bugün

Sigarayı bıraktırma konusunda çok başarılı. Bir arkadaşımın hediye etmesiyle başladığım irademin üstüne çıkan bir ilaç.
Arkadaşımla aynı anda başladık o yan etkileri hissetmiyor ama günlerdir yorgunum uyuyorum diş etlerim yara oldu abartıp yakını görmede problem yaşadığımı bile belirtirim. Özellikle mide bulantısı ve yanma durumu baş edilir değil. Bunlar benim bünyemyemden de olabilir. Ancak çevremde çok kişiye bıraktırdığığı bir gerçek. Benim de sigara görmeye tahammülüm yok.
kullanımdaki 1. ayı tamamladım 2. aylık için aldım ve kullanmaya devam ediyorum.
babam dahil herkesin kesinlikle sigarayı bırakamazsın dediği şekilde içerdim ama bıraktım bu ilaçla.
fakat bende aşırı depresyon yaptı 2. aylık ilacı aldım ama aldığıma pişman oldum depresyonun etkisinden dolayı sol gözümün damarları 4. gündür atmaya devam ediyor ve buda depresyona bağlıymış.
dahası durup durup aniden parlıyorum, geceleri kötü rüyalar görüyorum yani sabaha kadar cinlerle top oynuyorum.
ama bırakmayı başardımmı başardım.
12. günde bırakmayı denedim ve bıraktıktan sonra ilk 3 gün özellikle ilk gün çok korkunç geçti sabaha kadar uyuyamadım ev halkı sigara içmem konusunda bana ısrar etsede içmedim yani o derece kötüydüm.
ama ilacın yan etkileri ilk aylık pakette fazla yoktu ama 2. paketi aldım ilaç aynı, dozu vs fakat bünye artık kaldırmadı depresyonu çok kötü olmaya başladım 2 gündür içemiyorum fakat geceler rahat geçsin diye gündüz içip gece içmeyeceğim.
ama biraz istek olsun kesinlikle bıraktırıyor bu ilaç.
çevremdekiler şunu diyor; sen bıraktıysan bu sigarayı bütün millet yalandan içiyor bırakamayacak insan yoktur.
o denli tiryakiydim.
kesinlikle kullanmanızı tavsiye ediyorum.
yaklaşık 15 yıldır günde ortalama 2 paket sigara içen biriyim. sigarayı sevdiğim kadın bile kıskanıyor zaman zaman. aşığım ona. müzik dinlerken , sıkıldığım da , bir sorunu çözemediğim de her durum da sarıldığım sevgilim o benim. içemediğim an sigara krizine giren titreyen , terleyen manyaklaşan bir adam haline geldim. ama artık ayrılık vakti geldi çattı. sağlığım için bu ilişkiyi sonlandırmaya karar verdim. ilaç hakkında binlerce yorum okudum artık kendimi hazır hissediyorum. birkaç gün için de ilacı alıp başlayacağım ve bende diğer arkadaşlar gibi burayı günlük olarak kullanmayı düşünüyorum , yardımcı olması adına , takip de kalınız efenim.

edit1: ilk 7 günlük kullanım; 2 paket içmeye devam bir değişiklik yok.
8.gün (1mg'lık mavi haplara başlangıç): mide bulantısı,aşırı sinirli ve huzursuz olma başladı. algıyla ilgili sorunlarda var aracımı kullanırken hata yaptığımı gözlemledim. ne kadar uyursam uyuyayım uyku yetmiyor ve çok halsiz ,bitkin hissediyorum. sigaranın tadı değişti artık tat alamıyorum. sanırım bugünü 1,5 paket ile tamamlayacağım.

edit son: virvir uğraşamayacağım editlerle, bugün champixin 19. günü 5 gündür hiç sigara içmedim , anlık krizler gelse de 5 dakika sonra geçiyor sıkıntı yok günler geçtikçe azalıyor istek, champixle gayet rahatım. 2. devam kutusunu da alacağım, vücut da yok nefes açıldı şimdi koşuyorum falan gibi değişiklikler yok. bu değişikliklerin bir kaç ay sonra oluşacağını tahmin ediyorum, gerisi hikaye. champix kullanmayı düşünen kardeşlerim özelden gelsin ağırlayayım yardımcı olayım.
vareniklin içeren ilaç.
yarın sabah başlayacak olduğum ilaçtır. bilgi açısından zaman zaman güncelleme yapacağım.

