bugün

2007/08 sezonunda romanya ligi'ni şampiyon olarak tamamlayarak tarihinde ilk kez bu başarıya ulaşan futbol kulübü.
1907'de kolozsvári vasutas sport club adıyla kurulan, daha önce 1907-1918 ve 1941-1944 arasında kolozsvári ac adıyla macar liginde oynamış kulüp. romanya'nın 3. büyük kenti cluj napoca'nın takımıdır. bu sezon ilk kez şampiyonlar liginde oynayacaklar.
dün itibarı ile as roma'yı 2-1 deplasmanda yenerek günün süprizine imza atmış takım.

kadroları da birleşmiş milletler gibi maşaallah..

8 portekizli
7 romen
6 arjantinli
4 brezilyalı
1 burkina fasolu
1 uruguaylı
1 kanadalı
1 isveçli

ve son olarak;

1 TÜRK.. garibim nasıl yabancılık çekiyordur orada, allah bilir.
bu takımın başarısı nedir dedim kendi kendime. aldım tüm oyuncularını teker teker inceledim. öyle çok büyük yıldızları yok. içlerinde galatasaray'ın uefa kupasını aldığı zamanki ruh var birincisi. severek oynuyorlar. ikincisi de oyuncuların ortak özelliği, yapılı olmaları, yani fizik gücü olarak kaslı adamlar ve çok koşuyorlar. bu takım gruptan çıkar.
24. dakikada attıkları golle 1 - 0 öne geçtikleri maçı, üstelik rakip 10 kişiyken 90+da gol yiyerek berabere tamamlamışlardır an itibariyle..

oysa, tam da şans başlığına entri girecektim.

sövmek istiyorum acayip, biri beni durdursun...
galatasaray'ın 2012/2013 şampiyonlar ligi grup rakiplerinden biri.
galatasaray için avrupa'da yılın takımı.
galatasaray'ın cenabetliğini yenip koyacağı takımdır.
2012 şampiyonlar liginde gruptan rahatlıkla çıkacak takımdır.
kardeş takım.
(bkz: sen iztiyor duj yenecek cluj)
3-1 kaybettiği 6alatasaray maçında yaptığı şikenin bedelini şampiyonlar ligi'nden elenerek ödeyen kulüp. evdeki hesap çarşıya uymadı. neyse, 6s'nin 1. torba takımlarından biriyle eşleşip avrupa defterini hepten kapatması da fena olmayacak.
romen mafyasıyla ilişkileri olduğunu düşündürten futbol takımı.
her zaman olduğu gibi, kendi pisliklerini başkalarına da bulaştırıp suç ortağı yaratmaya çalışan grupları afişe eden romanya ligi
futbol takımı. bir şeyi sizin yapıyor olmanız, herkesin aynı şeyi yaptığı anlamına gelmez. bu sizin ibneliğinizdir. ya da birilerinin ibnelik yapıyor olması, sizin ibneliğinizin haklı gerekçesi olamaz. o sebeptendir ki, zorlamanın manası yok. bence susmak en güzeli.
galatasarayı tek başına bir üst tura çıkaran takım;

önce baseli eledi,galatasaray 3. torbaya çıktı,

sonra 4. torbadan galatasarayin rakibi oldu,

sonra bragayı içerde dışarda mağlup etti,

sonra galatasaraya 4 puan kaybetti,

adamlar resmen bize çalışmış amk, zorlasan olmaz.

edit: galatasaray onlardan 4 puan kazandı desem, kendimi daha dogru ifade etmiş olurum sanırım.
isminin başındaki cfr yi gördükten sonra gerisini okumadığım takımdır.
bildiğiniz gibi cfr, "Council of Foreign Relations" demektir ve gizli dünya örgütünün en önemli organlarından biridir. rotary kulübü, soros vakfı, bilderberg gibi kuruluşlara eşgüdümlü çalışır.

gs nin grubuna çıkması, gs ye yol vermesi tesadüf değildir.
galatasaray a çok kolay rakipler geldi, gruptan şansa çıktı diyen fenerlilerin karşılaşmasını büyük bir arzuyla istediğim futbol takımı.
Avrupa ligi'nde Inter'le eşleşerek babalara gelmiş takım.

Geçecektiniz Galatasaray'ı, kapacaktınız balık Schalke'yi geçmiş olsun canım.*
üst üste üçüncü kez şampiyon olmuş romanyda.

https://www.ntvspor.net/f...-5f2877670ee4c62570b067e7
Beyaz galatasaray formasını çağrıştıran takım.
Bu Romanya da bir şike var ama çözemedim daha aq.