bugün

sırtında büzük taşıyan pokemon.
kaplumbağa ile kurbağa arası bir pokemondur.kendi isteğiyle ısrarcı ash e teslim olmuştur.sarmaşık dalları birde dikenli yaprakları vardır,sakınılması gereken bir pokemondur.
sesinde bir distortion tonu varmış gibi haykırır elaleme..
yeşil yeşildir..
(bkz: bulbasaur cicek acmis)
(bkz: yaz mi gelecek)
ismi basur a benzeyen çizgi karakter.
toplu ayinle bir üst seviyeye dönüşen pokemon. binlerce bulbasaur "balbaa balbaa balbaazaar" diye şarkılar söyleyerek kendilerinden 10 kat büyük hayvani boyutlardaki aynı türden bir pokemon etrafına dizilirler ve bir süre sonra sırtlarındaki o çiçek gibi şey evrim geçirir ve büyür.
bu sayede yeni özellikler kazanmış olurlar.
(bkz: balbassar)
jilet yapraklar ve sarmaşık kırbacı gibi saldırıları bulunan yeşil ile çok içli dışlı bir pokemon.
eğer evrim geçirirse ivessaur olur
azeri versiyonunun şöyle olması muhtemeldir;

-seni seçirem ay balbam!
pokedex teki 1 no lu pokemon. çimen/zehir sınıfındandır. gelişmiş seviyeleri için:

(bkz: ivysaur)
(bkz: venusaur)
sarmasık saldırısı, jilet yaprak saldırısı gibi saldırı türleri vardır.. bitki pokemno mu, hayvan pokemonu mu belirsiz pokemondur.. ash götünü bu pokemona borcludur, uzun sarmasık kollarıyla ash hayatını kurtarmıstır.. 'balbaa balbaa balbaazaar' diye türküsüde vardır..

http://distractible.org/w...ads/2007/11/bulbasaur.gif
en kaliteli pokemondur. her bölümünde "allah'ım n'olur ash balbazar'ı kullansın" diye dua ederdim.
sanirim jilet yapragi diye bi saldiri teknigi olan pokemon.
bitki mi yoksa hayvan pokemonu mu olduğuna karar verilememiş pokemon..sırtında taşıdığı lale benzerimsi bitki ile gün ışığı saldırısı yapabilir..ayrıca kırbaç ve jilet yaprak saldırıları etkilidir..

boğazdan gelen acayip sesiyle çok şirin bir pokemondur..
vampir dişleri olan pokemon.
özellikle wrap saldırısını sevdiğim pokemon.
en delikanlı pokemondur.
(bkz: delikanlılığın kitabını yazan pokemon)
her seferinde roket takımını bozguna uğratan pokemonlardan biridir.
aslında bu bulbasaur (balbazar lan işte) bir klinikte bekçilik yapmaktaydı ash salağı hemen pikaçusunu yollayıp bunu avlamaya çalıştı ama üçün birini aldı daha sonra kendi isteğiyle ash e katıldı.
kim ne derse desin en karizma pokemon. bitki şeysinden.
arkasında soğan olan pokemondu sanırsam.
jilet yaprağı saldırısı gibisinden bir saldırısı vardı sanırsam bu yaratığın. çok delici bir saldırıydı hatırlıyorum. (bkz: ekmeğin içinden jilet çıkması)
istanbul'da bulunan bir barınakta türlü türlü işkencelere maruz kalan pokemon.
ash gidipte pikaçu'ya yüz veriyorya gıcık oluyorum hacı. taş gibi bulbasaur varken ne diye ona önem verirsin. hem tipide daha güzel. kapıştıkları izlemiştim bir kere, resmen taşak geçti pikaçu'yla.
tepesinde bir venüs yumrusu taşıyan dinozor pokemon. bu yumru iki aşamada açılacak bulbasaur da önce ıvysaur'a, sonra da venusaur'a dönüşecektir.

çimen/zehir türünde bir pokemondur. evrimi boyunca çimen özelliğini kademeli olarak yitirir ve zehir pokemonuna dönüşür. uyutucu, kesici, vurucu, zehirleyici saldırıları vardır, bunlardan uyutucu ve zehirleyici olanları konusunda uzmanlaştıkça evrilir.