bugün

lanet olasıca öyle yumuşak içimli bir viskidir ki bu. haha çarpmıyor deli gibi içiyorum derken 2 gün kustuğumu bilirim.
Gerçekten de içimi güzel bir viski.

Benim gibi viski sevmeyen bünyeye bile sempatik gelebildi.
En hakiki viski değildir elbette. Ancak single malt skotch viskiler haricindekilerden en beğendiğimdir. Özellikle chivas extra gerçekten güzel bir viski.

Edit: türkiye'de bulabileceğimiz en kaliteli viski de değildir yapmayın. Talisker, macallan, lagavulin... hepsi var türkiye'de.
Türkiyede bulabileceğimiz en kaliteli viskidir diyelim.
icimi guzeldir, kalitelidir.
Bir jack daniels değildir.
kıbrıs da aşırı ucuz. askerden dönüşte getirmiştim.
Orta şeker bir viski.
çok güzeldir.

shot içmek en güzeli yanına bir de bira açtığın zaman ne güzel oluyor.
içimi rahat harika viski.
görsel
ben de var bundan. kaliteli midir bilmem ama yurt dışına gittiğimde amcama hediye olarak almıştım. i da çok duygulanmış iki senedir içmiyor senle beraber içicez diyor ilk yudumu.

yurt dışında 70 liği 120 tl ye aldığım viski türü.
içmesi sanattır.
Bir Jack Daniels değil.
Hiç içmedim fakat berbat bir tadı olduğu ve diğer viskilerden bir farkı olmadığını biliyorum. Nerden mi? Alkol almayı bi bok zanneden arkadaşların zihniyetinden. Bunlar bir şeyi abartıyorsa anlayın ki o şey baya baya vasattır.
viskilerin şahıdır. evet.
Rakının üzerine içmeyin...

Sabah olmuyor.
iskoç viskisidir, viskinin babası olarak bilinir.
türkiye pazarına pompalamasyonla girmiş pazarlama ürünüdür.
bir de bunu enerji içeceği ile tüketenler var ki of.
Parayı sonradan bulan amele içkisi.
viskinin tadını buram buram alayım ama boğazımı yakmasın diyorsan senin viskin işte bu.
jack daniel's iyi reklam yapmıştır. chivasın yanına bile yaklaşamaz.
bağımlısı başka bir şey içmez, öyle bir içki.
arkadaş çevremden biliyorum.
ben hep "şiva" diye telaffuz ediyordum neden sonra olması gerektiği gibi çivıs'a çevirdim.

çok güzel viskidir. içtikten sonra jack'in yanına yaklaşabiliyorum ama ilginçtir.
Ambalajı ve şişesi pek bi janjanlı, kaliteli viski segmentinde bir viski markası.

Viski sever miyim? Hayır.
Sert gelir, ilk yudumdan sonra öyle garip sesler çıkarır, yüzümü öyle şekilden şekile sokarım ki, " sen viski içme ulan ayi" şeklinde tepkiler alırım.
Yahu neden bu kadar acı bu meret?!
Şans veyim, seveyim diyorum, yok olmuyor, sevdirmiyor kendini hergele.. Asi bişey.
tadı acı olan şeyleri sevmediğim için bana hitap etmeyendir.