bugün

kanımca en büyük hatası maymundan geliyoruz demesidir. aslandan geliyoruz falan deseydi biz bütün türk milleti olarak evrime inanırdık mesela. işi bilmiyomuş rahmetli.
maymun dölüdür.
Darwin tavuşkuşu görünce midem bulanıyor diyormuş. çünkü böyle gözalıcı bir kuşun nasıl yırtıcılara av olmadan türünü devam ettirdiğini doğal seleksiyonla açıklıyamıyormuş. sonra yapılan araştırmalar sonucu dişilerin gösterişli ve renkli erkekleri seçtiği, bunun nedeninin de gösterişli ve renkli erkeklerin genlerinin daha sonraki nesillere geçecek kadar sağlıklı olması sonucu soylarının devamını garantilediği anlaşılmış.
YANi EVRiM TEORiSi ni de doğrulayan SEÇiCi DiŞiLER olmuş.
türkiye'deki genel popülür kültür ve genel bilgi birikimiyle ( sokma akıl) pervasızca,cahilce eleştirilen bilim insanıdır.genetik ve biyoloji gibi bilim dalları charles darwin'e çok şey borçludur.
biyolojinin kendisine borçlu olduğu önemli bir bilim adamıdır. türlerin sınıflandırılması konusunda yaptığı çalışma ve gözlemler çığır açmıştır.

ama evrim teorisi bir saçmalıktan ibarettir. balığın karaya çıkıp sürüngen olması, sonra kuş olması ve ayı olması, maymundan insana geçilmesi falan gibi birtakım safsatalar üretmiştir.
(bkz: bana bir hikaye anlat darwin amca)
(bkz: binbir darwin masalları)
ottan boktan uydurduğu hipotezlerle okumakta olan öğrencilerin en kaliteli küfürlerini alan tam bir ipnedir efendim.
canlıların değişimini inceleyip, canlılığın oluşumuyla ilgilenmediği için "ilk hücre kendi kendine oluşmuş diyor hani nerde" demek abestir.
adı evrim teorisiyle birlikte anılan ama aşağıdaki anlamlı sözleri de söyleyen bilim adamıdır.
bu durumda biz sanırım tavuk toplum olduk.

" bilim ve sanat bir kuşun iki kanadı gibidir.
bu iki kanadı kullanabilen toplumlar uçar ve özgür olurlar. uçamayanlar ise tavuk olur.
tavuk toplum önüne atılan bir avuç yemi gagalarken, arkadan yumurtalarının alındığından haberi bile olmaz."

şimdi evrim teorisi takıntını bir kenera bırakıp yeniden bir düşünmenin vaktindesin. kendin için, ülken için...
21. yüzyılda olmamıza rağmen hala yanlış anlaşılan adamdır. maymundan geldiğimizi söylememiş olmasına rağmen bir çok insan charles darwin in maymundan geldiğimizi söylediğine inanmaktadır ki bu insanlar genelde türlerin kökeni adlı kitabı okumadan konuşanlardır. yani kısacası bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmuşlardır.
dediği şudur zürafa uzanamadığını dallara boynunu uzatır ve boy uzarb duiğer nesillerede bu geçer evrimleşme sürecinde zürafanın boynu uzar ve bunu çevreye ve şartlara uygun olma adına yapar, yani hayatını kurtarmak için türünün devamı için.

bende diyorum ki müslümanlar ve yahudiler sünnet oluyor, müslümanlar yeni de yahudiler binlerce yıldır sünnet oluyor neden onların pipileri evrimleşmedi, hala sünnetsiz doğuyorlar.genlerinde mi bir problem var.

evrim dışındaki yaptıkları takdire şayandır. şu da varki babası hep onun papaz olmasını istedi, darwin olmadı, üstelik hristiyanlığı reddetti ve aşağıladı, ve bunları babasından kalan paralarla yaptı.

(bkz: hayırsız evlat)
türlerin kökeni isimli kitabın yazarı biyolog.

ama hacı en tuhafı evrimin hala 1859 yılında yayınlanan kitaptan ibaret sananların bu adamı çok eleştirmesi.

ben buna evrimi darwinden ibaret sanmak diyorum. evet zaten 100 yıldır biyoloji hiç gelişmedi, genetik mühendisliği dene hede yok.