1.gün değişiklik yok.
5.gün değişiklik var evet var. sigara krizi yok sadece alışkanlıktan dolayı 5-6 adet içiyorum. hatta dün ilk sigaramı saat 15:00 da içtim aklıma bile gelmedi hiç. kendimi rahat hissediyorum. rüya haricinde şimdilik yan etkisi yok gibi gözüküyor. galiba hedefim olan 13. gün bırakacağım.
8.gün hala yen etki yok rüya var sigarada saman gibi bir tat oluştu. camel da aynı parlak ahmette. sona gidiyoruz. winter is coming.
9.gün baş ağrısı ve mide bulantısı baş gösterdi. ama sıkıntı yok. ölmek var dönmekte var ama dönmeyeceğim.
10. gün bir anjin(tonsilit) olmuşum dünyam karardı. ama sigarayı bırakırken normalmiş. o sırada champix i içmedim. antibiyotikler ağrı kesiciler gargaralar vs. hastalık bitince ilaca devam etmedim sigarada içmiyorum. rahatım. ama ilaç yanımda yinede.

sigarasız 5. gün rahatım başardım galiba ve mutluyum. bırakın sigarayı içmeyin.
sigarasız 25. gün rahatım başardım galiba ve mutluyum. koku yok rocky koku yok.
sigarasız 40 günü geçti saymayı bıraktım artık. kırkını çıkardık anlayacağın. * ama aydır durmadan hasta oluyorum vücudumun dengesi değişti. ama artık eski bir dost kadar anca hatırlıyorum.

60. günü geçti sakın ola ki bir tane yakmayın sigaraya dönüş çok daha hızlı oluyor bırakmaktan. yaktım yakmaz olaydım cahillik ettik. şimdi yine savaşıyorum bırakmak için.
14 yıllık sigara tiryakiliğimi sayesinde 1 ayda sonladırdığım ilaç.
dün gidip aldım ben de. 200 lira. teorik olarak sadece o ay bıraksan bile sigarayı, neredeyse yarı fiyatına geliyor ayda 40 paket içen birisi için.

az sonra başlamayı düşünüyorum ya da belki yarına ertelerim bilemedim. sebebi de yan etkilerinin ya hiç ya da inanılmaz acaip olmasından kaynaklanıyor. pazarlama sonrası yan etkilerinden bahsediyorum. öte yandan hergün ne yaşadım ne oldu bitti buraya yazmayı da düşünüyorum bakalım.
sigarayı bırakmaya yardımcı olan hap.

fena tiryakiyim ben. parlament içersem 2 buçuk paketi görüyorum. bi ara daha çok bokunu çıkarmıştım. sigaraya ara vereyim dedim. kendim bırakmaya çalıştığımda stresten deliye dönüyordum. işimi yapamıyordum, kafam basmıyordu. patrona sallıyordum, vatandaşa sallıyordum.

gittim aldım bu ilaçtan. 4. gün canım sigara istemedi. 3 ay boyunca aklıma bile gelmedi sigara. muhteşemdi. yan etkisi falan da olmadı. gayet sakince atlattım o dönemi. ancak ilaç bitince sıkıntı yaşamaya başladım. her günüm sigarayı özlemekle geçiyordu. 8 ay dayanabildim amk.
10.30 da ilk hapı aldık. the blue one. az evvel de ilk sigarayı içtik. sanıyorum psikolojik olarak bir şey olacak beklentisi ile içtikten sonra boğazımda bir acı var. ya da etkisidir bilemiyorum. uykum geldi bir de ama o da sanırım akşamdan kalmış olmak ile ilgili bir şey.
sağ omzum ağrıyor. sigaranın tadı farklı geliyor. sanki hiç tadı yokmuş ya da hiç dumanı yokmuş gibi. canım istediği için değil de alışkanlıktan otomatik gidip içiyorum gibi hissediyorum. kafeine de engel oluyor mu acaba? reseptör aynı reseptör nasılsa.
bugün 3üncü gün. genel bi değişiklik yok. rüyalar muazzam yalnız hakikaten hd kalitesinde. sigara azalmış durumda. antipik bir dvranışım yok şimdiye kadar. yalnızca baş ağrısı kötü. gün içinde uyku getiriyor akşam da uyutmuyor bir garip.

