bugün

sinyor lakaplı eski fenerbahçeli futbolcu
futbol@cnnturk adlı programda yorumculuk yapan eski fenerbahçeli futbolcu. spora fenerbahçe'de basketbol ile başlamıştır.daha sonra futbolda karar kılmıştır.1961 yılında fiorentina'ya transfer olmuş,daha sonra venezia,lazio takımlarına transfer olmuştur.1967 yılında fenerbahçe'ye dönmüştür. fenerbahçe'de 326 maçta 126 gol atmış ve kariyerinde bir de golde yemiştir.* evet yanlış okumadınız basketbol ,futbol ,forvet derken tükiye-romanya milli maçında turgay'ın oyundan atılması ile kaleye geçmiş ve gol yemiştir.1970 yılında yapacak başka bir şey kalmayınca futbolu bırakmıştır.
ipek çorap giyip,kolye takan,italya deneyimine dayanarak bacak bacak üstüne atıp ona buna ukalalık yapan,kibirli tavrı yüzünden sinyor lakabı alan,lutfen yorum yapıyormuş gibi bir eda ile televizyonlarda boy gösteren,kendisine canoş demekten büyük bir zevk aldığım sinir bozucu futbol yorumcusudur.
Türk milli takımı formasını hem basketbol hem de futbol dallarında giyen ilk ve tek sporcu.
an itibariyle kanaltürk'te bi boktan anlamayan daum diyerek bizleri koparmış olan şahsiyettir.
(bkz: can bartu nun gafı)
"neydi o çocuğun adı?" cümlesiyle başlayan futbol geyiklerinin baş mimarı...
floransa şehrinde; 50 yaş üstü insanların hala ismini hatırladıkları rivayet edilen, türk futbolunun efsane isimlerinden biri.
metin oktay'ın jübilesinde, bir süreliğine metin oktay fenerbahçe forması giyerken galatasaray forması giyen eski futbolcu yeni yorumcu.
Aynı gün içinde Galatasaray'a basketbolda 28 sayı, futbolda 1 gol atarak tarihe geçmiştir.
avrupa kupalarında final oynayan ilk türk futbolcusudur.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.