bugün

uzaktan vurdugu frikikler ile nam salmistir.
1957 yilinda dogmustur.galatasaray a 1985 te gelip 1991 de ayrilan frikik ustasi galatasaraydan ayrildiktan sonra bir sure altay ve bakirkoyspor da forma giydi.
monacoya attığı golün değil aynısını bir benzerini bile şimdiye kadar görmedim...
Galatasaryin cezasi nedeniyle 15 mart 1989 yilinda Köln'de Monaco ile oynanan macta inanilmaz bi frikik golüne imza atarak hafizalara kazinan unutulmaz futbolcu.
saçlarıyla çığır açmış sempatik futbolcu.
forma alınınca arkasına ismini yazdıracağım şahsiyet , yüce insan , büyük topçu vs. vs. *
"topun canı vardır, isterse girer kaleye" sözünün sahibi.
bir zamanlar giydiği kısa şortlar ile yeni bir moda başlatmış ve hala arada etkisini plajlarda gordugumuz gsli eski topçu.

(bkz: prekazi şortu)
1957 dogumlu tam adı Xhevad Prekazi olan arnavut asıllı komik insan.
arnavut asilli olmasi sebebi ile konusmasi sirasinda sivesinden kaynaklanan bir sempatiklik vardir. monaco macinda attigi gol galatasaray in canli sahit olupta hatirladigim en eski goludur. cocuk yasta bile zihinlerde yer etmeyi basarabilmistir. galatasaray in unutulmaz maclar dvd sine vermis oldugu roportajlar izlenmeye degerdir.
Cevat niye hiç koşmuyosun bea abi?
Abi koşsam real madrid'de oynarım diyebilecek biri olan galatasarayın başına gelen en güzel şeylerden biri olan büyük üstad....
gündüz maçlarında * top ayağında değilken genellikle kapalının gölgesinde dinlenen, en iyi muz orta yapan, 'bu ortaları bana yapsa ben de altın ayakkabı alırdım' dedirten galatasaraylı efsane futbolcu.
kendisinin anlattığına göre, monaco maçındaki o efsane vuruşu yapmadan önce galatasaray'lı muhammet'in "manyak mısın oğlum, vuracak mısın yoksa buradan?" sorusuna "hee.." cevabını vermiştir..
tekmelik takmayı ve uzun çorap giymeyi sevmeyen, fırsatını buldukça tekmeliği ayağından çıkarıp atan buna rağmen de ciddi sakatlık geçirdiğini hatırlamadığım eski topçu. bugün memlekete yüzlerce yabancı futbolcu gelip gitmekteyken onlar yerime 20 sene evvel top koşturmuş bu abimizin hatırlanıyor olması da kendisinin bıraktığı etkinin boyutunu ortaya koymaktadır. * *
18 ağustos 1957 de doğmuştur. simoviç in vasıtasıyla galatasaray a gelmiştir.galatasaray da kaldığı 1985-91 yılları arasında birçok başarıya imza atmıştır. mesafe tanımayan şutlarıyla tanınır.
http://www.youtube.com/watch?v=W29w7vCGuvA

Yukarıdaki enfes golün sahibi...
füze gibi cevaplarıyla yaran futbolculardandır. acar muhabirleri mat etmesiyle tanınırdı.
- cevad cevad maç başlamak üzere ne olur maç?
- ne bileyem ben.
aslında sağ olmama rağmen sol ayakla futbol oynamamın tek sebebi..
mükemmel derecede toplara sert ve isabetli vurmasına rağmen partizan takımında oynarken kaçırdığı kritik bir penaltı yüzünden futbol hayatının sonuna kadar penaltı kullanmayan futbolcu. ayrıca top ile bayan ilişkisini değişik bir şekilde yorumlamış isimdir.
Top canlıdır, canı isterse gol olur!. Seversin o topu... Kadın gibi... Biz de Lopta futbol topu demek. Bayan ismidir esasında Lopta. Eşine davrandığın gibi sevgiyle ve nazik davranacaksın topa. Seveceksin, okşayacaksın. Eğer kötü davranırsan o da sana sırtını döner. Belki de başkasına gider!.
türk futbol tarihinin muhteşem solaklar listesinde yerini almış, attığı frikik golleri ve enfes muz ortaları ile tribünleri ayaklandırmiş mümtaz şahsiyet. Çırpı gibi ayakları ile o şutları nasıl çekiyordu hala anlamış değilim.
f1 pilotları ile oynanan maçta formundan birşey kaybetmediğini gösteren süper solak. şimdi koy bir takımın orta sahasına, çatır çatır oynasın.
galatasaraylıların unutamayacağı futbolcular arasındadır. sol ayağı gerçekten muhteşemdir.
bir dönem annelerle berberlerin çatışma sebebi.
-selim efendi ne bu çocuğun saçı allaşkına!
-abla valla kendisi istedi.
-iyi ozaman vur üçe.
-ühüü trabzonlu lemiye döndük mına koim.
rus edebiyatının sol görüşü temsil eden önemli yazarıdır.Eserlerinin arasında en çok satan ve en önemli kitabı sol ayağım da bulunmaktadır.*
mullet tarzi sac kesimine sahip futbolcu, attigi muhtesem bir frikik golunden sonra muhabirin yorum istemesi uzerine normal vurdum diyebilen mutevazi kisilik..
güncel Önemli Başlıklar