sigara azaldı demiştim zaten ama öyleaman aman değil. toplamda 5-6 adet daha az ama onu da yarım yarım söndürüyor insan. hiçbir tat almıyor. yarın iki adede çıkacak çok ilginç olacağından eminim.
dün gece 4. haftanın sonuncusunu içtiğim ilaç. böylece bitti. tam olarak 16 gündür sigara içmiyorum. eczacı eleman daha 2 ay kullanmamı tavsiye etti. ama kullanmayacağım 16 gündür içmiyorum ve çok mutluyum. 2-3 gündür yemeklerin gerçek tadını kokusunu almaya başladım resmen. bu arad 17 senelik tiryakiyim.

artık bir daha sigara içmeyeceğim. champix konusuna gelirsek. rüya olayı tamamen gerçek. inanılmaz uçuklukta rüyalar gördüm. bir gece behzat ç.'den habersiz savcı esra ile gizlice buluştuk, başka bir gece bildiğin savaşın içinde piyadeydim. gibi gibi. ayrıca uyku harici de sürekli yıllar önce unuttuğum hatıralar geldi aklıma ama sadece kötü olanları. çok sıkıldım bundan. devam etmeyeceğim champix'e.

lakin sigarayı bırakmayı gerçekten kafaya koyduysanız kullanın derim bu ilacı. çok yardımcı oluyor. ama gerçekten istiyorsanız.
sigarayı bıraktırmayı sağlayan, mucizevi ilaçtır.

not:bugün itibariyle saat 17.20 gibi başladım, gün gün editliycem...

2.gün edit:pek bir değişiklik olmadı şu ana kadar.normal miktarda içiyorum.ama ilk gün gerçekten hd bir rüya gördüm...

3.gün edit:sigara miktarında hala bir değişiklik yok...birazcık daha sinirli ve duygusal gibiyim ama...birde dün gece yine hd bir rüya gördüm...
sayesinde sigarayı bırakalı 11 ay oldu.
yaklaşık 6 ay önce önce başladığım ilaç. biraz mide bulunatısı ve uykuda problemler yapıyor buda zamanla aşılabiliyor bide bu ilacı içer sigara içmeye belli süre devam edersiniz ama ben ilacı içtim ve daha il dozda sigarayı bıraktım çok şükür sadece bir kutu ile sigarayı bıraktım ve aradan 6 ay geçti
öncelikle şunu belirteyim canınız elbet sigara istiyor ve istemiyor diyen de yalan söyler kimse zorlanmadan sigarayı bırakamaz, ben hiç zorlanmadan bıraktım işte bu palavradır herkes elbet zorlanmış dişini bir noktada sıkmıştır gelelim canının istemesi meselesine iki hafta sigara senin için hayat demek o hayatının bir parçası olmazsa olmazı duygusunu aşıyorsunuz (bence en tehlikeli dönemde bu dönem) üçüncü haftadan sonra gene istek var ama bu istek aynen şuna benziyor bir lokantaya oturdunuz ve en sevdiğiniz yemeği değil sadece bir çorba söylediniz durum aynen budur 3 aydan sonra canınız gene ister ama duygu aynen şudur canınız tuzlu ayran istedi ama siz tuzsuz ayran içiyorsunuz aradaki fark kadar canınız sigara ister yoksa bugüne kadar ben defalarca denemeye çalıştım hep bir haftayı atlattım ve karşıma çıkan sigarayı bırakmış herifler bana canlarının sigarayı hala istediğini her söylediklerinde ulan bu duyguyla bir ömür yaşanırmı diyerek gidip hep bir sigara yaktım meğer canınızın istemesi meselesi özetlemeye çalıştığım gibiymiş yani hiç... VE GEÇiCi... canınız sigara isteme meselesi bastırılabilir ve hazmedilebilir bir duygudan ibarettir ve 6 ay olmadan kesinlikle sigarayı bıraktım denmemelidir en ufak stres üzüntüde tekrar başlama ihtimali çok yüksektir.ilacıda deneyin faydasını elbet görürsünüz bırakamasanızda asla pes etmeyin sizde kurtulun gerçekten çok güzel bir duygu.
not: herkesin sigarayı bırakmada bir ana sebebi mutlaka vardır mesela benim ne sağlık ne paraydı elbet bunlar bir etkendi ama asıl neden sonunda bir fıkrayla bağdaştıracağım bir nedendi hep amerikan malı sigara tüketirdim birgün içtiğim tütün markanın ve tüm amerikan markası tütünlerin sahibi olan lavuk meğer sigara bağımlısı değilmiş ve hiç sigara içmezmiş ve sigaranında zararlı olduğunu gülerek kabul edermiş ulan şerefsiz madem içmiyorsun neden bize satıyorsun dedim içimden sağlığa zararmış akciğer kanseri kuşun kalkmaması kangren felan aklıma gelmezdi hiç . ama bu sinirlendirdi beni

