bugün

türkiye de çok kullanılan camiler özellikle cuma namazı vakitlerinde saygısız insanlarla dolar. kirli çorap giyenlerden, yer bulmak için namaz kılan insanın üstünden atlayanlara, aceleyle namaz kılıp hocadan önce hareketlenip senkronizasyonu bozanlara bi sürü saygısız inanan ben gibi haftadan haftaya camiye gidip namaz kılmaya çalışan itinalı kişiler için büyük sorun teşkil eder. biraz daha özen herkesin iyiliğine...
(bkz: camii)
ortak kalbimiz: camiler

http://www.genchacilar.or...geID=HaberDetay&id=51
esma-ül hüsnadandır.

(bkz: el cami)
anadoludaki örnekleri birbirinin fotokopisi gibi. zevksiz bir mimarinin parıldamaktan öteye geçemeyen bir kubbe ile taçlandırılmış, çirkin halılarla bezenmiş binlerce örneği. estetikten uzak, biz yaptık oldu dercesine inşa edilen dini binalar. bana hep ayak kokusunu ve diz üstünde beklemeye çalışırken uyuşan dizleri çağrıştırır.
müslümanların ibadet yeridir. dört meleğin isminden oluşur. tanrının evidir. insanların ortak mekanıdır. temiz üst baş ile gitmeye özen gösterilmelidir. uzun saçlı siyah giyimli bir rocker ya da tiki bir apaçi veya kıllı beyaz çoraplı pala abi gittiğinde cins cins bakılmamalıdır.
"cem" sözünden gelen bir kelimedir arapça kökü ve topluluk manasına gelir.

bir hadis-i şerif'te şöyle buyuruluyor;

Hoş söz sadakadır. Ve camiye giderken atılan her adım da bir sadakadır. (Ebû Hüreyre (r. a.)
ülkemizde genellikle cuma ve bayramlarda kullanılan ibadethanedir.
sabah, öğle, ikindi, akşam ve yatsı baz alınarak yeterli mi? değil mi? tartışması yapılması gerekir.
bazen bodrum kadı "düğün salonu" olabiliyor.
bizzat gördüm, midem bulandı.
müslüman olanların ibadet yeridir. ibadet yeri dediğin içine girince insana bir huzur verir. ben de müslüman olmama rağmen camiye girince huzurum kaçıyor çünkü içerisi kürt dolu ve vaiz dedemiz hep saçma sapan konuşuyor. ben müslüman değil miyim diye şüpheye düşüyorum.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.