bugün

Sakın! şişelerini atmayın. Depozitoludur. Efesle aynı paradır. Tuborg'da aynı fiyattadır. Efes biraz ezilmeli ki türkiye'de bira görelim azıcık. Ale biralar falan ne güzel olurdu. Ağlıyorum sözlük.
tuborg gold dan kötü, efes pilsen den iyi biradır.
kapıcılar kralı: carlsberg lüften.
reklamları tadı kadar güzel olan bira.
http://www.facebook.com/photo.php?v=2423793558590
her yerde simgesi ve logosunu gördüğümüz bira markası. bir zamanlar liverpool un forma önü reklamıydı kendisi.
şişesi çok şık.
ayrıca mimarisi bakımından olsa gerek 50 cl'den büyük ve fazla gibi duruyor.
reklamları desen harika.
ee kendisi desen o da öyle.
en başarılı şişe tasarımına sahip bira olmasının yanı sıra içimi fazla rahat bira markası. baya bildiğin lıkır lıkır süt gibi içilebiliyor.
o zamanların Reabok unun Liverpool için ürettiği formanın vazgeçilmez unsuru
bir zamanlar liverpool da işi biliyormuş. *
süper kaliteli, içimi kolay biradır. bundan sonra tuborg gold gelir.
150 koltukluk bir sinema salonunu 148 motorcu serseriyle doldurup, kalan son 2 bileti masum çiftlere satarak reaksiyonlarını filme almak gibi garip bir reklama imza atmış bira markası.

http://www.theinspiration...arlsberg-stunt-in-cinema/
probably the best beer in the world diyorlar kendileri, ben ise absolutely the best beer in the world diyorum.

tabii birayı boğazı yırtarcasına içmeyi seven dahası böyle biranın kaliteli bira olduğunu sananlar için kız birasıdır tıpkı miller gibi. efese devam gençler çok iyi biradır efes. dünyadaki biraların üzerinde şeker içermez yazarken, efes şeker içerir yazar ama olsun. *

türkiye şartlarında içilebilecek en güzel biradır carlsberg, tuborg ile aynı firmanın birasıdır ama ondan daha eskiye dayanır.
ülkemizde alınabilecek bariz bir şekilde içimi ve muhabbeti en leziz bira... müzik, espri ve muhabbeti güzel arkadaşlarla harika gidiyor. bira almanın bile lüks sayılabildiğini düşünürsek, bu lükse değecek bir numaralı bira. onun dışında almanyaya yolu düşenler münih'te hofbrauhaus ve karlsruhe'de oxford'un karlsruher natürtrüb'ünü deneyebilirler.
bir şeye benzemeyen biradır. bu danimarkalılar bira yapmayı beceremiyor, türkiye'deki carlsberg, tuborg ile danimarka'dakilerin arasında ciddi tad farkı var. danimarka'ya geldikten sonra resmen biradan soğudum.
efesten lezzet güzelliği ve yarattığı şişkinliğin az olması ile üstün olan biradir.
bir beck's ya da urquell pilsner değildir. en iyi biralar alman ve çek biralarıdır. tabi sözkonusu lager ise. siyah birada ise guinnes'in üstüne yoktur. beyaz birada ise tabiki paulaner ya da eddinger'dir. ayrıca efes kesinlikle içilmemelidir içerisinde barındırdığı mısır şurubundan dolayı genetiği bozulmuş organizmaları bünyeye almak ve ek glikoz yüklemesi yapmak yararsızdır. türkiye'deki tuborg %100 malttır ve efesten daha iyidir. tabi en iyisi sağlık açısından hiç bira içmemektir, olur da içerseniz bu tavsiyelerimi aklınızda tutun.
içimi, tadı şahane olan mide dostu bira.
bir heineken değil.
kutusundaki renk tonu bile can çektirendir.
fiyat kalite oranına bakıldığında en iyi biradır. benim için becks' ten çok dahah iyidir, bir heineken değildir doğru ama heineken bildiğim kadarıyla daha özel bir bira, sıfırın altında bilmem kaç derecede bile donmayan, içilebilen bir bira heineken. ben carlsberg' i değişmem o ayrı, damak zevki sonuçta ama heineken' den daha kaliteli gibi bir iddiam yok yalnız efes ve ayarındaki türevlerinin alayına basar.
bi kaç gündür bira testi işine girdim. her markete gidişimde iki farklı marka bira alıp deniyorum. aynı anda bi ondan bi diğerinden alıp test ediyorum. en iyi biralardan olduğuna inandığım beck's tahtını carlsberg'e kaptırdı. çünkü acı. şimdi acılık bir birayı bence kötü yapar ama baktığınızda değil bremenin tüm almanların bayıldığı biradır becks. o acılığa bayılır adamlar. son olarak finalde tuborg gold-carlsberg karşılaştı. üzerinde isim yazmayan iki bardakla iki kişiye test ettirdim. calsberg dolu olan bardağa bu daha iyi dedi ikisi de. bence da calsberg daha iyi. ama bu tuborg goldu kötü yapmaz. tuborg gold nerde içersem içeyim tanıyacağım ve ciddi zevk alacağım bir lezzet sunuyor. ama boğazdan geçerken aroması çok yoğun saf bira tadına ulaşmayı engelliyor.

birayı iyi yapan tek özellik tabiki tadı değildir. tadı harika olabilir bi biranın ama iki tane içtikten sonra davul gibi şişirir sonraki içtiklerinizden zevk alamazsınız. bazıları vardır ertesi günkü başağrısı belanızı siker. biranın kalitesi sonraki 10-12 saatte belli eder kendini. carlsberg ne şişiriyor ne de başağrısı yapıyor. haa susatıyor ama her bira susatır; daha doğrusu alkol susatır. bu susatıyor diye kullandığın tuzu değiştirmek gibi bir şey olur bundan dolayı bira değiştirmek.

haa, bomonti de son zamanlarda ciddi beğenilen bi bira; ama malesef arka planda aromasında ciddi bir ekşilik var. sanki limonlu biralar gibi. 3'den sonra bayıyor o yüzden. öyle 10 tane içilecek bira değil açıkçası.
tuborg gold'dan sonra piyasada bulunan belki de en iyi biradır.
sanırım dağıtımıyla ilgili bir problem var eskisi gibi heryerde bulamıyorsunuz bulduğunuzda ise kutusu olmuyor bi bokluk var kısaca.

tanım: bana göre türkiyede içebileceğiniz en iyi biradır. ha bide tuborg gold var o başka bi başlık konusu neyse.

http://galeri.uludagsozluk.com/r/carlsberg-366340/

probably the best beer in the world.
bi' kaç yıl öncesine kadar fiyat kalite oranı adama koymayan lakin mevcut dindar kafaların piyasayı düdüklemesiyle artık bi' adım uzağımızda olan nadide biradır.
(bkz: özlüyoruz)
şişesi kadar güzel olmayan biradır. birada acı tat önemlidir bu yüzden efes şişe candır.
kaliteli biradır. şişkinlik yapmaz içimi güzeldir.
güncel Önemli Başlıklar