bugün

bize her yer burdurdur .
burdur amı götü boldur, burdur durdur vurdur gibi sözlere konu olan il. ceviz ezmesi meşhurdur ancak tadı iğrençtir. burdur şiş diye bir de kebabı mevcuttur. güzel yapan bir yer bulursanız fena değildir.

meyhaneleri genelde şehrin çevresindedir. merkezde içebileceğiniz güzel bir yer yoktur. son çarem birahanesi oldukça güzeldir.
en meşhur ilçesi bucak'tır. pislik insanların önde gittiği bir yerdir. kız arkadaşınızla yürürken tip tip bakan tipler bol miktarda vardır. burası bucak kızlar kucak kucak gibi bir de sözü vardır.

hem burada olsun hem burdur merkezde olsun öğrenci sikmeye bayılan bir esnafı vardır. daha detaylı bilgiler için bizzat gidip görün. * *

edit: rötüş isteği.
şehit olaylarının ardından hdp binasını basıp türk bayraklarının asıldığı, tabelalarının sökülüp şehir meydanında yakıldığı memleketim.
yaptılarsa ne olmuş diyenler elbette olacaktır. en azından bu olaylara tepkisini gösteren, ses çıkaran birilerinin olduğunu bilmek bile yeterli.
Ana caddesi düz bir caddedir. pek tatlı esnaflara sahiptir. güzel bir iklimi vardır. ama unutulmuş bir şehirdir Burdur...
ilçe yapılıp afyon'a baglansin. Sonra afyon'u da ilçe yapıp yozgat'a bağlasınlar.
tank ateşleme yapmadı diye tanka dağın ebesinde ceza verilen ve orda çürümeye bırakılan mal şehir.
dominos'un şubesinin olmadığı fakat açılması gereken şehirdir.

şimdi burdur'da burger king'in şube açtığı ve akabinde battığı bir efsane değil gerçektir. burdur'un insanı hamburger tarzı şeylere alışkın olmadığı için varlığını sürdürememiştir. pizza sevenlerin hatrı sayılır sayıda olduğu bu şehirde pasaport pizza'dan başka bir pizzacı yoktur. fakat pizza severler de bu şubenin yaptığı lezzetsiz pizzalardan şikayetçidir.
Ya nefret ediyorum burdurdan. Ülkenin en gereksiz insanlarının ve en gereksiz olan şehri. Üniversite açmışlar bi de ne kadar gereksiz insanlar varsa toplamışlar. inşallah yok olur.
burdur isminin çok acıklı bir hika- ya neyse sikicem yarın devam ederim.alfabetik sırayla tüm şehirlerin ismi nereden gelmiş yazdım,bi nick altı bile yapmadınız,hi bile demediniz piçler.

edit:
kaldığım yerden devam ediyorum bu gece.

burdur isminin çok acıklı bir hikayesi vardır.

zamanında bugün burdur olarak bildiğimiz yerde(gerçi burdur nerede bilmiyorum ama çaktırma) temel ile fadime isimli iki genç aşık yaşarmış. bu gençler birbirlerine delicesine aşıklarmış fakat fadime'nin ailesi bu ilişkiye karşıymış. sebebi ise temel'in fakir olmasıymış. temel askere gittiğinde,bunu fırsat bilen "fadime'nin ailesi" fadime'yi köyün aşiret lideriyle evlendirmişler.temel için ise artık çok geçmiş. haydi burdur burdurabilirsen denilesi sorunsalmış. askerden dönen temel bu gerçeği öğrenince kahrolmuş. köyün meydanında kendini intihar etmiş, biliyorum evet. bunu duyan fadime daha da bi kahrolmuş ve o da gidip meydanda kendini asmış. çünkü o zamanlar instagram falan yokmuş.

köy halkı ise bu acıklı olay kendilerine ders olsun diye oraya instagram adını vermişler.

o da zaman içerisinde değişip sonunda byrdur haline gelmiş.
Askerliği rahat olur. Ağabeyimden biliyorum.
Gidiyon Burdur'a vurdura vurdura sözündeki ilimiz.
nerede olduğu tartışılacak ildir.
burdur nerde ya ahah burdur ne ayağı yapanların demek ki antalyadan da haberi yok. antalyayla dib dibe çünkü.

antalyadan da haberi yoksa da demek ki kendisi de doğuda felan bozkırın ortasında kaybolmuş bi tip.

çakma istanbullular sizi.
acemi birliğim burdur da olmasa muhtemelen bende bilmezdim nerede olduğunu... şimdi de unutmak istiyorum gerçi ama o farklı bir konu..
göller ve mermer diyarı.
Dogu sanilan ama aslinda Antalya'nin kuzeybatisinda olan sehirdir. Gölü kurtarmak adina onlarca calisma yapilsada pek sonuc alinamamistir. Neyseki bu yil sehir cidden guzellesmistir. Universite oldugu icin kafeler artmistir bi haftasonu kafeler caddesine giderseniz oturcak yer bulamazsiniz. Burdur sisi meshurdur ve ama heryerde yenmez. Şişi sanayide yiceksiniz. Kekolari coktur. Veterinerlik acayip gelismistir. Ayrica lise egitimide iyidir ee haliyle gezcek yer olmayinca millet ders calisiyo. Mermer ticareti gelistigi icin cinlilerin akin ettigi sehirdir ve ayrica caddede yuruken hem cinli hemde somalili gorme ihtimaliniz yuksektir.
bahsedilen bucak yobazlıkta çığır açmış bir ilçedir. 40 bine yakın nüfusu var çoluk çocuk hepsi bir anda ölse üzülürsem şerefsizim.
+bur mudur?
-burdur.
Şehir muamelesi göremeyen bakir mi bakir ilçedir. Her nasılsa il olmuştur.
Yeni valisi eski kütahya valisi şerif yılmaz'dır.
her yönüyle boktan şehir. bi gölü var onun da tabiri caizse içine sıçmışlar.
Terminalinde bile insan olmayan şehir , korku filmi gibi , abi hiç mi geleniniz gideniniz olmuyor bu ne sakinlik , oha.
Isparta ve denizlinin genişleme paketi durumunda olan şehircik.
bi kadına vurulduğum o karanlık çağlarda öğrendiğim ilçe kılıklı ilimiz.
tanıdığım biri yaşıyormuş.
olm bir insan neden burdur'da yaşar?