet Cinlerden bir ifrît: “(Sen, daha) makamından kalkmadan önce, ben onu sana getiririm; ve hakikaten ben, buna gerçekten gücü yeten, (ve bu hususta) güvenilir biriyimdir” dedi. Müslümanım diyen Kimselerin inanması şarttır. diğer kimseler inanmasalarda inansalarda birdir zaten onlar hakkındaki durum.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar