bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  ülkedeki şetirleri ve fakirliği unutturup yardım toplanmaya çalışılan yer. Gene her yer aynı kareler ve showlarla dolu.
  ... orgena
 2. 2.
  --spoiler--
  myanmar ammar ammaarrr burası

  adıyammarrr alem düşam kesilmiş

  seni sevdiğim zammarr.
  --spoiler--

  ne zaman okusam aklıma böyle salak bişe geliyor arkadaş, inanın sizden çok daha iyi biliyorum gerzekçe olduğunu fakat durduramıyorum ki, aynı fırat gibiyim.

  (bkz: sıç bok göt tövbe tövbe)
  -3 ... koministimam
 3. 3.
  hiç bir alakamız olmamasına rağmen hiç bir sınırımız olmamasına rağmen türkiyeden daha çok ilgiye ihtiyacını olduğunu düşünen akp hükümeti tarafından dışişleri bakanı ve rte'nin biricik eşi emine tarafından ağlamaklı ziyaret edilen yerdir.
  1 -3 ... maximumdrink
 4. 4.
  arakanlı müslüman için kılını bile kıpırdatmayan hükümet geçen hafta bir maden gösterisinde yaralanan budist rahiplerden hemen özür dilemiştir. böyle bir orosbuçocuğu yönetime sahiptir.
  ... recomax
 5. 5.
  budizmofobi denen bir kavram ortaya cıkabilir.
  ... carvas
 6. 6.
  ilerleyen dönemlerde, başta abd ve çin olmak üzere işgalci odakların çarpışma merkezi olması beklenen ülkedir. daha stratejiler net değilken dahi, çin tarafından ülkede yer alan kaçin bölgesinin bağımsızlık ateşi ile tutuşturulması, olması muhtemel hareketliliklerin ilk adımları olarak göze çarpmaktadır. çin in, myanmar ı aç gözlü batı ya kaptırmama fikriyatı ile hareket ederken kullanabileceği herhangi bir orantısız güç, enerji savaşının tarihinin tahmin edilenden daha da geriye alınmasına neden olabilir.
  ... katalonyadankatalanjaponkatalo
 7. 7.
  Müslümanların öldürüldüğü ülke:
  http://galeri.uludagsozluk.com/r/myanmar-414749/
  ... ford prefect
 8. 8.
  Rutine bağlamış vahşetlerin bitmediği ülkedir. Korku filmi senaristleri; Brezilya, ispanya, Portekiz, Fransa, Japonya'dan sonra bu ülkeden feyz alırlar.
  ... non andrea
 9. 9.
  son nüfus sayımına göre yüzde 92.0 okur yazarlık oranına sahip olan ülke. kaynak
  1 ... iskandinav
 10. 10.
  http://www.haberturk.com/...ari-yakti-polisler-izledi

  --spoiler--
  ingiliz yayın kuruluşu BBC, Myanmar’da Budistlerin Müslüman azınlığa saldırdığı olaylar sırasında polisin müdahale etmeden izlediğini gösteren görüntülere ulaştı.

  BBC’nin yayınladığı ve Meiktila kasabasında polisler tarafından çekilen görüntülerde, Budistlerin bir Müslüman’a ait kuyumcuya saldırdıkları ve evleri ateşe verdikleri görülüyor.

  Geçen ay 43 kişinin öldüğü olaylar sırasında yapılan kayıtta ayrıca, üzerine benzin dökülerek yakılan Müslüman bir adam görülüyor. Görüntülerde, ateşe verilen adam yerde kıvranırken, birisi “Su dökün” diyor, ama sonra bir başkasının “Su dökmeyin, bırakın ölsün” dediği duyuluyor.

  Bir başka sahnede de kaçmaya çalışan genç bir adamın yakalandıktan sonra, aralarında bir Budist rahibin de bulunduğu grup tarafından dövüldüğü görülüyor. Sonra da söz konusu şahıs bir kılıç darbesiyle öldürülüyor. Görüntülerin sadece bir yerinde Myanmar polisinin yanan evlerden kaçan Müslüman kadın ve çocukları koruduğu görülüyor. Son şiddet olayları 20 Mart’ta Müslüman kuyumcuda, Budist bir çiftle çıkan tartışmanın ardından başlamıştı.
  --spoiler--
  ... jimmy tudeski