bugün

ben de eskisinden az açıyorum ama sebep yaş ilerlemesi değil, fm'nin senelerdir devam eden saçmalıklara bir türlü çözüm getirememesi ve getirme niyetinde de olmaması. yaş 29 bu arada.
Sizin çulsuz bir şopar olmanızdan kaynaklanan hede.

Orada Allah muhammed gibi call of duty wwii, battlefield 1, Battlefield v, fifa 20, batman Arkham knight gibi oyunlar dururken bunları kaldıracak bir pc'ye sahip olmamanın sonucu...
Knight online hayat offline.
doğru değildir. büyüdükçe maddi olarak güçlendiğiniz ve dert tasa kalmayacağı için günde 5-6 saat oynayabilecek boş zamana sahip bir hayatınız olabilirse çok daha fazla zevk almaya başlarsınız. tabii sizin için oyun denilen şey knight online ya da league of legends gibi varoş ara mahalle net kafelerinde oynanan oyunlarsa siz zaten bu hayattan hiç zevk almamışsınız demektir.
Zevk alamamak değil de hayatta bazı şeylere ulaşamama, ne kadar uğraşsak da mutlu olamama olayı var. Buna bağlı olarak da canımız sıkılınca hiçbir şey yapasımız gelmiyor. Hayattaki her şeyimiz yolunda gitse boş zamanımızda hava da kötüyse evde oturup oyun oynamaktan başka ne yapılabilir?
orta yaşlı biri olarak şu an kardeşimin(kardeşim dediğim adam da 29 yaşında bu arada) monster tulpar t7 si ile sabahtan beri cayır cayır resident evil oynuyorum gayet de zevkli... biz zamanında bunu pentium 166 mmx de çalıştırmak için neler yapardık...
şöyle düzeltilebilir: büyüdükçe çocukça bilgisayar oyunlarından zevk almamak. efendim bir red dead redemption olsun, bir uncharted olsun bunlar her yaşın oyunlarıdır her daim keyifle oynanır.
not: bu arada bazı sözlük yazarları büyümek deyince 30 yaş gibi bir sınır koymuşlar kafalarından, o öyle olmuyor pek yaş +40 onu da belirteyim.
Bomberman oyununu 17 yasimdan beri sıkılmadan oynuyorum.
benimde olduğum durumdur doğru tespittir çoğu kişi için.
Nasıl ki yaşlılar telefon kullanmayı bile beceremiyorsa biz de yeni şeyler öğrenmeyi bi yaştan sonra beceremiyoruz. Buna yeni bir oyun öğrenmek de dahil.
eskisi kadar ilgi duymamaktan kaynaklanır.
herkes için geçerli olmayan durum. bugün bilgisayar oyunu oynarken 10 yıl önceki bilgisayar oyunu oynayan benden çok daha fazla zevk aldığımı söyleyebilirim. fark ediyorum ki 10 yıl önce sadece tuşlara basıyormuşum. ama oynanılan oyunlarda bir hikaye, bir arka plan varmış. sırf zaman geçirmek için değil, oyunun geçtiği evren özümsenerek oynanmalı.
Bir saatten sonra am sikmek bile tat vermiyor aq sen neyden bahsedirsin.
yalan aq 10 yıl önce de aynı zevkle oynardım şimdi de. hatta şimdi yaş olgunlaştıkça senaryolara diyaloglara arka planlara hakim oldukça daha bile zevk alıyorum.
hikayeli oyunlar var onlar yine de dikkat çekici.
20 yaşımdan sonra oynamadım.

Ben call of duty 2 den sonra bıraktım o işleri millet hala harala gürele oynuyor çok komik.
Küçükken zevk almak için oynanan oyunlar büyüyünce bitirmek için oynanıyor, ondan olabilir. Hırs her şeyi öldürür.
Bu konuda genelleme yapmak yanlış bence. Otuzumdan sonra başladım bu merete. Adeta bir girdap gibi çekiyor beni içine. Çoluğu çocuğu kocayı uyutup sabahlara kadar PC başında oyun oynuyorum. Bazen kocisle sabahliyoruz. Bizim çocukluk ve gençlik dönemi malum sokaklarda geçti. Ee okuldu işti derken fırsat çok olmadı. Herşey rayına oturunca başladık. Steam sağolsun güzel indirim yapıyor. Bizde oynuyoruz.
bisküvi , çikolatagibi market ürünlerinin lezzetsiz gelmesi gibidir.
halen fm oynarken kendimi kaybediyorum. son dakika golünden sonra bilgisayar kırmışlığım var. 31 yaşındayım.
uzandığım yerden telefonla oynamak daha cazip geliyor şimdi.
evriliyoruz.
oyunlarda sanatçının yapmak istediğini anlamaya çalışıyorum. öyle daha iyi oluyor.
Benimde içinde bulunduğum olay. Eskiden ne kadar çok vakit geçirirdim şimdi tık yok. Sadece bir tanesi zevk veriyor o da Euro truck simülatör 2. Arabesk müzikle iyi gidiyor.
Steam hesabına 3 yıldır giriş yapmayan biri olarak yaşadığım durumdur efendim. Oyun oynamak yerine Pqueen ve birkaç kişinin oyun videolarını izliyorum arada.
maalesef bu durumu ben de yaşıyorum. eski zamanlarda oynadığım en ufak oyunun bile verdiği o muhteşem duyguyu şimdi 200-300 liralık oyunlar vermiyor.