reel olsun sanal olsun, her türlü imkan ve iletişim aygıtının olmasına rağmen halâ yapayalnız bir erkek olmak çok dikkat çekicidir.

fakirleri tenzih etmek gerek.

(bkz: böyle zamanda yalnız bir kadın olmak)
tam entry'i okuyordum keyifli şekilde, tenzih edildim.
düşman götüne.

sizin adınıza konuşuyorum ben karısız yapamam.
ülkenin %49 u kadın, % 51 i erkek olmasına rağmen, nasıl olur da bir erkek yalnız kalabilir.

"herkese var da sana mı yok!" demezler mi?
arkadaş üstü kapalı true ya ibne diyor. ben yazdıklarından bunu çıkardım.
benim durumumdur. aslında kız arkadaşım var ama yalnız bir erkeğim. arkadaşlarım da var ama.
tam aksine böyle zamanda yalnız olmak çok tabi. Samson saçından güç alıyorsa biz de elimizden düşürmediğimiz cep telefonumuzdan güç alıyoruz.
benimdir,hiç uğraşasım yok.iş aile vs hayat yeri kadar enerjimi alıyor kimseyede yürüyecek enerjim yok.kısmet be sözlük.
yalnızlık bir tercih meselesidir.
insan doğasında yalnızlık yoktur.

- ama ben yalnızım...

sen de adam ol yanı, saksıyı çalıştır. çapsızlığın yetersizliğin yanlış tercihlerin ile sap gibi ortada kalıp ağlayacağına kendini geliştir.
ister depremde evin başına yıkılsın, ister sevgilin terk etsin, isterse sana bir arkadaş eş olmasın-bulmama durumu olsun, en büyük kazığı yemiş olsan da asıl sorun sensin.

böyle başa böyle tarak.
yorucu ilişkilerden yıpranmak yerine yalnızlık daha makuldür.
bunca hayat zorluğunda bir de insan ilişkilerinde oyunlara bulaşmak zaman ve efor kaybı.
erkeğin beceriksizliği ve kadınların müşkülpesentliğidir.
Şu zamandaki sisli e puslu ortamdan dolayı kimsenin kimseye güvenmemesinden kaynaklı bir durumdur. Haklıdır.
herkesin sevgilsii var amk harbi ya.
solucanlar bile kör ve sağır olmasına rağmen, birbirleriyle karanlık toprak altında görüşebiliyorken, nasıl yalnız yaşar bir erkek. inanılmaz bir durum.
ağlıcam lan. kimin tavuğuna kış dedikte bu haldeyiz. benim sevmeye ihityacım var.
dezavantajı kadar avantajı da olan durumdur. hem ekonomik durumlar malum hem insanların ruh halleri pek iyi değil. herkeste aşırı bir gerginlik var sokaklarda gezinirken gördüğüm her 3 çiftten 2 tanesi kavga ediyor. bazen 3-5 dakika boyunca şahit oluyorum kavga sebepleri o kadar b.ktan ( normalde umurunda olmayacak şeyleri devlet meselesi haline getiriyorlar ) mevzular ki lan diyorum belki bende bu halde olacaktım şimdi. şimdi kafam rahat en azından en büyük derdim akşama ne yiyeyim nereye gideyim derdi.
mesai bitiyor işten bir hışımla çıkıyorsun evde bekleyen de yok nereye heyecanlanıyorsam hiç bilmiyorum.
hemen eve geliyorum bok var sanki.
Ve siz hala çift olarak gördüğünüz herkesin yalnız olmadığını mı zannediyorsunuz?

Hayat artık iki kişilik yalnızlıklardan ibaret.
Odunu yemekle sonuçlanabilir.
En doğrusudur. Her gün cafeye gidip fahiş fiyatlarla hesap ödemezsiniz en azından.
doğru davranan erkektir. herkes kafayı yemiş...
Upss bobss u klonlamak gerekir gibi...

Zor yanlızlık.

Gerçe eşsiz biri o.
Mecazı anlamda tabiki.
karşısına helal süt emmiş bir kız çıkarsa yeniden küllerinden doğabilir.

bu zamanda sıfırdan başlamak kolay mı değil. götündeki kıla varana kadar ağartır. dünya zaten çilehane fazla hayale kapılmamalı.

özetle 60-70 yıllık misafirsin 20 yılı çocukluk ergenlik de 20 yılı yaşlılık de kılçıksız 30 senen var. hayrını gör.
valla en doğrusunu yapmaktadır. şu hayatta aşk meeşk adı altında artık tillahı gelse para ve zaman harcamam. 2 tane evladım var zaten, hayatım onlara endeksli.

angil dingil konuşan arkadaşlara da sağ elleriyle başarılar dilerim. olmadı sol elde olur.
pek de çaba gerektirmiyor. yalnız ölmeyi planlıyorum. ölecek kadar zayıf olduğum bir anı başkaları görsün istemem.