bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    kanadalı türkücü bacımız. kendisi babazulanun duble oryantel albümüne ve de selim seslerin karşılamalar albümüne ayrı bir renk katmıştır. türkçedeki telaffüz eksikliği seslendirdigi eserlere ayrı bir hava katmaktadır.
    4 -2 ... fütursuzca
  2. 2.
    baba zula grubunun solistidir. kanada asıllıdır. ancak bakmış gavur memleketinde yaşanmıyor, gelmiş istanbul'a, kasımpaşalı dostları ve "baba zula" ile şarkılar türküler söylemektedir. kendini tanıyan ve dinleyen bir kaç yüz kişinin vermiş olduğu gurur ona; sanatçı olduğunu sanan embesillerin anlayamayacağı bir onur kazandırmaktadır. varsın tanınmasın, böylesi daha iyi olur.
    baba zula'nın bir "cecom isimli bir şarkısını seslendirmekte ki; bir dinleyen eminim ömrünün sonuna kadar hastası olur bu şarkının.

(bkz: aşığım brenna sana duysun herkes) seninle bir şarkı söylemek için neler yapmazdım ki.
    3 ... darwen
  3. 3.
    kanada dan kalkıp türk müziğine ve türk insanına duyduğu sevgi sonucu türkiye de 5 sen kalmış, selim sesler ile birlikte karşılama adlı bir albüm çıkarmış,şahane türkçe konuşan ve şahane türkü söyleyen sanatçı ablamız.
    3 ... kobrullah
  4. 4.
    (bkz: cecom)
    ... cryptic
  5. 5.
    hakettiği popülerliğe erişememiş ve muhtemelen erişemeyecek olması 'sorun' değildir... 'iyi olanı' arayan onun 'sesini' duyacaktır zira...
    3 ... cryptic
  6. 6.
    babazula'nın eşsiz bir müziğiyle söylediği cecom şarkısını/türküsü anladığım kararı ile şöyle.

ben bir bülbül olsam ötsem bahçelerde
    her türkümde yaksam adını üzerine
    her sabah $akırım gülüm
    gülüm ninna ni na nay

ben bir martı olsam uçsam denizlere
    rüzgarlara açsam giderim sehere
    her kanadımı çarpışta,
    gülüm ninna ne na nay

güneş doğarken boğazda kayıt edilmiş bir parçadır. istanbul hatırası'nı izleyenler hatırlayacaktır
    2 ... darwen
  7. 7.
    (bkz: crossing the bridge the sound of istanbul)
    (bkz: cecom)
    (bkz: selim sesler)
    ... homer simpson
  8. 8.
    super harikası insan.Cok seker cok tatı .Şivesine bayılıyorum
    ... foxaykut
  9. 9.
    dün gece babylon da ilk kez canlı izlediğim, dinlediğim, şahane sesli, sevimli müthiş insan. keşke daha önceden de dinleyebilseymişim. bir insan bu kadar mı tatlı olur? arasıra şarkılarda şaşırdığı zaman utanması ve özür dilercesine yaptığı hareketler bile çok tatlı. insan, şarkıyı hep yanlış okusa diyor..
    1 ... kobrullah
  10. 10.
    selim sesler'in son albümünde, birlikte çalıştığı sanatçı. *
    ... tabuttamenemenyapanimam