bugün

yakındaki bir şeyi göstermek için kullanılan işaret sıfatı.
boğaziçi üniversitesi'nin kısaltması. diğeri de boun şeklindedir.
başkent üniversitesinin resmi kısaltması. internette de öyledir.
erkek tarafından aşağıdaki bir yer gösterildiğinde, lafın devamının dinlenmemesi gerekmektedir.*
bir işaret zamiridir. nesneleri gösterirken veya işaret ederken kullanılır. insanlara hitap ederken kullanılması iticiliğe sebep olur.
(bkz: bu mudur)
(bkz: budur)
Burma'nın adının Myanmar * olarak değişmeden önce kullandığı internet ülke kodu.
(bkz: gidiyorum bu)
boston university kısaltması
back-up kısaltması
bilkent üniversitesinin de kısaltması
belirtili nesneleri olduğu kadar, belirtisiz nesneleri de işaret edebilen zamir.

düzeltme: düzelttim.
en sevdiğim işaret sıfatıdır
ama başkaları sevmiyor
benim ismim var diyor.
ingilizce'de korkutma efekti ve ünlemi olarak kullanılır. The Jungle book'da sarı kaplan shere khan'ın, diğer orman hayvancıklarını "bu!" diyerek korkutması sinir bozucu güzellikteydi.
bir yeri işaret ederken genellikle işaret parmağı kullanılarak söylenen kelime.
çince de hayır anlamına gelen kelime.

(bkz: boş boş bilgiler)
başlığı ve başlığın anlattığı olguyu/kişiyi/ durumu işaret etmek için kullandığımız zamir. hastasıyım ben mesela. her durum ve şartta tutkuylan bağlıyım kendisine. boşanıp da gelse kabulümdür kız gibi, o derece yani.

rengi sarı gibi gelir bana her nedense. neyse... garip mevzular bunlar.
kişilere hitaben kullanıldığında hoş olmayan kelimedir.
buse isminin ilk hecesidir.
business unitin kısaltılmışı.
6-20 ay arası yeni dünyalı, ağlak yaratıkların su istemede kullandıkları kelimecik.
(bkz: o mu)
Mustafa sandalin o ses turkiyede olumlu bir sey olunca kullandigi sinir bozucu tepki.
bir işaret sıfatıdır. Bir insanın nir başka insanı kastederek " bu " diye hitap etmesi dünyanın en saçma eylemidir. Bana bu diye hitap eden olursa" bu derken? Sensin bu, bu diye neyi işaret ediyorsun sen?" diye soruyorum. Apışıp kalıyor bazısı, bazısı da yüzsüzlüge veriyor " ne var canım bunda? Hemen alınma " diyorlar. Hata yine sende oluyor o an amaaa ikinci kez bunu yapmaya cesaret edemiyor.
koku anlamında olan kelime.
(bkz: hoşbu)
1- isaret sıfatı olarak kullanılır. örn: bu beygiri kim dehledi?
2- işaret zamiri olarak kullanılır. örn: bunu kim dehledi?

3- sevmediğiniz bir insandan bahsederken zamir niyetine kullanılır. örn: bu, naabıyo burda?
Fazlasıyla lüzumsuz bir bilgi olarak Boston Üniversitesi'nin kısaltması.

(bkz: http://www.bu.edu)