fıkra

bir gün ülkenin birinde ahmet ağa diye bir heybetli adam yaşarmış bu adamın tuhaf bir özelliği varmış sinirlenince bir orduyu devirebilecek güce ulaşırmış ama sinirlenmezse o güce asla ulaşamaz sıradan bir insan olurmuş bir gün ahmet ağanın ülkesini düşmanlar işgal etmek üzereymiş çare arayan kral ahmet ağanın namını duymuş demiş tez getirin bana ahmet ağayı getirmişler ve kral ahmet ağaya güvenerek sarayda beklemeye başlamış düşman yakarak yıkarak saraya gelmiş kral ahmet ağaya dönerek hadi ahmet ağa sinirlen şu düşmanı bir çırpıda savuştur demiş olmaz demiş ahmet ağa sinirlenmedimki demiş kral ozaman toparlanın sarayı terk ediyoruz demiş ve kral karısı ahmet ağa ve onun karısı çıkmışlar yola düşman arakada yaklaşmak üzere hadi demiş kral gene sinirlen bak bizi yakalayacaklar demiş olmaz demiş ahmet ağa ve düşman yakalamış bunları hepsinin ellerini bağlamış kralın gözü ise hala ahmet ağada sinirlenecek diye beklemekte sonra düşman karar vermiş esirlerini tek tek tikecekler önce kralın karısından başlamışlar kral ahmet ağaya dönmüş ulan karı gidiyor ahmet ağa sinirlen artık yok demiş ahmet ağa valla elimde değil sinir gelmiyor demiş sonra ahmet ağanın karısını düzmüşler ahmet ağada gene ses yok ve kralı tikmeye karar vermişler kral yalvarır gözlerle dönmüş ahmet ağaya nolur sinirlen artık be adam desede ahmet ağa gene umursamamış ve gözlerini ahmet ağaya dikmiş düşman onu da s..ikmeye karar vermişler pantolununu indirmişler ve tikmeye başlamışlar tam işlerini bitirdiler derken ahmet ağaya birşeyler olmuş tuhaf tuhaf sesler çıkarmaya başlamış ve birden bağlı olduğu ipleri kopartarak düşmana saldırmış ve hepsini bozguna uğratmış şaşırmış kral ulan demiş ahmet ağa benim karı senin karı ikimizinde göt gitti sinirlenmedin de neye sinirlendin demiş ahmet ağada kralım elimde değil ülke gitti saray gitti karılar gitti göttende olduk sinir gelmedi ama son s...iken şerefsiz asker işi bittikten sonra çükünü kiloduma sildi işte buna çok sinirlendim çok öfkelendim demiş ... bizim olayda bu aslında ... neyse önemli olan o seni bırakmadan bizim onu bırakmamız yoksa saç dökülmüş akciğer bitmiş kalp saatli bomba , kuş desen cik demiyor bırakmışssın ne yazar?
Bugün itibariyle bana verdiği destekle bana sigarayı bıraktıran mucizedir umarım sonsuza kadar devam eder bu peri masalı.
Kutunun tamamını bitirdiğim halde sigara içmeye devam ettiğimde eczacı arkadaşımın işe yaramadığını ilk defa duyuyorum seni bu ilacı satan reprezantlara şikayet edeceğim diyerek beni çok şaşırttığı gerçekte çok etkili olduğu söylenen ilaç..
gerçekten etkili olup olmadığını deneyerek görmeye karar verdim, kendi irademle olmuyor çünkü.
pahalı bir ilaçtır kendileri. işe yararsa değer sanırım.
deneyip test ettiğim ilaç. gerçekten sigarayı bana 12 günde bıraktırdı, tabi ilaca 3 ay devam ettim yoksa tekrardan başlıyomuşsun. hiçbir yan etkisini görmedim. bence devletimiz bu ilacı bedava dağıtmalı.

