bugün

edu'yu haftalardır sağ açık oynatan, hem takımın hem taraftarın anasını ağlatan sempatik teknik direktör. sempatine sokayım senin.
2 şubat 2011 beşiktaş mersin idman yurdu maçı nın kaybedilmesinin tek sorumlusudur.
bu ülke lucescu gördü be lucescu ...
kritik bir haftada ,3 gün sonra derbi var , hava berbat rakiplerin şansa bala yenilmedi heralde. bunları düşünecekken düşüncesizliğin en alasını yaptı carvalhal.
holosko ile zoru ne anlamıyorum ki. adam yoktan pozisyon var ediyor yenileceksek de eduyla değil holosko ile yenilelim ya .2009 da ki şampiyonlukta en büyük paylardan biri holoskoydu .

sidnei şu anda türkiye deki en kaliteli defans oyuncusu , ağır falan deniyor eyvallah ama sen deli dana gibi hücum yapan bir takım değilsin ki kullnamayasın . alves i niye aldırdı carlos kimsenin hiç bir fikri yok , en azından necip ya da veli nin yerine oynayabilir fernandes yokken !

yarın istifa etse hiç üzülmeyeceğim vala . maçtan sonraki röportajı büyük ihtimalle şöyle olur ;
hava berbattı , youncularımı kutluyorum , mersin dirençliydi, baştan iki sakatlık oyunumuzu olumsuz etkiledi , çok şansızdık falan fistan ...
almeida'sı ile birlikte portekiz'e gitme vakti gelen adam. bu almeida top oynamak istemiyor, bunu her haliyle belli ediyor zaten. ama her maç banko. 7 tane gol attı bu sezon, 3 tanesi boş kaleye. top sürmesi yok, pas atamıyor. caarvalhal'in hemşeri kontejanından faydalanıyor sadece. pektemek ne güne duruyor kenarda? samsun'u yenemeyeceksin, 2. lig takımının deplasmanda 6 gol attığı ankaragücü'nü yenemeyeceksin, son 6 maçta puan alamayan takıma kendi sahanda yenileceksin! yeter artık hoca! tabi senden önce suçlanması gereken 'fenerbahçemiz'ci bir varlık var ama kusura bakma artık!
hasta galatasaraylı biri olarak çok sıcakkanlı ve iyi niyetli olduğunu hissettiğim hocadır.
iyidir hoştur ama bu akşam sınıfta kalmış teknik direktördür. sen hocaysan saha şartlarını dahi düşünmek zorundasın , her şeyi düşüneceksin . bu yüzden para alıyorsun ve beşiktaş takındasın . kariyerinde ulaşabileceğin en yüksek yerdesin . bu akşam ki sakatlıkların ve Q7 nin kartının tek sorumlusu carvalhal dir.
rakibi üzerine çekmek için defasnta top dolaştırma taktiğini özel olarak bizlere sunuyor. o yüzden maç istatistiklerinde beşiktaş'ın yaptğı pas sayısı rakip takımdan en az 100 tane fazla. 'oo, beşiktaş ne kadar çok pas yapmış' diye kanmasın kimse. edu'yu kanatta oynatmayıp, almeida ısrarından vazgeçerse, beşiktaş ilk 4'te bitirebilir bu sezonu.
gollere çok içten seviniyor fakat sahaya sürdüğü takım gol atamıyor. ilk yarıda kazandığı kredisini bu hızla tüketmeye devam ederse kendisi için yolun sonu görünecek. Duruş olarak takıma çok yakıştırıyorum. Ne kendisi üzülsün, ne de bizi üzsün.
böyle bir maçta neden hugo'yla başladığını anlamadığım teknik direktör.mustafa gibi mücadeleci bir forvetin varsa bu tür maçlarda böyle oyuncularla başlaması gerekir.çünkü orta yapacak oyuncun bu maçta kısıtlı simao zaten nadir orta yapıyor, ismail'in ortasını spikerler şut sanıyor, bi hilbert var o da sakatlandı yani bunu nasıl ayarlayamıyor anlamıyorum, zaten üst üste mağlubiyet serileri olan takımlar beşiktaş'a karşı aslan kesilirler, ya da beşiktaş aslan yapar onları bilmiyorum.

yani mustafa gibi bir forvetin varken bu maçta oynanmalı edu'nun sadece şut özelliği olduğu için oraya koyduğunu şu anda düşündüm.onun yerine daha hızlı bir oyuncu oynatılabilirdi.mustafa'yı edu'nun yerine koysa daha da iyi olur.hugo'yu kullanmak isterse bu yolu seçmeli, edu'nun hugo'yla birlikte etkili olabileceğini düşünmüyorum.

onun yanı sıra beklerin sakatlıkları büyük sıkıntıya neden oldu maçta, özellikle hilbert'in sakatlığı kötü oldu.tanju'yu hala anlayamadım bana biraz ekrem'i anımsatıyor, ama biraz daha yeteneklisi sadece biraz tecrübeye ihtiyacı var.carlos carvalhal bunları dikkate almalı, hoş bana düşer mi? düşmez.

