bugün

Trt çocukta yayınlalan çizgi film.
Insani aglatır
fazla söze gerek yok.
şu fani dünyada beni ağlatan tek filmdir. filmden öte bir şeydir.
bisiklet hırsızları / canım kardeşim.

bisiklet hırsızlarıni izleyenler iyi bilicektir ki bir babanın ailesini hayatta tutma mücadelesi gündelik hayatta pek de umursamadigimiz ve tamamen eğlence aracı olarak gördüğümüz basit bir bisiklet üzerinden anlatılmaktaydı. canım kardeşim ise yerli sinemamizin işlediği en büyük ve en etkili konulardan birisi olan dönemsel problemlere ışık tutan ve küçük bir çocuk çevresinde ülkenin ve ülke insanının hayatta kalma mücadelesini anlatan bir baş yapıt.kan kanseri olan kardeşini hayatta tutabilmek için çabalayan abisi ve arkadaşının hikayesi gerçekçi ve yalın olarak anlatılmış. zannediyordum ki bu iki filmde ütopik veya distopik hayatta kalma mücadelesi filmlerden daha gerçek daha etkili ve daha bizden. izleyin efendim * *
Tarık akan'a dramın çok daha fazla yakıştığını gösteren film.
Ağla sanat eseri...

Başrolün gitti...
türk sinemasının unutulmaz başyapıtlarından biri.
görsel
izledikten sonra en az 3-4 gün toparlayamazsın, hele tarık akan'ın vefatı taze iken kesinlikle tavsiye etmiyorum.
komünist temalı film.
Bu dünyada yerini hiç kimsenin dolduramayacağı varlık, Canım kardeşim.
(img:#1187291) eşi benzeri olmayandır.
Şüphesiz türk sinema tarihinin en iyi dram filmidir. Bu filmi izleyipte göz yaşı akitmayan birisinin oldugunu zannetmiyorum.
gösterime girdiği zaman pek izlenmese de sonradan türk sinemasının kült filmlerinden biri olmuştur.
http://www.youtube.com/watch?v=QEDlMLMiziA
son sahnesinde ağlamıştım.
Bundan daha acıklısı yapılamaz.
galip bey karakterinin idolüm olduğu çizgi dizidir.
baş rollerinde tarık akan,halit akçatepe ve kahraman kralın oynadığı türk drama filmi. filmin konusu ve oyunculukların yanı sıra cahit oben in film müzikleri de bu filmi türk sinemasının en iyileri arasına sokmaktadır.
https://m.youtube.com/watch?v=Y231x2bhWkE
insana ne var amk dedirtir.
bu akşam açıp izleyip ağlamak farz oldu.
çocukluğum gitti be bir bir.
türk sinemasının klasikleri arasına giren bir başyapıt. halit akçatepe'nin tarık akan'ın can dostu olarak yer aldığı filmdir. syagılarımla.
Şimdi starda. Gerci yarısını kaçırmışım ama cok sevimliler.
komünist film.
sevgiyi ve hüzünü en iyi anlatan efsane türk filmi. daha iyisi gelmez artık derler ya öyle bir film işte.