teşekkürler pfizer

http://www.pfizer.com.tr/...s/NikotinBagimliligi.aspx
başlangıç paketini kullandım, şu an durumdan memnunum. bıraktım mı? şimdilik. tekrar başlar mıyım? ihtimali var ama umarım başlamam.

ilacın olayı, sigaradan tat vermeme. yani, sigara isteğinizi bitirmiyor ilk etapta ancak içemiyorsunuz 12-15. günden sonra. boğuyor, tat vermiyor, böle saçma bir tat saçma bir his oluyor içince. hee köpek gibi istiyorsun ilk zamanlarda.

aradan 1-2 hafta geçince isteğin azalıyor... yanında içilmediği sürece aklına gelmiyor. derken derken bir bakıyorsun 3-4 ay geçmiş. vay be başardım galiba diyorsun... ve bir bakmışsın başarmışsın!

deneyin..!
tam bir yıl önce, bu başlıkta görmüştüm ve kullanmaya karar vermiştim. günde 2 paket sigara içiyordum uyanır uyanmaz 5 6 dal sigara ve 4 5 bardak nescafe her sabah sonra bu ilacı alayım dedim kendim de inanmıyordum bırakacağıma ve, sonuç: 1 yıldır sigara içmiyorum.
http://www.sabah.com.tr/e...0/17/sigaraya-bedava-veda
alınıp 4 gün öncesinden başlanan hap.

not: bu mereti kullanan varsa lütfen içkiyle kullanılıyor mu ufak bir mesaj atarsa sevinirim. ( yani içkiyle derken, içkiyle hapı bir anda yutmak değil, misal bunu attım öğlen 1 de gece de 1 de içmem gerekiyor ya hani, he işte diyorum ki akşam 8-9 gibi içsem bir şey olur mu? ya da kullanılıyor mu kullanılamaz mı? ) anlayan olduysa yasın mesaj ışıklarını bir zahmet.*

edit: yukarıdaki soruma sağ olsun kimse cevap vermeyince* kendim deneme kararını aldım. sonuç hiç bir şey olmadı şükür ki.

şimdi dilerseniz gelişen şeyleri yazayım. 0.5 mg hapların sonuncusunu içmeden 5 saat önce bir haller gelişti beynim sanki sigara istemiyor olmaya başladı.*

bugün 1 mg içmeye başladığım 1. gün ve beyinle sinir durumum gayet sakin, sanki işe yaramaya başladı. günden güne editlerim şimdilik bu kadar.
Yeğenimi öpmek istediğimde "Amca öpme sen sigara kokuyorsun" dedikten sonra doktora gidip bu ilacı aldım. Buraya yazma nedenim : Sigara bırakma konusunda benden daha başarısız biri daha yoktur. iradem bu konuda aşırı zayıf. Olur da burada ben ilacı bıraktım dersem, emin olun dünyanın geri kalanı sigarayı bırakabilir.

