bugün

görsel

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, başörtüsüyle ilgili olarak iktidarın çalışmalarını sürdürdüğü Anayasa düzenlemesini köşesine taşıdı.

"Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla başörtüsüyle ilgili düzenlemeye, 'dini inanç' ibaresi de eklendi" diyen Selvi, şöyle devam etti:

'Kadınlar, dini inançları gereği başlarını örtmesi veya açması nedeniyle ayrımcılığa tabi tutulamaz. Kadınların başlarının ve boyunlarının açık veya örtülü olması çalışma hayatında, kamu hizmetlerinde görev almalarında, eğitim-öğretim hayatında, özel alanda, mal ve hizmet alımında ve seçme ve seçilme haklarında ayrımcılığa neden olamaz' deniliyor.

Başörtüsüyle ilgili düzenlemede özel alana yer verilmesi tam anlaşılamadı. Başörtülü kadınlar artık hayatın her yerinde. Başörtülü kadın bakan oluyor, milletvekili okuyor, vali oluyor ama bir spor salonuna yazılacağı zaman ya da sitenin havuzuna gireceğinde başörtüsünden dolayı engellemelerle karşılaşabiliyor. istanbul’da bir sitede başörtülü özel güvenlik istenmemişti. Hâlâ o kafalar var. O yüzden bu düzenleme gerekli. Gün gelecek bu ülkede başörtülü cumhurbaşkanı da olacak."

https://t24.com.tr/haber/...baskani-da-olacak,1069820
emine ya da sümeyye Erdoğan mı olacak ?
biz de Aliyev karısını Cumhurbaşkanı yardımcısı yapınca bizde de olur mu demiştik. Demek plan daha büyükmüş. house of cards iş loading.
Ülkede artık başörtüsü değil hayat pahalılığı sorunu var. Başörtüsü sadece saçı değil önemli sorunları da örtmeye yarıyor. Sayenizde tiksindim artık başörtüsünden. Her sorunu çözdünüz tek eksik türbanlı CB öyle mi? Peki ne işe yarayacak türbanlı CB? Neye hizmet edecek?
reisin şehzadelerden ümidini kestiğini gösteren iddiadır. demek ki sultanlardan birisini geçirecek kendinden sonra tahtına. tahta evet zorunuza gitmesin..
Ahahaha! Ortalığı bok götürüyor, bunlar hala başörtüsü goygoyuyla seçim kazanacaklarını sanıyorlar.

Bir de şu var: (bkz: Türkiye yüzyılı)

Bunların 2023 hedeflerinde geldiğimiz yere bakanlar neyin ne olduğunu görürler.
Siyasal islam mükemmel bir şey değil mi ya?

Hiçbir ideolojin yok. “Türban” diyorsun kitleler aç bile olsa arkandan geliyor.

Açıkça yalan söylemen, iftira atman, linç etmen, tarihi değerlere hakaret etmen, PKK ile trt’de görüşmen, devleti bir tarikate teslim edip pardon demen hiçbir sorun teşkil etmiyor.

Türban diyorsun konu kilit.
Ya hu olabilir...
Nesi rahatsız ediyor, neden gündem oluyor?

Abd'de siyahi ve müslüman kökenli başkanlık yapınca bir şey mi oldu?
Meral başkan cumhurbaşkanlığı imamlık makamıdır kadından imam olmaz dedi, artık erkeğin başörtüsü takma ihtimali kalıyor.
insanın kafasını örttüğü bez parçası ancak onun inancı gereğidir. Takıp takmaması bir başarı yada başarısızlık sembolü olamaz. Bu yüzden boş muhabbet yapmaya gerek yok.
Başörtülü bacıdan islama göre şahit bile olmuyor. Cumhurbaşkanı nasıl olacak. Başörtülü bacılarımızdan hiç bir şey olamayacağı yüce kitabımız qoran da açık açık belirtilmişken. Bu mesnedsiz açıklamaları ile Abdülkadir selvi ne yapmak nereye varmak istemektedir.
bitmedi amk, doymadiniz su basortunun ekmegini yemeye.
bence çok yakışıklı ve medeni bir cumhurbaşkanı daha iyi olur. ekrem imamoğlu bayağı iyi bu konuda.
Yerli benazir butto is loading..

inancı beni ilgilendirmez. Kapalı ya da açık olsun fark etmez. Yeter ki insan olsun, memlekete hayırlı işler yapsın.

Zihniyeti kötü olanın zaten başı açık olsa da fark etmez kapalı olsa da...
ben musluman olsam, ilk ben tepki veririm benim inancimla ilgili birseyi habire polemik malzemesi yapiyorsunuz, tek derdiniz kisisel cikar elde etmek diye.
ama bakiyorum, herkes mal mal seyrediyor.
Yıllardır başörtüsü baydı artık.
Siyasal islam öyle iğrenç bir şeydir ki seni kendi ülkenden soğutur. Din din diye insanları dinden soğuttunuz.
Bu ülkenin en önemli sorunu geçim sıkıntısıdır, başörtüsü değil. Ayrıca islam'a göre başörtülü de olsa başörtüsüz de olsa kadından yönetici olmaz. Aç buhariyi oku.
Müslümallığın da bir sınırı var.
Bu ülkede muhafazakarlar bir daha iktidara gelemez tıpkı chp gibi.
Derdini sikeyim abdulkadir.
karşı çıkan mı var? bunun olmasını gerçekten istiyorsa kendisi yerine başörtülü birini aday göstersin o zaman. nasıl olsa ikisi de kazanamayacak.
başörtülü bacı hangi dine inanıyosa, biz de inanak ya, hem allah var de, hemde 2. 3. 4. eş olmak zor gelsin. hemde erkeklerin arasında iş yaparak, islamın kadına verdiği değeri ayaklar altına alsın. hem cennet hem cumhuriyet öyle birşey var mı kuranda? ya da sayın muhammed'in söylemlerinde? dinin güzelmiş başörtülü bacı kardeş de ben almim. benim türk kültürüm bana yeter.
görsel
Cillerle o hatayi yapti türkiye zmninda kadindan başbakan olmaz.
Hayır efendim olmayacak. Çünkü başörtülü kızın ebeveynlerin zihniyeti onu cumhurbaşkanı olacak kadar geniş yetistirmeyecek.
güncel Önemli Başlıklar