bugün

iyi ki gelmiş de isminin sonu -sel ile biten arkadaşlar rahat etmiş dedirten kelime.
aycell, cellim, cellda, cellver, cellsen, celldi, cellcan, veycell

cell yokken ne yapıyormuşuz biz yarabbi.
ing. hucre anlamina gelir.
ayni zamanda mobil $ebekelerde bir baz istasyonunun kapsadigi bir alana verilen isimdir.
(bkz: cell id)
(bkz: cell broadcast)
alışılagelmiş stephen king tarzından oldukça farklı yazılmış ve sürükleyici konusuna rağmen yer yer hayalkırıklığı yaşatan roman.
Yönetmenliğini Tarsem Singh'in yaptığı, başrollerinde Jennifer Lopez,Vince Vaughn,ın oynadığı 2000 yapımı bir bilim kurgu filmi.
(bkz: cell o)
2005 tarihli Phonic Peace isimli albümü ile beni benden alan az bilinen ambient grubu. Orange, Lord of Silk, Magic Karma adlı şarkıları insanı başka dünyalara götürür adeta.
isminde -sel harfleri olan arkadaşlarımızın kullandığı yeni harfler.
Misal, Selin - Cellin. *
stephen king'in kendi oluşturduğu klişelerin dışına çıkamadığı bir romanı.
(bkz: cell phone)
moleküler biyoloji, hücre biyolojisi, genetik gibi alanları kapsayan makalelerin yayınlandığı, alanında dünyanın en saygın bilimsel dergisidir. "impact factor"ü 30 civarında seyreder ki, türkiye kaynaklı bilimsel makalelerin yayınlandığı dergilerin ortalama "impact factor"ünün 2 olduğunu belirtirsek ne anlama geldiği anlaşılabilir. ne yazık ki araştırmalarını yurt-dışında yapanlar hariç, türkiye kaynaklı tek bir yayının dahi bulunmadığı bir bilimsel dergidir aynı zamanda.
sunday munichin 2. albümleri vinculumdan, insanın ocağına ateş bırakıp kaçan bir ağıt;

Cold and alone
I am waiting again
For the doors
To open for me

Here in my cell
I am waiting again
For another lost hour
Or a wasted day

All I ever needed
Is so far away
But I am waiting
Just one more day
If I can make it
Just one more day

Standing
By the window
I am watching
The same thing

Waiting
On this payphone
For an answer
That won't come
chillout-ambient tarzda müzik yapan fransız müzisyen alexandre scheffer'in kullandığı isim.
bir moleküler biyoloji dergisi.

stem cell
neuron
cancer cell gibi alt yayınları vardır.

nature ve science dergilerinin en büyük rakibidir.
vermek istediği mesajın "insanlığın teknolojiyle imtihanı" olduğunu düşündüğüm, sürükleyici stephen king romanı.
ayağına kocaman bir taş bağlayıp okyanusa dalmak bu şarkıyı dinlemekten daha kolay olsa gerek. saf acı.

(bkz: sunday munich)
film olanı için yazıyorum
çoğu kişi beğenmemiş ancak
sezonluk dizi olmasından iyidir.
başladı bitti
90'larda bunun tv'den bulaşınını izlemiştim.
Shyamalan sayesinden ağaçlardan bulaşanını izledik.
telefon değişik olmuş.

kimi yerleri 2x hızla geçtim ama gayet orjinal fikirler de vardı.
insanlara sürekli bildirim gelir gibi yüz ifadelerinin değişmesi,
futbol sahasındaki trololo şarkısı nedense komik geldi.

sonu basit tamam da böyle kaç tane korku-gerilim var ki tavsiye ederim.

bu kısmı tamamen atıyorum olayların başlangıcı sanırım yerli toprağı olan Kashwakamak Gölüne GSM istasyonu kurulması gibi:) King yine hayvan mezarlığında olduğu gibi gizemi yerli topraklarına bağladı sanırım. bir ara çılgınlığın ötesi gibi yazara bağlayacak sandım.
baş rollerinde john cusack ve samuel l jacksonun oynadığı 2016 yapımı film. az öce izledim ve cep telefonuma öcüymüş gibi bakmaya başladım.
sonra düşündüm acaba ülkedeki akıl tutulmasının bununla alakası var mıdır diye. hala manyak manyak şeyler düşünüyorum, filmin etkisindeyim.
gerilim türü sevenler için önerebilirim. öyle ödüller alacak kadar aman aman bir film olmasa da izlenebilir. fakat sonu biraz anlaşılmaz gibi olmuş. clay bombayı patlattıktan sonra olanları pek kafam almadı. izleyen olursa anladığını nasılsa bu başlığa yazar diye ümid ediyorum.

ha bu arada, telefonlarınızdan uzak durun, aman diim.
güncel Önemli Başlıklar