entry'ler (115)

uzaktan

arkada çalan çalgı - ne olduğunu bilmiyorum - benim bu şarkıyı dinleme hevesimi iki katına çıkarıyor.

11 eylül 2012 türkiye estonya maçı

bu maçı kazanamazsak "ama estonya'da dünya futbolunda gelişmekte olan bi takım. bak geçen sene play off'lara kadar gelmişler" gibi lafları duyabileceğimiz maç.

düğünlerdeki klişe olaylar

abartı düğün makyajıdır efendiler.

obsesif kompulsif kişilik bozukluğu

küçüklüğümden ufak ufak başlayan bu rahatsızlık ona yüz verdikçe arttı arttı arttı... belki de mutlu olunca azalıyor bilmiyorum ama bildiğim bişey var ki o da şu ; bu rahatsızlık mahalledeki seni kızdırmaya çalışan dövülesi çocuk gibi. yani demek istediğim en hassas olduğunuz konular üzere gelip sizin bu konudan soğumanızı ve artık hoşlandığınız şeyi yapmamanızı sağlıyor. bir insanın en hassas yanı dini konularsa eğer o insan ibadetlerini düzgün yapmaya çalışan ya da imanının yerinde olduğunu düşünen bir insansa o insanın imansız olduğunu, yaptığı ibadetlerin sağlam olmadığını, abdestlerini düzgün alamadığını doğal olarak da abdestsiz namaz kıldığı için dinden çıktığını düşündürüyor.

bu olayı şöyle açıklamayım ki, hani bazen çok hassas yanların olur da birisine söylersen bu senin o'na verdiğin bir koz olur. heh tam bu noktada ortaya çıkıyor işte senin bu hassas noktanı kurcalıyor ve eğer sen onun attığı oltaya takılıp bu düşünceleri kafaya takarsan vay haline...

bi de bu işin ilgiç bir yanı var. eğer sen başka takıntılı insanın takıntılarını görürsen genelde saçma geliyor sana o'nun yaptıkları. ama sen bunu yapınca öyle düşünmüyorsun işte bu yüzden bu tür rahatsızlıkları olan insanlar konuşmalı birşeyler paylaşmalı sorunlarını konuşmalı diye düşünüyorum. eğer konuşmak isteyen arkadaşlar olursa birikimlerimizi paylaşabiliriz.

bim reklamında görmek istenilen sanatçı

az para kazanıp kaliteli işler ortaya koyan biri olabilir. (bkz: bim ürünleri)

zargana

bu sene ufaklarını tutabildiğim, tutması eğlenceli, uzun, ince ve yılanımsı balık türü.

yanımıza alınıp giyilmeyen hırkanın amacı

"akşam serin olur" mantığıdır

biomen

en son aldığım şampuan olan clear'ın for men -hani şu ronaldo'lu olanı- kepek sorunumu giderdi ama sanki saçlarda dökülme yaptı bildiğin seyreldi saçlar. tabi bu şampuandan mıdır bilmem ama bu tür -biomen, bioxin, bioblas vb.- şampuanlara beni itmeye başladı.ama hangisi daha iyidir tam kestiremedim.

obsesif kompulsif kişilik bozukluğu

insana kendini özel hissettiren, -herkeste oluyor mu bilmem ama- bazen kayışı koparttığınızı zannettiren, onu bırakmaya çalışıp başınızdan atmaya başlayınca insana huzur getiren bir yanı da olan hastalık. bi nevi oyun gibi bişey eğer ona ortam hazırlarsanız ve onun istediklerini yaparak anlık kurtuluşu yakalamaya çalısırsanız iyice dibe batarsınız. benim tavsiyem kafaya takmamak onun bu kötü senaryolu düşüncelerini. tabi ki bu kafaya takmamak zor bi süreçtir ama denenmesi gerekir bence. ya da hiç denemeyin ölene kadar takın kafaya tercih sizin.tabi ki doktora görünmekte fayda var her insanın psikolojisi aynı değildir, kendimden yola çıktım ama nacizane, belki başkalarında ters teper bilemiyiciğim.

lys 2012

tercihlerin başlamasına rağmen hala tercihimi nereye, hangi bölüme ve nasıl yapacağımı tam olarak kavrayamadığım erbaplardan yardım beklediğim sınavdır.

ramazan ayının en güzel yanı

en beğenmediğin yiyeceğe bile hayranlıkla bakmandır belki de.

fenerbahçe nin şampiyonlar ligi şampiyonu olması

(bkz: derken kan ter içinde uyandım)

ferrari kullananların yüzde 80 inin kel olması

o ferrari'yi almak için çalışarak, emekle dökmüştür saçları dicem ama sanırım pek inandırıcı olmayacak.

kürtleri ve ırkçıları sevmem

biraz düşünmeye olanak sağlayan cümledir efenim.

saçını sarıya boyayan esmer kız

alman üçüncü lig futbolcuları gibi boyatırsa rezillik olabilir, bi şıvaynştayger bi şutubert.

elinde milkshake bardağıyla gezen tip

sanıldığının aksine bu kişi aceleyle kalktıkları için elinde kalan milkshake'ini utana utana içerken -zaten milkshake içmenin ne havası olabilir? - bitmesinin an meselesi olduğuna sevinerek yürüyordur.

hamit altıntop

ronaldinho'nun da Türkiye'ye gelmesiyle her sene manşetlerdeki transfer kuklalarının sona ermesine olanak sağlayan topçudur.

bir çocuğa yapılabilecek en büyük kötülük

çocuğa okulda tanışma faslında babasının mesleğini sormaktır efenim. hele ki bunu yapanın öğretmen olduğunu düşününce bi kötü oluyorum.

bir insanı ne kadar para mutlu edebilir

belki susadığında, elini cebine atıp bi su edebilecek kadar para olabilir. şimdi 200'lüğü mü bozucaz?

trabzonspor un kendini dördüncü büyük sanması

sanma olayının gerçekliği vardır zira trabzonspor türkiye'nin 4 büyük takımından biridir amma ve lakin hakkını arayan bir takımın ezik konumuna sokulması hiç iç açıcı değildir.

not: beşiktaşlıyık