bugün

60 TL'lik fiyatına değmediğini düşündüğüm ekran koruyucu.

Şimdiye kadar hep ucuz telefonlar ve tabletler kullandığım için genelde ekran koruyucu olarak en ucuz ürünleri tercih ederdim ama yaklaşık 1 ay önce bir adet galaxy s6 edindiğimde işler değişti. 2500 liralık cihaz alıp kilifsiz koruyucusuz kullanmak bayağı riskli bir hareket en nihayetinde.

Akabinde kılıf olarak spigen tough armor, ekran koruyucu olarak da pek methedilen bufflardan almaya karar verdim.

Konu dışına çıkacağım ancak merak edenler için spigen tough armordan ziyadesiyle memnunum. 90 kusur tl etmeyebilir ancak telefonu gayet iyi koruyor, ve tutuş hakimiyetini önemli ölçüde artırıyor. Tek dezavantajı ağır ve kalın bir kılıf olması.

Gelelim konumuza; bu buff ekran zimbirtisini webtekno daki taadan gördüm. Atın ölümü arpadan olsun diyerekten Eskişehir golddan satın aldım.

Telefonu koruyor mu korumuyor mu bilemeyeceğim sonuçta her gün telefonumu falcatayla çizip duvara calmiyorum. Ancak kozmetik olarak çok berbat bir şey olduğunu söyleyebilirim. Bırak anahtarla, bozuk parayla aynı cepte taşımayı telefonu kullanmadan önce ellerimin kirinden, terinden ekran kirlenmesin diye mümkün olduğunca ellerini yıkamadan telefona dokunmayacak kadar obsesif biriyim. Ama gelgelelim bu buff efendi daha alalı bir ay olmadan ekranın çeşitli yerlerinde ciddi çizikler oluştu. Ayrıca ekran koruyucunun yapistigi yerde kir birikmesi, yapiskanindan ötürü ayritlarinda iz çıkması gibi ciddi kozmetik problemler de cabası. (Yanlış anlaşılma olmasın ekran cizilmiyor sadece ekran koruyucu ciziliyor)

E be arkadaş ben 60 tl verip ustune bir de kaymak gibi ekranı bok çizik içinde görmek zorunda mıyım? Resmen sahtekarlık başka bir şey degil. Geçen gun tepem attı ve gidip turkcell bayisinden 9h marka bir tempered glass taktirdim. Hissiyat olarak kesinlikle parmak ekrana yapışmıyor yağ gibi gerçekten. Bufftan gözle görünür bir eksiği de yok ayrıca. Varsın matkap darbelerine ve falcata kesiklerine karşı telefonu korumasın. Afedersiniz de bu saatten sonra çok da sikimde.

Sahtedir o ürün diyen arkadaşlar icin söylüyorum hayır sahte değil golddan satın aldım ve seri numarasını kontrol ettim.

iphone veya samsung fanboyu değilim ancak samsungun bildiğim kadarıyla ekranı ve kasası yapılan testlere göre gayet dirençli. Bu konularda ekstra bir obsesyonunuz yoksa buffa kesinlikle gerek yok diyorum kısacası.

Spigen kılıf konusunda da şunu söyleyebilirim. 90 tl fiyatının büyük bölümünün kar payı olduğunu biliyorum ama en azından kozmetik veya işlevsel bir sıkıntısı yok. izmir Kıbrıs sehitlerinde bir telefoncuda aynı kilifin cakmasinin 25 tl ye satıldığını gördüm. Metalurji mühendisi degilim ama orijinaline birebir benzediğini söyleyebilirim. Pahalı diyenler iyi bir araştırmayla bu alternatifleri de tercih edebilir.
piyasada kırılmaz diye 20 tl ye satılan ekran koruyucularından farkı olmayan marka. güzel bir ambalajla 60-70 liradan iteliyorlar. güvenmeyin.
Alınır mı bilmiyorum kararsız kaldım. Bilgisi olanlar aydınlatsınlar. Veya başka marka da olabilir. Çizilmesin ve parmak izi kalmasın istiyorum. Ayrıca telefon lg v10. Üstte minik bi ekran var orayı da kapsıyor mu acaba buff ekran koruyucu.

Tanım : ekran koruyucudur.