bugün

ünlü bir şemsiye markası. hatta türkiye'deki en büyük şemsiye firması. firma sahibi celal birsen, 11 yaşında ilkokulu bitirip sultanhamam piyasasına girmiş. günde 18 saat çalışırmış. tahtakale ve mahmutpaşa'da iki şemsiye sermaye ile işportacılık yaparak başladığı serüvene yıllık 1 milyon üretim kapasitesi, 17 milyon dolarlık (yaklaşık 23.5 trilyon lira) cirosu ve 18 ülkeye ihracat yapan bir markaya dönüşerek devam ediyor.
*giripte açılan şemsiye üretmelerini istiyoruz. Yetkililere sesleniyorum.

(bkz: elastik şemsiye)
bir tane alınıp yıllarca şemsiye sıkıntısı çektirmeyen, şemsiyeliği hakkıyla yapan şemsiye markası.
nedir o üflesen kırılan, ters düz olan şemsiyeler. insanı strese sokarlar.
ünlü gelibolu sardalya festivalinin değişmez sponsoru. teşekkür'ün borç bilindiği insan. işinin hakkını vererek yapan iş adamıdır da ayrıca.
işportada şemsiye satışıyla başlamış. artık pazarın yüzde 90ına hakim. önce tekin şemsiye adı altında ürün satmaya başlamış tabi kendi üretimine geçince celal birsen adını kullanır ve satışlar rahatlar. herkes yağmur şemsiyesi olarak bilse de cirosunun sadece yüzde 8ini oluşturuyor bu. geri kalan yüzde 92 lik kısmı ise birçok büyük firmalara *yaptıkları güneş şemsiyesi üretiminden elde ediyor.
kendileri için bir reklam yaptım, sonra da şirketi aradım. reklam ve pazarlama bölümündeki bayan, "terbiyesiz" deyip, yüzüme kapattı telefonu.reklamdan bir bukle:

göte giren şemsiye açılmaz derler,
celal birsen'se açılır.
celal birsen: her koşulda açılan şemsiye.
yağmurdan para kazanan bir adam iken yağmurdan kaynaklanan bir trafik kazasından dolayı vefat eden işadamı...
harbiden şemsiye üreten adam. adıyla aynı markalar klasmanına girer. nescafe gibin hani *.
malatya lı rahmetli iş adamı. şemsiye sektörü tekelini elinde tutan bir marka kazandırmıştır ülkemize.
cenazesinde yağmur yağan şemsiyeci.
(bkz: recep birsen)
marka ve şemsiye kavramlarını yanyana getiren takdir edilesi işletmeci.
çay bahçelerinde bir söğüt gölgesi gibi altına oturduğumuz güneş şemsiyelerinin sahibi.
Bir daha "g.te giren şemsiye açılmaz" Sözünü asla kullanmayacağım. Açmam zaten açamam gözüm gibi bakıcam canım şemsiyem benim tatlı şemsiyem.
battığını yeni öğrendiğim ve ciddi olarak üzüldüğüm firmadır. 2006-2009 yıllarında birlikte çalışmışlığımız vardır. Babasının trafik kazasında ölmesinden sonra oğlunun tüm piyasa yürütüp yürütemeyeceğini merak ediyordu. Olmadı maalesef.

Bu sadece birsen ailesi için değil, türkiye için de büyük bir kayıptır. bildiğim kadarıyla yerli şemsiye üretimi yapıp dünya çapında isim yapabilmiş ve sadece bu alanda uzmanlaşmış başka firma yok. Genellikle çin piyasa lideri konumda.

Üzülüyorum be sözlük, yılların emeğinin bir anda buhar olmasına üzülüyorum. O şirketi Celal bey ile birlikte tırnaklarıyla kazıya kazıya bugünlere getirmiş emektar işçilerin yitirilen emeklerine içerliyorum.

Allah yardımcıları olsun...
Ünlü bir şemsiye markası olduğu doğrudur, bakım tutum mevzusunda yardım da ederler ilgilidirler fakat sağlam bir şemsiyede olmayacak sorunlar verir. Parasına değer mi tartışılır.
bildiğim kadarıyla kapanma kararı alan ve stoklarını resmi web sitesi üzerinden bitirmeye çalışan şemsiye üreticisi.

en kaliteli şemsiye üstadıdır. torunlar işi sürdürmek yerine, para yemeyi tercih etmiş belli ki.
güncel Önemli Başlıklar