bugün

severek içilendir. denizli'de çipa cafe 10 numara yapıyor. vanilyalısı da ayrı güzeldir.
dışarıda içtiğinizin tozu metro markette 1 kiloluk ambalajı 5 tl ye satılan içecek.
müptelası olunan kahve çeşidi.
tadı harikadır. kahvaltı sonrası öğle yemeği veya akşam yemeği sonrası farketmez. her türlü saat ve zaman diliminde gider.
tadı neskafe gibi ağır olmadığı için üst üste birkaç bardak kolaylıkla içilebilir.
büyüleyici bir şey. içmeyen denesin. içen bir bardak daha fazla içsin.
çok güzel yaptığım içecek. bir diğeri için white russian.
Köpükleri mutlu eden kahvedir.
masaya oturup, hat ve kaligrafi yazısı yazarken inceden enstrümental açıp, yudumlamasını sevdiğim kahve çeşidi.
kafelerde servis edileni değil de, evde handmade yapılanı makbuldür.

kardeşim benim, çok severim kendisini.
bi çay kap gel yanıma otur kafamı bozma dedim.
ben neskafelerin yanına gidiyorum dedi.
iyi git Allah belanı vermesin dedim.
italyanların dünya medeniyetine kazandırdığı bir kahve türü. yalnız entryleri okurken gözüme bişey takıldı. abi ''hand made'' nedir ya. el yapımı demek çok mu zor. milliyetçilikten falan değilde bir dilin orjinalliğini daha ne kadar sikebilirim acaba diye pusuda bekliyosunuz sanki ben ona şaşırıyorum.
suzuki nin bir minicar modeli. uzunluğu bir insandan biraz fazla , küçük ve hızlı drift için uygun bir araç.

görsel

http://www.reocities.com/...ty/Garage/4778/mycapp.jpg
içimi yumuşak italyan kahvesi.
adını din adamlarının kahverengi kıyafetlerinden almıştır.

italyan Achilles Gaggia espresso makinasını geliştirerek yeni bir içecek yaptıkdan sonra rengi capuchin order keşişlerinin cübbelerinin rengine benzemesinden dolayı capuccino ismi verilir.
1. Cappuccino: Aziz Francesco tarikatının bağımsız bir koluna üye keşişlere verilen ad (çoğul durumda cappuccini)
excerpt
2. Bilinen bir şeyi söylemeye gerek var mı, farklı şeyler öğnen!
(bkz: kapuçino)
Köpüğünü geçip kahveye varana kadar soğuyor
Sevmem.
görsel
noldu kankut, yine normal insan gibi yazmaya başlamışsın?
Bildiğim ilk kahve türüdür. italyan yapımı bir kahve. Sıcak süt ve Espresso'dan yapılır. Kahvenin isim babası papaz Marco D'Aviano. Marco, 1683 yılında, 2. Viyana kuşatması sırasında Merzifonlu Kara Mustafa Paşa komutasında olan Osmanlı ordusuna karşı Katolik ve Protestanlar arasında birlik oluşturmuştur. Bu yüzden, Viyana'da kuşatmanın kalkmasında büyük rol oynayan kişi olarak tanımlanıyor. Osmanlı, Viyana kuşatmasını sona erdirdiği sırada, geride çuvallar dolusu kahve bırakmışlar. Hristiyanlar da kahvenin tadını çok acı bulmuş, bu yüzden bal ve sütle tatlandırmışlar.

Bunun sonucu ortaya yeni bir içecek çıkmış ve bu içeceğe de papaz Marco'nun bağlı olduğu "Capuchin" mezhebinden esinlenerek Capuccino adını vermişler. Marco, 2003 yılında "ermiş" ilan edilmiştir.
hazırı satılanı değil, cafe de servis edileni makbuldür.
en sevdiğim hazır kahve çeşidi.
görsel
görsel