bugün

geçen bayramdan önce farkına vardığım mantık hatasıdır. ben dindar birisiyim ve bayram önce üzerime yeni kıyafetler alıp dini bayramımıza temiz ve güzel kıyafetlerimle girmek istedim. mağazaya gittim yeni kıyafetler baktım. tezgahtar kız bana ne aradığımı sordu bende gömlek dedim. nasıl bir kesim bakıyordunuz diye sordu ee bende dini bütün bir müslüman olarak "dindar kesim" dedim. tezgahtar kızın suratı değişti sonra lavaboya koşup kustu falan sanırım hastalandı o sırada. sonra bir çok mağazaya gidip aynı prosedürü tekrarladım 3 defa dayak yedim, 5 defa kovuldum. dolayısıyla mantık hatasını da bulmuş oldum.
(bkz: dar kesim)
büyük bir araba kazası olduğunda ve içinde insanlar canlı çıktığında dindarlar allah ın koruduğunu iddaa ederler. ancak o kazayı yaptıran da allahtır. uçakları düşüren, savaşları çıkaran, katillere yardım eden, hırsızlara destek olan, günah işlememize neden olan.
(bkz: Ateistlerdeki yazım hatası)
(bkz: kesimdeki)
iki arkadaş ava çıkmışlar. ormanda av arıyorlarmış. birden karşılarına bir ayı çıkmış. ateist olan hemen eğilip ayakkabılarını bağlamaya başlamış. dindar olan ise dua etmeye başlamış. ayakkabısını bağlayan ateiste dindar şöyle demiş; ne yapıyorsun sen? ayı 50 km hızla koşabilir yani ayıdan hızlı koşman imkansız!

ateist ise şöyle yanıt vermiş; ayıyı geçmeye çalışan kim? seni geçsem yeter demiş.
önce gülmedim sonra yine gülmedim.