1. 1.
  mitolojide ölüleri styx ırmağından karşıya geçiren kayıkçının ismidir... aynı zamanda da Pluton'un uydusudur...
  3 ... phyxius
 2. 2.
  charon finli bir grup olup gothic metal yapmaktadır...Juha-Pekka Leppaluoto'nun(solist) sesi ville valo(HiM) ve ville laihiala(sentenced)in karısımı cok hoş bir sesi vardır.aynı zamanda gectigimiz yıllarda Türkiye gelmesi beklenen ama turneyi iptal eden gruptur.
  3 ... dave mustaine
 3. 3.
  to die for ile turneye gelecekleri duyurulmasına ragmen charon un gelmedigi turne olmustur. bitter joy adli sarkilari insani kendinden alir.
  1 ... therion
 4. 4.
  gothic rock /love-metal yapan finli grup. little angel, as we die, deepest scar, sorrowbringer, the drift,christina bleeds, colder,bullet, guilt on skin gibi dinlenesi bir çok şarkısı bulunmaktadır.

  http://www.charon.fi

  ayrıca grubun vokalinin, ville laihiala ile yan prjesi için:

  (bkz: poisonblack)
  -1 ... alas
 5. 5.
  böyle bir yönlendirme olur mu diye sordurtan başlık kharon bir norveçli black metal grudur.charon da finli bir gothic metal ayrılalım lütfen bir mod duysun sesimi.
  1 ... dave mustaine
 6. 6.
  dante'nin ilahi komedya'sında, yunan mitolojisinden alarak kullandığı, dante'yi ve vergilius'u acheron ırmağından karsıya geçiren yaşlı kayıkçı.
  ... leskote
 7. 7.
  sentenced dağıldıktan sonra onların tahtına oturur gibi oldular. ama poisonblack lust stained despairi çıkarınca işler değişti.
  ... psychobali
 8. 8.
  Finlandiyalı olup ve Little Angel, Desire You, Craving gibi güpgüzel şarkıları olan grup.
  ... the triangle
 9. 9.
  Mikenli bir savaşçı, aynı zamanda World of Darkness oyun dünyasında ilk ölü ve ilk Ferrymen kabul edilir.
  1 ... charon
 10. 10.
  yunan mitinde kukuletalı resmedilen kayıkçı.

  mitosa göre ölen kişi elinde bir bozuklukla kendini ölüler yolunda bulur. yolun ucundaki kara styx nehrinde bir kayıkçı bekler, kayıkçı bozukluğu alır ölüleri hades'in mekanına götürür. hades'in mekanı bilfiil cehennemin bir yansıması olup, girişinde hades'in üç başlı tazısı cerberus bekler. giriş serbesttir ama çıkış yoktur, zira bekçi bir tazı da olsa sonuçta üç başlıdır.

  (bkz: bulaşmamak lazım)
  1 ... kackelacka