bugün

johnny depp'in pirates of the caribbean filminde oynadıgı karizmatik, eglenceli karakter**
kurban olunası , yoluna ölünesi , allahım sürme bir insana bu kadar mı yakışır dedirten johnny depp karakteri. o tavırlar , o konuşmalar , o haller.. *
senaryo gereği asabi ve saldırgan bir adam olması gereken, fakat johnny depp in kendinden fazlaca şeyler katarak karakteri baştan yaratması neticesinde ortaya çıkan fevkalade karakter.
O KARAKTER ZATEN VAROLAN VE JOHNY DEPP iN CANLANDIRDIĞI GiBi BiR KARAKTER OLMASI SANIRIM BEYAN SEVERLERi DÜŞÜNDÜRECEKTiR. FOX KiDS TE YAYINLANAN MAD JACK TE BU KiŞiNiN MACERALARI YAYINLANMAKTADIR. AYRICA iLK FiLMiN SONUNDA BU KARAKTERDEN ESiNLENDiKLERiNi AÇIKÇA belirtmişlerdir.
JACK SPARROW MAD JACKiN TA KENDiSiDiR. ÇOK DAHA ÖNCELERDEN ÇiZGi FiLM KARAKTERi OLARAK VÜCUT BULMUŞTUR. SANIRIM LAPACIDA ORLANDO BLOOM DUR...NANiiiKKKKK...
NOLUYOZ: AHANDA EKSi OYLANMIŞ NOLDU SiZ BiLMiYOSUNUZ DiYE ŞiŞTiNiZ DiMi? ÇiZGi FiLM SEYREDiN BiRAZ HOOPPPP
ilk karayip korsanlarını izlemeyen bi arkadaşı 2. filme götürdüğümüzde ilk gördüğünde -top mu bu? sorusuna maruz kaldığımız sevilen karakter
yuruyusu, zaman zaman cesaretsizligi, pratik zekası ve sirinligiyle beni benden alan* korsan.
akademi türkiye birincisi barış akarsu isimli arkadaşımızın özendiği karakter...
bandası ve altın dişleriyle 7 den 70 e herkesin ilgisini çekerek ekol olma yolunda hızla ilerlemiş severek izlenilen karakter** *
(bkz: hastasıyım)
(bkz: yerim)
guybrush threepwood'un filme alınmış hali gibi, süper insan.
(bkz: guybrush threepwood)
msn live messenger'da listenizdeki birisiyle karşılıklı olarak oynayıp kendisine yardım ve yataklık edebileceğiniz korsan kişisi, tavsiye olunuroynayın eğlenin, oyunda ürkütücü bir ses ve kelime oyunları var, film tadında
ömr-ü hayatımda görüp görebileceğim en yakışıklı kaptan.
erkeklerin bile hasta olduğu karakter, kızları düşünemiyorum artık...her sahnede süper herif ya, çok kıskandım anasını satiim*

(bkz: savvy)
damarlarında kan yerine alkol ve şerefsizlik akan şahane anti kahraman.
feci derecede rockçı barış'a benzetilen karakter.
tıpa tıp benzediğim karakter, hatta o kadar aynı ki kıyafetlerimiz bile benziyor, şans işte. şimdi farkettim de kolumda onunkiyle aynı dövme bile varmış, tesadüf diye buna derim.ama kızların peşimden koşmalarından, yolda önümü kesip beni öpücük yağmuruna tutmalarından çok sıkıldım.bu yüzden değiştim tamamen.ama hala süperim, müthişim, acaip taşım.hot ım ya resmen hot, cute!

(bkz: sözlük bayanlarına da selam ederim)
bana feci halde mad jack the pirate'i hatırlatan gönlümüzün korsanı lakin johnny depp bu rol için keith richards'tan esinlendiğini açıklamıştı.
Olayları umursamaz görünmesine rağmen olayları en derinden yönlendirebilen. Komik görünmesini sinsice çakallıkları lehinde kullanan Karayip Korsanlarının vazgeçilmez karakteri.
johnny depp bu karakteri yaratırken çok eleştirilmiş filmin tam bir fiyasko olacağı düşünülüyormuş. arkadaşları bile fazla abartmıyor musun gibilerinden şeyler söylemişler. johnny ise ''hiç de bile bence acaip hoş, üstelik de komik'' diye cevap vermiş. röportajında okudum.
Johnny Depp bu karakteri kafasında biçimlendirirken Keith Richards esinlenmiştir. *
zira serinin 3. filminde de Keith Richards çok kısa da olsa bi rolde almıştı.
ağız kokusuyla adam deviren bişey bu. * karakteri ne olursa olsun insana kendini sevdiriyor.
dünyanın korsanlara sempati duymasını sağlayan adam. romla fazla haşır neşir olmaktan yürürken sallanan, zoru görünce 180 derece bi eksen çizebilen ama sonradan intikamını alan kahramanımsı kişilik.
(bkz: idolum)
kaptan der ki; herkesin kendi hatalarından sorumlu tutulduğu bir an gelir mutlaka.