not: bu sefer Carvalhal'in suçu yok, ben bu maçı bugünün perşembe olmasına bağlıyorum.
efenim beşiktaş taraftarının görmek istemediği gerçektir carvalhal. tek bir maçta lan helal olsun herife nasıl değişiklikler yaptı maçı çevirdi cümlesini geçtim, ulan zor maçtı herif iyi tuttu maçı bile denmeyen bir adam, sadece sempatikliğiyle işte buraya kadar gelebilir. umarım fener maçında aklını başına alır da güzel bir maç izleriz.
yıllardır beşiktaşımın başında gördüğüm en basiretsiz, en amaçsız, en vizyonsuz, en sığ düşünceli teknik direktör.
5 şubat 2012 fenerbahçe beşiktaş maçı'nda yenilen ikinci golden sonra cebinden çıkardığı first sensation dikkatlerden kaçmamıştır.
kendisi müptezel bir adamdır, yenilen golden sonra kederden sakız paketi çıkarmış ve sakız çiğnemiştir (leyla ile mecnun stayla).
first çiğneyen teknik direktör. moussa sow'un golünden sonra kutudan bi sakız çıkarırken;

görsel
tayfur havutçu döndükten sonra takımda düşüş olduğu aşikar. takımı sürükleyen oyuncular sakatlıkları dışında quaresmanın satışına gelmiştir. bu adamlar olduğu zaman takım gayet iyidir. elindeki oyuncuları gayet iyi değerlendirmeye çalışmaktadır. maçı çevirecek değişiklikler yapmayı öğrenmesi gereken teknik direktör.
edu, ekrem dağ ve holosko ile birlikte defolmasını dilediğim amaçsız, vizyonsuz antrenör.

edit: bunu eksileyenler beşiktaşlı olamaz.
iyisin, hoşsun, iyi niyetlisin.

ama yetersizsin be carvalhal.

hele ki sivasspor maçında yaptığın oyuncu değişiklikleri ile nasıl denişik bir kafaya sahip olduğunu bizlere ispatladın.

yapma be olm..

beşiktaş'ımızın iyi niyetli ama yetersiz teknik direktörü.
bugün oyundan holosko'yu çıkartmış ekrem dağ'ı sokmuş, veli'yi çıkarmış ersan gülüm'ü sokmuştur. evet. bir adam bu kadar dengesiz değişiklikler nasıl yapabilir akıl sır erdiremiyorum.

sonra neymiş efendim sempatik adam. yerim onun sempatikliğini.

(#13685667)
beşiktaşın şuan ki portekizli teknik direktörü. son 4 yılda en iyi ortalamayı yakalayan beşiktaş teknik direktörü.
9 şubat 2011 sivasspor beşiktaş maçında kaybedilen 2 puan ın sorumlusu değildir. takım gayet iyi oynadı , ikinci yarı sivas ın risk almasıyla farkın açılacağını düşündüm . o da düşünmüş olmalı ki holosko-mustafa ikilisini tercih etti ..

ancak ikinci yarı mustafa pektemek ve holosko başarasız oldu , takım gayet farkı açabilecekken bunu yapamadı oyuncular.ben olsaydım carlos un yerinde daha 55-60 da mehmet akyüz ü oyuna almıştım , çünkü mustafa ikinci yarı bir şey yapamayacağını hemen belli etti, hücumculara iş düşüyordu belli ama carlos ne yaptı , hiç bir şey yapmadan seyretti.

ersan değişikli gayet normaldi. böyle bir oyuncunun play off da hazır olması gerekiyor.ancak toraman ı çıkarmadı gerekiyordu hatta hiç sivas a bile götürmemesi gerekiyordu. carlos u eleştirebileceğim 2 nokta var biri 50-60 arası ileri uca oyuncu alamaması diğeri toraman tercihi.

carvalhal hakkında bir kısa araştırmama göre , çalıştırdığı takımlar peşi sıra puan kayıpları yaşayabiliyormuş . ayrılmasının da sebebi genel de bu oluyormuş . bari burda sahip çıksa taraftar ona.

edit:niye eksiledin futbol özürlüsü...
9 şubat 2011 sivasspor beşiktaş maçı'nda kaybedilen 2 puanın sorumlusudur.

iki hata yapmıştır:

1- kadro seçimi.

2- oyuncu değişikliği.

holosko oynadığı maçlarda yokları oynuyor. ne pozisyona giriyor ne de rakibi yıpratıyor. burak kaplan veya mehmet akyüz'ü neden tercih etmiyor anlamış değilim. tanju kayhan'ı sezon başından bu yana görmezden geldi eli mahkum olunca oynattı ve bugün tanju sahanın en iyilerindendi. simao'yu kestin çok şahane oldu, fakat gençlere değer vermezse bu iş zor. çünkü diğer takımlar çok diri ve eskisi gibi maçı bırakmıyorlar.

gel gelelim değişikliklere. sivas oyunun kontrolünü eline almışken holosko'yu çıkarım ekrem'i alıyor, yani bir bela çıkıyor diğeri giriyor. daha sonra veli-ersan değişikliği. velini mevkii nere ersanın ki nere. doğru hamle holaskoyu çıkarıp mehmet akyüz ya da burak'ı oyuna almaktır. burak daha doğruydu çünkü ayağında top tutabilen bir futbolcu. sivas2ın bastırdığı dakikalarda biz ayağımızda top tutamamaya başlamıştık.
(bkz: adam gibi adam)

beşiktaşımızın başında 3-5 sene göre yapması gereken hoca.
an itibari ile yaptığı basın toplantısında adam gibi adam olduğunu göstermiş beşiktaş hocasıdır.
çok tatlı adam bu. beşiktaş için büyük şans.
not: galatasaraylıyım.
bugün * koreografi sırasında televizyonlara yansıyan o samimi, içten fair play bakışı ile tüm galatasaraylıların gönlünde sempati kazanmış teknik adam. takımını yendiğimiz için mutluyuz ama takımı kötü oyun oynamıyor bilsin.
inanılmaz sempatik ve tatlı bir adam. ama kısacası "adam". ebue ile girdiği diyaloglarla gülümsetmiştir. bir galatasaraylı olarak seviyorum kendisini.