1. 1.
  yılmaz erdoğan'ın tek kişilik oyunu. bildiğin stand up. feci halde güldüren kısımları çoktur ama sanki espri yapmak için kasıyomuş gibi bi izlenim uyandırmıştı. ama iyiyidi, güzeldi, hoştu.
  4 ... redwinemania
 2. 2.
  güldürmekten çok düşündürmeye çalışan, tek kişilik yılmaz erdoğan oyunudur. mesaj manyağı yapar adamı.. arada bir gülersiniz ama ,iyidir.
  ... istanbul icin efkar vakti
 3. 3.
  sanki doğru adı (bkz: cebimdeki kelimeler) olmalıydı oyunun
  3 -3 ... yogurtmudedin
 4. 4.
  doğru yazılışının cebimde kelimelerolduğu kesin olan yılmaz erdoğan oyunudur.. stand up ın "şehir dışındaki eve kız atma girişimlerinin" anlatıldığı dakikalar bol kahkahalı geçer.. izlenmeye değer bir oyundur..

  genellikle cem yılmaz beklentisiyle oyuna gidenler ve hakikaten öküz olanlar hiç komik bulmazlar.. bunun sebebi de basittir, yılmaz erdoğan güldürürken biraz siyasi olayları da işin içine katar, az bişey de olsa türkiyeyi tanımak zorundasınız o şovdan gerçekten lezzet alabilmek için.
  1 ... beyazyelkenli
 5. 5.
  oyunun adı cebimde kelimeler'dir ve oyunun sonunda yılmaz erdoğan o muhteşem şiiri yaşayabilme ihtimali ni okumuştur, olayı bitirmiştir, aşmıştır, güldürdükten sonra hüzünlendirmiştir.
  1 ... kel kör kirpi
 6. 6.
  bir daktilo yazısıyla başlar oyun, kemal derviş'li zamanlar, henüz eurovision kazanmadığımız zamanlar, dünya kupası üçüncülüğümüzün bile olmadığı zamanların oyunudur ki bunu oyundan anlıyorsunuz zaten, "bir kere de bize verselerdi eurovision'da birinciliği, ne olurdu" esprisinden çıkarılıyor durum. bir de kemal derviş hazinenin başında elinde tenis raketiyle duruyor, hazineye elini uzatanların eline raketle vuruyor esprisinin yapıldığı bölümü sevmiştim.

  oyunda tren yolculukları, su şişesi üstündeki yazılar, uçaktaki uyarılar, eurovision, futbol maçları sonrası abartılı sevinçler, ikili ilişkiler, avrupa birliği ve hatta hıncal uluç üzerine muhabbetler var. tavsiye edilir.
  1 ... kemalturna
 7. 7.
  erikli su hakkındaki geyiği yıllar geçse de akıldan çıkmaz. ne zaman erikli su içilse gülünür.
  ... parabellum
 8. 8.
  17 ağustos yarasının ve ekonomik krize ait sarsıntıların olduğu, son derece karamsar bir döneme ait bir gösteri, cebimde kelimeler. Cem yılmaz gibi bir ikon ve kendisinin efsane stand-up -ata demirer'in tabiriyle ayakta varyete gösterisi- şovlarının olduğu bir ülkede Yılmaz Erdoğan'ın biraz gölge de kalmış gibi görünebilir. Ama mesajları, bakış açısı ve özellikle eurovision, ülkece yaşanılan aşağılık duygusu, cinsellik ve bunun gibi birçok konuda son derece başarılı bir gösteridir.
  ... indiana_jones
 9. 9.
  --spoiler--
  memlekette hırsızlık bitmiştir. çünkü çalacak birşey kalmadı.
  --spoiler--

  gibi lafları ile güldüren gösteridir.
  2 ... snncrst
 10. 10.
  mesajları çokca olan yılmaz erdoğan oyunudur. Sahnesi çok fazla güzeldir, devasa bir daktilo bulunmaktadır.
  ... perisma