12. gün : Normalde günde 1 paket biterdi ve sabah uyanır uyanmaz karga okunu yemeden ben bu sigara bokunu yerdim. Artık sabahları ve yemekten sonra aşırı sigara içme isteği gelmiyor. Tabi daha sonra içiyorum. Günde 15 e düşürdüm. ( Aferin amk çok marifet sanki. ) 14. günü sigara bırakma günü olarak belirledim ( düşün o kadar zayıfım ) gün gün yazacağım yaşadıklarımı. Umarım benim gibi iradesi zayıf birinin yaşadıkları bir başkasına ilham kaynağı olur. Sizin için arkadaşlar sizin için kendimi denek olarak öne sürüyorum hadi bakalım.

13. gün : öğlen 13:00 gibi kaltım. ŞUAn saat 02:53 şuana kadar 6 sigara içmişim. Normalde paket bitmesi gerekiyor. Ama şunuda söylemeyelim azcık irademi mi ne ortaya koyuyorum çunku ilaç tamamen hadi kanka sigara icmiceksin demiyor. Yani ara ara kriz geliyor ama ben sürekli yanımda su taşıyorum. Yarın akşam yani 00:00 dan önce son sigaramı içmeyi düşünüyorum. Akşama kadar kaç sigara içerim bilmiyorum ama pakette hala 11 adet sigara var. 20.09.2015 benim için sigarasız ilk gün olacak. o gun nasıl edit gireceğimi açıkcası çok merak ediyorum.
eğer sigarayı bırakmak istiyorsanız acayip yardımı olan ilaç. etkisi şu, sigaranın verdiği zevki azaltıyor. ilacı kullandığınız süre boyunca, özellikle tam doza geçince kendi kendinize diyorsunuz ki ben bunu niye içiyorum amk bi zevki yok. zaten ilacı yapan firma en az bir hafta daha içirtiyor size sigarayı. içirtiyor ki beyniniz kendine şu komutu versin: ben bu madde içildiğinde zevk almıyorum.

net bir tanımla, zerre kadar sigarayı bırakmak istiyorsanız mutlaka deneyin. fiyatını kafaya takarsanız sigaraya harcadığınız parayı düşünün.
Sigarayı iradesi ile bırakamayanların bir çırpıda sarıldığı ilaç. Pazartesi akşamı 210 tl ye başlangıç paketini satın aldım.

Bu ilk paket 0.5 mg ve hangi aralıklarla alacağınız belli. ilk üç gün sadece sabahları 0.5 mg kullanılıyor. Ondan sonra sabah akşam 0.5 ten devam. ilacın 8 - 14 günleri arasında bir gün belirlenip sigara içme olayı bırakılıyor. Ben 8. Günü seçtim. ilacı aldıktan sonra gün be gün editleyerek buraya yazıcam. Bakalım neler değişecek.

1. Gün (06.10.2015 )

Sabah 10.30 da ilacı kullandım. Ardıdan sigara yaktım. ilacı kullandığım gün yaklaşık 13 tane sigara içtim. Öğlene doğru göğüs kafesimde bir ağrı başladı. ilacın etkisi mi yoksa üşüttüm üzerine mi denk geldi kestiremiyorum.

2. Gün (07.10.2015)

10.30 da ilacı aldım. Göğsümdeki ağrı belime geçtiği için ilaçla alakasının olmadığı sonucuna vardım. 11 de yeni paket aldım. akşama kadar çok ilginçtir 5 dal sigara içtim. akşam dışarıda çayın yanında yakayım dedim çok acı ve çok ekşi arasında bir tat geldi. hayatımda ilk defa sigarayı yarım bırakıp söndürdüm. ya psikolojik ya da ilaç etkisini gösteriyor. gün içinde hafif mide bulantısı yaşadım
güncel Önemli Başlıklar