öncelikle darwin bu kitabı 1830'larda bilimin emeklediği vatikanın coştuğu dönemlerde korka korka yayınlamıştır. ve darwinin ilgili kitabı sırf gözlem ve ilkel testlere dayanmaktadır.
teorisine dayanak bulmak için harcadığı 20 yılın sonunda, bir arkadaşına şöyle yazıyor: "...sık sık vücudumu terler basar.ve kendi kendime hayatımı bir fantezi uğruna mı sarf ettim diye sorarım. dehşetli bir şüphe içindeyim, belki de birçokları gibi ben de kendimi kandırmaya çalışıyorum..." görüldüğü üzere darwin'in bizzat kendisi bu teoriye inanmıyordu.

(bkz: dünyayı aldatanlar)
bazen düşünüyorum da adam bu teoriyi açıkladığına pişman mı diye.

adam kendi teorisine bu kadar sahip çıkmamıştır ateistler kadar.
http://www.google.com.tr/...0,s:0&tx=78&ty=35
(bkz: evrim ve evrim teorisi arasındaki farkı bilmemek)
maymunların değerini anlayamadığı bilim insanı...
araştırmalarıyla biyolojiye yön veren insan.

(#11416000)

zürafaların çevre ve irade yolu ile, sürekli yukarıdaki dallara uzanarak boylarının uzadığını söyleyen lamarck'tır. darwin kendisine karşı çıkmış, bu tezini çürütmüştür.

(bkz: bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak)
19 nisan 1882'de 73 yaşında ölen bilimadamı.

(bkz: charles darwin/#11416132)

darwin 5 yıl boyunca beagle gemisi ile dünyayı gezerek, o zamana kadar bilinmeyen pek çok veriyi toplayıp, ingiltere'deki hocasına gönderiyordu. darwin kitabını yayınlamadan önce, isimsiz bir şekilde ''yaratılışın doğa tarihinde izleri'' adlı bir başka eser, başka biri tarafından yayınlanmıştır ve aldığı tepkileri görünce, isimli bir proje yayınlamaktan korkmuştur.

ayrıca her bilim adamı gibi şüphe ile ulaşmıştır bilgilere. özellikle galapagos adalarındaki gördüklerini siz de görseniz o zamanki yaradılış diretisinin olduğu zamanda, şoka girerdiniz. hiç görülmemiş türleri keşfedip, aynı türün nasıl farklı koşullarda farklılaştığını gözlemlemiş ve asılma korkusunu atlatıp, anca 20 yılda yayınlamıştır.
ingiliz bilim insanı.
oldukça dindar bir aileden gelmiş lakin üzerindeki babasının baskısı sonucu din eğitimi almayı reddetmiş bir çocuk vakti zamanında.
genç yaşlarına doğru bir geziye çıkar ve işte her şey orda başlar.
insan dahil tüm canlı türlerinin doğal seçilim yoluyla bir ya da birkaç ortak atadan evrimleşdiğini öne sürmüş ve o günün şartlarına göre bu teoriyi destekleyen pek çok kanıt sunmuştur. ki günümüzde de ortaya attığı teori çürütülememiştir.

yalnız sevgili charles şu sıralar bir rüyama gelsen pek iyi olacak. sen gelemiyorsan richard`ı (u: richard dawkins) göndersen? yeminle soracak çok sorum birikti cancağızım. son yaptığım evrim sınavından hepsi düşük not aldı çocukların. hala maymundan mı geldik biz böhüü diye çemkiriyorlar. bir de üniversite okuyacak yaşa gelmişler sözde. benim rüyama gelemiyorsanız eğer onlarınkilere gidin de biraz öğrensinler çocukcağızlar. vallahi ben anlata anlata dilimde tüy bitti. belki sen gidersen ak sakallı klasmanından bikaç bir şey öğrenirler.
peygamberimiz.

adasfadg.
(bkz: maymundan önce doğmak)
iyi yapmış, hoş yapmış da olm, hayatını mikeyim senin, öğrenci tayfasından ne istedin?
sağlam dayanakları olmadan ortaya iddaa atabilecek bilim adamıdır kendisi.
1820'de türkiye*'nin güneydoğusuna gelen ve gördüğü tür yüzünden bütün bilim hayatını evrime adayan adamcağız. Yazık lan. allah'dan demoğrahsi diye yakmadılar herifi. Ayrıca en önemli kitabı ''the origin of chygh qofta''dir